youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.05.2022

Přestože mladší žáci bojovali, tak na body to tentokrát nestačilo

K velmi těžkému výjezdu do Havířova v závěru sezóny se vydali mladí Sršni, neboť měli potkat dva nejúspěšnější celky v soutěži, neméně kvalitní Slovan Havířov a přijatelného soupeře měli pouze v Petrovicích, které i tak byly drobným favoritem utkání. Sršni nakonec nedokázali v zápasech překvapit a museli se spokojit s porážkami. Zbytek sezóny tak dojedou v tréninkovém zatížení a na příští sezónu se budou muset připravit s pořádným zaujetím.

Jedním ze stavebních kamenů týmu Sršňů byl v sezóně Sebastian Štrbík, na kterém často ležela ofenzíva týmu

VS. 1:10
1. FBK Sršni Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov

V prvním zápase čekal na mladě Sršně domácí Slovan Havířov a nikterak se s Rožnovem nemazal, jednoznačná výhra soupeře znamenala nepovedený start do turnajového dne. O symbolický zápis do střelecké listiny se postaral ze samostatného nájezdu Honza.

VS. 4:1
Z.F.K. Petrovice   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Ve druhém zápase se očekával mnohem vyrovnanější souboj proti Petrovicím, protože ty jsou na tom tabulkově velmi podobně. Poločasové dvoubrankové manko ještě dávalo jisté naděje na úspěch, navíc snížení skóre elévem Michalem vlilo hráčům potřebný adrenalin do žil. Nedůraz před vlastní bránou, kterého soupeř dvakrát využil, ale rozhodl o tom, že Rožnov v tomto utkání nevyhraje.

Ve stejné kategorii často bývají velké výškové nepoměry, stejně jako na této fotce

VS. 13:1
Torpedo Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Třetím soupeřem bylo v tabulce druhé Torpedo Havířov. Ti ukázali Sršňům, jak se hraje kombinační florbal a víceméně k ničemu Rožnov nepustili. Z ojedinělého útoku se prosadil rožnovský Šimy, ale to bylo ze strany Valachů vše. Torpedo nadělilo Rožnovu konečných třináct branek.

VS. 0:16
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Hurikán

Jestli byl duel proti Torpedu místy hrou kočky s myší, v zápase proti lídrovi soutěže byl rozdíl ještě markantnější. Na ojedinělé situace se prakticky celý zápas hrálo v obranné polovině Rožnova a vítkovičtí téměř nepůjčili míček ze svých čepelí. Do rožnovské brány především v první části přidávali jednu branku za druhou a některé góly byly opravdu po krásných kombinacích do prázdné brány. Rožnovští hráči smutně přihlíželi narůstajícímu skóre, které už v poločase ukazovalo dvouciferný rozdíl. Nakonec Vítkovice proti zlepšenému výkonu Rožnova v druhé části již tolik branek nepřidaly, ale i tak bylo v zápase na konci sezóny vidět, že rozdíl mezi oběma soupeři je značný.

Mladí Sršni se snaží proniknout na útočnou polovinu soupeře

Velmi smutné bylo hodnocení hlavního trenéra mladších žáků a šéftrenéra mládeže klubu, Dalibora Plesníka, který i přes velmi silné soupeře čekal od týmu více: „Ani když jsem sestavu stáhl na dvě lajny těch šikovnějších, nebyli schopni dostatečně konkurovat soupeřům z Havířova či Vítkovic. Velké rozdíly ve všech směrech jen podtrhly zápasové výsledky. I když byli tři ze čtyř soupeřů z horní části tabulky, herní rozdíl byl na můj vkus až moc velký. Je třeba sezónu dotrénovat ze všech sil a připravit se na tu novou, do které s čistým štítem a obměněnou sestavou vstoupí snad vítězně. Každopádně všem děkuji za projevenou radost ze hry, kterou v sezóně kompenzovali nepříznivé výsledky a věřím, že alespoň pár výher v sezóně je potěšilo. Snad jsem kluky a Nelu něčemu novému naučil co se týče techniky a taktiky a budou to moci přetavit do příští sezóny.

Celkové ohlédnutí za sezónou je poměrně logické, když se tým po covidové pauze tvořil prakticky znovu a v zápasech to bylo poznat. Oproti zkušenějším soupeřům, kteří navázali na své tréninkové předpoklady Sršni sbírali často teprve zkušenosti. Výsledkem tak většinou byly prohry. Velkou vzpruhou pak bylo pár výher, které vždy tým nastartovaly do další práce. A ta čeká hráče i do konce sezóny na trénincích a během léta na letní přípravě. Pokud chtějí v příští sezóny předvést konkurenčnější výkony, budou muset obětovat přípravě více než jejich soupeři. Klub jim k tomu podmínky připraví, teď jde jen o to, aby hráči těchto podmínek naplno využili.

Hra se z místa odehrání míčku přelila do obranného pásma Rožnova a hráči sledují, jak akce soupeře dopadne

Sršně na turnaji v řadách mladších žáků reprezentovali:

Brankář: #94 Jaroslav Sklenář
Hráči: #3 Nela Balašová, #11 Jakub Viták, #16 Patrik Baránek, #47 Jan Kopeček, #49 Jakub Mirvald, #50 Michal Zetek, #57 Sebastian Štrbík, #59 Kristián Cabák, #69 Martin Tovaryš, #73 Samuel Krumpoch, #79 Matěj Porubský, #81 Šimon Dopater, #89 Lukáš Kalinec, #97 Martin Wolf, #99 Matěj Pšenica
Realizační tým: Dalibor Plesník, Libor Kopeček a Radek Dopater

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista