youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.05.2022

Dva zvraty v utkáních přinesly hráčům přípravky v závěru sezóny nádherný stříbrný úspěch

Mladí Sršni po dlouhé zápasové pauze mohli konečně nastoupit k dalšímu turnaji a nemuseli ani nikam cestovat, neboť jej Rožnované měli právo pořádat v domácí Hornets aréně. Jak se později ukázalo, nezvyklý mírně odpolední čas začátku turnaje nakonec Sršníkům hrál do karet. Množství diváků, které postupně přijíždělo s hostujícími týmy, doplnil početný stav domácích fandů a vše napovídalo, že to bude zajímavý turnaj. Ani drobný organizační zádrhel před začátkem, nám nezkazil náladu. Ruku k dílu totiž přiložili jak domácí tak hosté, za což jim dodatečně díky. Odměnou zejména pro domácí fandy pak bylo zakončení sezóny přípravky třemi výhrami v řadě a oslavou se stříbrnými medailemi na krku.

Střelecký úspěšnou sezónu zažil Ondřej Kesler v dresu přípravky. Často za odměnu nastupoval i v týmu elévů

VS. 7:1
1. SC TEMPISH Vítkovice Lvíčata   1. FBK Sršni Rožnov p/R

První, odpolední, zápas nám připravil střet s asi nejlepším týmem soutěže přípravek a to s Vítkovicemi. Ty proti nám nasadily sice „jen“ osm hráčů, ale to v kategorii přípravek nebývá na škodu. Hrál se kvalitní florbal, oba týmy měly šance, nutno přiznat, že více ze hry měl soupeř. Nicméně výkon rožnovského brankáře nás držel na dostřel. Po první půli svítilo na ukazateli skóre s naším dvoubrankovým mankem. Bohužel druhá minuta druhé půle pro nás byla kritická. Během asi dvaceti vteřin jsme dostali tři branky, skóre bylo rázem výrazně ve prospěch soupeře a bylo prakticky po zápase. Čestný gól už na celkovém skóre nic moc neměnil. Celkově šlo o spíše nepodařený začátek turnaje.

Pyšný mohl být na výkon svého syna Tomáše trenér Michal Konvičný, byl správným střeleckým lídrem týmu

VS. 3:4
Torpedo Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti neméně kvalitnímu soupeři a to Torpedu Havířov. Bohužel se nám nepodařilo zachytit začátek a tak díky drobné ztrátě koncentrace jsme už v jedenácté vteřině prohrávali. Ve druhé minutě mohlo být ještě hůř, to když proti nám rozhodčí pískl nájezd, který ovšem Teo Malík chytil krásným vysunutím z brány. Pak se hrálo dlouho bez gólu. V šesté minutě úvodní části nařídili rozhodčí nájezd, tentokrát pro domácí. K jeho exekuci se postavil náš zkušený střelec, Kristián Malík a krásnou kličkou gólmanovi, srovnal skóre na jednu branku na obou stranách. Bohužel to bylo v první půlce z naší strany vše, skóroval už jen soupeř a to hned dvakrát, vedl tak před přestávkou o dvě branky. Naštěstí byla druhá půle diametrálně odlišná od té první. Převzali jsme otěže zápasu a tlačili soupeře na jejich polovině. V druhé minutě se nám podařilo snížit a v minutě páté po další pěkné akci vyrovnat. Závěr utkání patřil také nám, když jsme dokázali vstřelit vedoucí gól, který se později ukázal jako vítězný. Sršni tak dokonali třemi brankami v druhé půli nádherný brankový obrat proti kvalitnímu soupeři z Havířova.

V obranném pásmu Rožnova to často nebyly jednoduché situace, ale nakonec utkání Sršni zvládli vítězně

VS. 3:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   Z.F.K. Petrovice

Proti Petrovicím si Sršníci věřili. Ale ukázala se stará dobrá pravda, a to že dobrý gólman dělá půlku úspěchu týmu. Dá se říct, že Sršni byli od začátku lepším týmem a měli více ze hry, ale bohužel proti nim klečela v soupeřově bráně super kvalitní gólmanka. První poločas se tedy nesl v duchu rožnovských neproměněných šancí, bohužel soupeř Valachy trestal z brejků. A tak stejně jako v předchozím zápase, po první půli mladí Valaši prohrávali o dvě branky. Tady se ovšem ukázala síla mladého týmu, který ve druhé polovině zabral a dokázal srovnat krok se soupeřem ve čtvrté a šesté minutě. A nakonec i vstřelit vítězný gól necelou minutu před závěrečným hvizdem. To byla pro hráče i pro početné domácí fanoušky euforie.

Nejmladším hráčem přípravky v sezóně byl Mateo Topič, který je příslibem do dalších let

VS. 5:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC TIGERS PORUBA

Čtvrtý – poslední – zápas turnaje i sezóny pro nás byl neznámou. Otázkou bylo, zda nám, proti početně zastoupeným a fyzicky hrajícím Tigers Poruba, budou stačit síly. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, vyčnívali svými výkony brankáři v obou svatyních. Až v páté minutě se nám podařilo otevřít skóre. O minutu později to bylo dvoubrankové vedení a za další dvě minuty už tříbrankové. Tím bylo uzavřeno skóre první poloviny. Druhé poloviny zápasů jsme na domácím turnaji měli lepší, tedy až na tu proti Vítkovicím. Ale i tentokrát jsme v druhé půli byli na hřišti více vidět a soupeře jsme přehrávali. Ve druhé minutě se Sršni uklidnili přidanou čtvrtou brankou a kluci se hnali za dalšími góly. To mělo za následek mírné opomenutí obrany a korekci skóre dvěma brankami z hokejek soupeře, ale minutu před koncem mladí Valaši utnuli snahy o nějaké drama pátým gólem. Tento zápas byl z naší strany tím nejlepším za celý turnaj, nutno říct, že byl podpořený frenetickým povzbuzováním domácích i hostujících fanoušků. Krásný závěr sezóny a už teď se určitě všichni vidíme v sezóně příští.

V bráně často velmi dobré výkony předváděl starší z bratrů Malíkových, Teo, jinak stabilní hráč elévů

Velmi spokojeně vypadal po turnaji hlavní trenér přípravky, Michal Konvičný, kterého potěšil nejen výkon na turnaji, ale také diváci především z řady rodinných příslušníků. Mladým Sršňům doporučil neusnout na vavřínech, trénovat do konce sezóny a zúčastnit se letních kempů, aby od září mohli být opět důstojnými soupeři svým protivníkům: „Celkové hodnocení nemůže být jiné než kladné. Tři výhry, jedna prohra, celkové druhé místo na turnaji, dva krásně otočené zápasy z nepříznivého stavu. Fantastická domácí kulisa. Co víc si přát? Snad jen víc takových zážitků. K tomu je potřeba aby kluci poctivě dotrénovali sezónu, užili si připravované florbalové kempy. Po prázdninách budu přecházet z kategorie přípravky do elévů, tak se tam s ročníky 2012 a 2013 budeme těšit na nové výzvy. A pozor – trenéři mládežnických kategorií v Rožnově připravují na konce května a začátek června dvě malá překvapení, tak se těšte, brzy se o nich dozvíte ještě více.

Během sezóny se k přípravce připojil syn trenéra starších žáků, Samuel Hanslián a vedle tradičního fotbalu ho uchvátil i florbal. V příští sezóně budou na něm lpět výkony přípravky.

Posezónní hodnocení týmu přípravky je hned v několika ohledech příjemné. Vše je založeno na pravidelných trénincích pod vedením Michala Konvičného, který svou poctivostí jde příkladem všem hráčům, a to je základní stavební kámen. Michalovi s jeho asistenty se pak pravidelný trénink podařilo přetavit i do zápasových výsledků, a proto vyznívá hodnocení celé sezóny tak příznivě. Trenérský tým okolo Michala se nyní bude posunovat o kategorii výše, neboť Michal jde se svým synem Tomášem do elévů, nicméně i v příští sezóně se předběžně můžeme těšit na zajímavého trenéra pro přípravku, který se zdá, že bude mít minimálně stejné množství trenérských zkušeností jako Michal. Celkově si začal se svou nastartovanou sportovní koncepcí klub více soustředit na důraz správného trenérského vedení od nejmenších kategorií a to je i nastartovaná cesta do dalších let.

Výborným způsobem do týmu zapadl Lukáš Farkavec, který si ke střeleckým pozicím přidává poklek stejně jako David Pastrňák při svých hokejových brankách v NHL

Sršně na turnaji v řadách přípravky reprezentovali:

Brankář: #1 Teodor Malík
Hráči: #2 Kristián Malík, #4 Tomáš Konvičný, #13 Mateo Topič, #17 Filip Šimon, #20 Michal Mikulanka, #25 Štěpán Rozsypal, #44 Ondřej Kesler, #85 Martin Děcký, #88 Samuel Hanslián, #90 Matyáš Doubek, #99 Lukáš Farkavec 
Realizační tým: Michal Konvičný a Richard Plandor

Závěrečná fotka stříbrné přípravky na domácím turnaji, kterou přišel podpořit i hráč „A“ týmu, Richard Plandor

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista