youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.09.2022

Na vítězství z Ostravy doma Sršni proti Hranicím nenavázali

Až příliš snadným soustem se zdáli hráči Hranic v úvodní třetině v prvním domácím zápase Sršňů v letošní sezóně. Pohodové vedení Sršňů nedalecí rivalové začali postupně stahovat a v závěrečné části dokonali zápasový obrat. Rožnované si tak budou chtít spravit chuť v dalším utkání, které o týden později sehrají opět v domácím prostředí.

Svou premiérovou branku v utkání Národní ligy vstřelil Jirka Kloss a bylo jen škodou, že to nakonec nebylo ve vítězném zápase

24. 09. 2022, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

6
Sestava 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Žniva David, Smékal Ondřej, Burýšek Adam, Kittel Petr, Zimmer Denis, Polášek Marek(C), Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Lípový Marek, Prašivka Daniel, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
7
Sestava FBC Hranice:
Maňas Jakub(G), Kosar Jakub(G), Dobeš Ondřej, Mikel René, Kratochvíl Lubomír, Chodil Jaromír, Kolajta Jan, Kubica Tomáš, Vraj Jiří(C), Václavík Tomáš, Šenkeřík Jaromír, Grygar Jan, Bitter Jakub
 

po částech: 4:1, 0:3, 2:3

branky (asistence) 1.FBK Sršni Rožnov p/R:
10.Plandor(Zimmer), 11.Najvar(Polášek), 13.Burýšek(Zimmer), 19.Kloss(Lípový), 55.Polášek(Lípový), 58.Smékal(Polášek)

branky (asistence) FBC Hranice:
15.Mikel(Kolajta), 23.Mikel(Kolajta), 28.Chodil(Mikel), 35.Mikel(Kolajta), 49.Chodil(Vraj), 53.Václavík(Grygar), 56.Kolajta(Šenkeřík)


rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 57

Report:
Třetí kolo nabídlo první domácí zápas, na který byli naši hráči velmi natěšeni a odhodláni zabojovat o další body do ligové tabulky. Soupeřem jim byl celek z nedalekých Hranic, který v předchozích dvou zápasech nebodoval a měli tak o motivaci postaráno. Domácí celek však od samého začátku utkání ukazoval, že k zisku prvních bodů budou muset Hranice předvést své maximum. Rožnovští tahali v utkání za delší konec a vytvářeli si spoustu gólových příležitostí, ze kterých v rozmezí tří minut v polovině první třetiny pramenily tři přesné zásahy do hostující svatyně. Tato studená sprcha však hosty spíše vyburcovala ke zlepšení defenzívy a ve zbytku třetiny se hra vizuálně vyrovnala, když každý tým do sirény přidal po jednom gólu a za tříbrankového vedení pro domácí se šlo do kabin. Fanoušci, kteří si našli cestu na halu, byli v očekávání, že Sršni budou jen navyšovat svůj gólový náskok. To se však bohužel pro domácí borce ošklivě mýlili. Po změně stran, jako by byla brána hranického brankáře zakletá, a naopak do domácí branky to začalo padat. Třígólový náskok se v průběhu prostřední periody rozplynul jako pára nad hrncem a byli to z rázu hosté, kdo po dvou třetinách odcházel do kabin psychicky na koni. Ke třetí části domácí nastoupili naprosto jako jiné družstvo a hráli s obrovským klidem a rozvahou v rozehrávce. Na gólové šance byl začátek třetí třetiny velice chudý, a když už se domácí do tutové příležitosti dostali, vylámali si zuby na skvěle chytajícím hostujícím brankáři. To však bohužel neplatilo na druhé straně a z nedůrazu domácích obránců a první velké příležitosti hostí skončil míček v domácí bráně a Hranice překlopily skóre na svou stranu. Tento gól opět uvolnil hru a najednou se hra přelévala ze strany na stranu a diváci se určitě nenudili. Další zásah patřil opět hostům. Domácí pak už neměli co ztratit a vrhli všechny své síly do útoku a po gólech domácího Smékala, hostujícího Kolajty a v přesilovce znovu domácího Poláška byl stav na začátku poslední minuty s jednobrankovým mankem pro domácí, přičemž Valaši dostali možnost přesilové hry, kterou si ještě vylepšili o jednoho muže v poli odvoláním brankáře. Ani to však nestačilo a Hranice svůj jednogólový náskok uhájily a získaly tak své první sezónní vítězství.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

S utkáním byl určitě spokojený hrající trenér hostujících Hranic, Jan Kolajta, který si pochvaloval přístupu a morální vůle svých svěřenců v průběhu utkání:

Své hráče od druhé třetiny příliš nepoznával lodivod domácích, Miroslav Kasl, který to dokonce hodnotil jako katastrofu, když byl krátce po zápase ještě v emocích:

Produktivita na straně Hranic byla z velké části na bedrech nakonec nejlepšího hráče utkání v jejich kádru, Reného Mikela, který byl rád za první získané body v sezóně:

V domácích řadách tentokrát nikdo výkonem neexplodoval, nicméně určitě své si odehrál superligový navrátilec, Denis Zimmer, který jako defenzívní obránce poctivě doplňoval i ofenzívu, jen je škoda, že se mu svým výkonem ostatní nepřiblížili:

To, čím se prezentoval Rožnov v závěru loňské sezóny, tedy bojovnost, maximální obětavost, precizní týmové pojetí, tak většina těchto atributů v dnešním zápase výrazně scházela. A byly to právě Hranice, které přes nepříznivý vývoj se do zápasu poctivým přístupem vrátily a nakonec v něm dokázaly být i přes mohutný sršní závěr úspěšné. Rožnované budou muset v dalším zápase, který bude za týden opět v domácí Hornets aréně, výrazně přidat. Soupeřem jim bude Pelhřimov, který v závěru loňské sezóny měl také výbornou formu, ale po třech kolech má stejně jako Rožnov jednu výhru a dvě porážky. Sršni tak sehrají v domácím prostředí zápas pravdy a všichni věříme, že druhý domácí zápas bude mít pro ně vítězné parametry.

Poprvé v letošní sezóně se do branky podíval alespoň na část utkání Martin Sklář, který vystřídal po šesté obdržené brance Jirku Škrobáka

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista