youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.05.2022

Sršni při své premiérové účasti na Ostravských hrách padli až s vítězem turnaje

Ostravské hry jsou novinkou na florbalové mapě posezónních mládežnických turnajů. Staly se konkurentem Ostrava cupu, který se bude konat o týden později. Samozřejmě je škoda, že se dva takto podobné turnaje ve stejném městě konají dva týdny po sobě, ale to už je záležitost klubů FBC Ostrava a 1. SC Vítkovice, aby se na příští ročník lépe domluvily. Ostravských her se zúčastnil také rožnovský tým starších žáků pod vedením trenérů Hansliána a Kozla a nevedl si vůbec špatně. Dokázal porazit všechny soupeře, kde byl papírovým favoritem a vylámal si zuby až na pozdějším vítězi, který však v turnaji kosil jednoho soupeře za druhým, a tak porážka v tomto případě tolik nebolí. 

Jedním z důležitých střelců během turnaje byl i Tomáš Blinka, který bude v příští sezóně jednou z vůdčích postav starších žáků v útoku

VS. 0:1
ZFK Petrovice   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:0, 0:1, 0:0)

Utkání, které pro oba týmy otevíralo turnaj bylo velmi defenzívně zaměřené a rozhodnutí padlo až v poslední minutě závěrečné části, kdy nahození Jakuba Semely zpoza soupeřovy brány se od nohy bránícího hráče odrazilo za nešťastného brankáře.

 

VS. 1:7
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC ZŠ Uničov (0:2, 1:5, 0:0)

Sršni do druhého utkání v obou polovinách vstoupili inkasovanými brankami a na potenci soupeře téměř celý zápas nedokázali najít odpověď. Nakonec ojedinělým střelcem na straně Sršňů byl Tomáš Blinka.

 

Nové klubové čepice byly dobrým identifikačním znakem v turnajovém mumraji, který během Ostravských her panoval

VS. 4:7
TROOPERS Green   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:0, 0:0, 0:0)

V souboji o druhé místo ve skupině Sršni dokázali přetlačit brněnský tým Troopers a mohli spoléhat na fakt, že dostanou do osmifinále slabšího soupeře, než poražený celek Brna.

 

VS. 4:1
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC TIGERS PORUBA (0:0, 0:0, 0:0)

První vyřazovací zápas čekal mladé Sršně ještě v sobotu večer a proti nim se postavil celek Tigers Poruba. V Sršni v utkání potvrdili, že jsou herně vyspělejší a zaslouženě z osmifinále postoupili mezi osm nejlepších týmů na turnaji.

 

Velkou oporou stejně jako v sezóně byl pro Sršně Sven Hanslián, který si stihl zachytat během ligy i pár zápasů za vyšší kategorie

VS. 1:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   Florbal Vsetín (1:2, 0:4, 0:0)

Ranní nedělní utkání čtvrtfinále bylo pro Sršně rychlým vystřízlivěním. Soupeřem jim byl Vsetín, který v mládežnických kategoriích na mimosezónních turnajích je poměrně úspěšný a to potvrzoval i v utkání. Jeho poločasové jednobrankové vedení ještě dávalo Sršňům šanci na překvapení. Po přestávce ale soupeř potvrdil kvalitu a Sršni se tak s turnajem rozloučili ve čtvrtfinále.

Působení starších žáků okomentoval i sekretář rožnovského florbalového klubu, Zbyněk Macura, který vyzdvihl práci Svena s Martinem a popřál klukům, aby v příští sezóně bojovali stejně zarputile jako na turnaji: „Z premiérového ročníku Ostravských her a působení našeho týmu starších žáků mám velkou radost. Nejde přehlédnout nikým v klubu ani mimo klub, kdo se trošku o florbalové dění zajímá, že právě kategorie starších žáků šlapala během sezóny parádně. Martin se Svenem jsou nejen dobrými trenéry a týmovými vůdci, ale často měli i týmový přesah pro klub, když pomáhali s iniciativou výroby mikin, čepic apod. Moc jim za tuto jejich práci děkuji, protože takto pojatá práce s mládežnickým kolektivem přináší do budoucna ovoce celému klubu. Vím z vlastní zkušenosti, že to stojí spoustu času takovým způsobem se nějaké kategorii věnovat. Kluci jim svůj částečný dík vyjádřili i výsledkem na turnaji, kde určitě odehráli parádní zápasy. No a já věřím, že Martin se Svenem se domluví s klubem na svém pokračování u kategorie starších žáků i pro příští sezónu, což by bylo plus pro všechny zúčastněné strany, tedy klub, hráče i samotné trenéry, kteří mají své ratolesti v daném týmu.

Lídři letošního týmu starších žáků, David Procinger s Kryštofem Porubou, se často neztratili ani v týmu dorostenců

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista