youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
26.09.2022

Na dvakrát sedm branek dorostenci v domácím prostředí odpověď nenašli

Úspěšný vstup do sezóny v domácí Hornets aréně určitě měl vypadat jinak než ve světle dvou porážek. Dorostenci postupně nestačili jak na Kopřivnici, tak na zálohu Vítkovic. Zejména ve druhém utkání Rožnované příkladně bojovali, což jim může být odrazovým můstkem do dalších utkáních, kdy se snad sejdou s menšími hráčskými absencemi než které měli v Rožnově.

Jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl v obou utkáních Fabio Thurnheer, který se nezalekl vyšší kategorii a vstoupil do ní s dravostí a drzostí sobě vlastní

VS. 2:7
1.FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice (1:0, 0:4, 1:3)

Nová sezóna v sobě přinesla nové kádry dorostenců na obou stranách a souhra tak v úvodu utkání nebyla ideální. Sršni byli opticky pod tlakem, ale dobře svého soupeře v obraně dostupovali a spolehlivě také chytal Dan Rissel. Odměnou jim nakonec byla "Sandokanova" vstřelená branka. Těsné vedení Sršni drželi do poloviny utkání, nicméně druhá polovina druhé části jim hrubě nevyšla a slepenými góly se postupně Vikingové dostali do tříbrankového vedení po druhé části. Ve třetí třetině nejdříve hosté přečkali dvě dobré brankové příležitost domácích než udeřili popáté. Utkání se pak z velké části jen dohrávalo, když domácí dokázali skóre korigovat, nicméně hosté také odpověděli a nakonec o pět branek zvítězili.

 

Pod pečlivým dohledem svého otce se snažil v obraně vypomoci starších žák, Matouš Kozel

VS. 3:7
1.FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice B (0:2, 3:5, 0:0)

Oproti prvnímu duelu měl tento rozdíl průběh. Sršni se pokusili od úvodních minut zaskočit svého soupeře aktivním napadáním až od rozehrávky v obranném pásmu Vítkovic, ale přímý gólový úspěch z toho nebyl. Naopak Ostravané dokázali využít otevřeného prostoru ve středním pásmu k brejkům a přečíslením domácích, kteří postupně v prvních patnácti minutách hned čtyřikrát inkasovali. Kromě jediné se jednalo o branky poměrně laciné. Odpověď novice v dresu Sršňů, Nikolase Eismana, nakonec po čtvrté brance Vítkovic přišla a vzápětí na něj navázal kapitán Dressler. Když o dvě minuty později snížil na rozdíl jediné branky Fabio, byla naděje, že ztracený duel dokáží Sršni překlopit na svoji stranu. To se nakonec ale nepovedlo a třemi brankami do konce utkání potvrdili Slezané, že byli lepším týmem v zápase a že si body odvážejí po právu.

 

De facto loni začal teprve s florbalem, ale Matyáš Kudrna se nezdá a svou zarputilostí byl platným článkem rožnovské sestavy

K zápasům se vyjádřil také trenér Sršňů, Zbyněk Macura, kterého mrzelo zejména úvodní utkání: „V loňské sezóně jsme kádr v kategorii dorostenců poměrně lepili, což v té letošní vypadá, že bude mnohem lepší. Kvantita však vždy neznamená automaticky kvalitu. Určitě však kluky nebudu zatracovat po dvou porážkách, neboť zejména v tom druhém utkání se dokázali do zápasu vrátit a při troše štěstí jsme i duel mohli otočit. Škoda, že daná bojovnost chyběla proti Kopřivnici, protože tam byla šance na úspěch v utkání větší. Kluci budou muset zabrat zejména na tréninku, jehož poctivé navštěvování dává šanci i v následných zápasech.

Ještě v kategorii starších žáků bude i letos působit Dominik Vašek, který v zápase dostal šanci okusit dorosteneckou kategorii

Úvod sezóny dorostenci nezachytili podle představ a nepomohlo jim ani oslabení kádru, které před sezónou zaznamenali odchodem lídrů do předních mládežnických klubů. Přesto je v jejich silách, aby svým protivníkům byli důstojnými soupeři, pokud budou v zápasech bojovat. V některých duelech to jistě bude stačit na zisk bodů za výhry. Za dva týdny odjíždějí do nedaleké Kopřivnice, kde jim soupeřem bude Jablunkov, který v úvodu soutěže schytal dvě výrazné porážky a Slovan Havířov, který jasně přehrál Frenštát a jen těsně podlehl ve vyhroceném utkání Kopřivnici. Tříbodový počin z dvojzápasu bude základem a každý bod navíc příjemným úspěchem.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista