youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.04.2022

Brambora na závěr sezóny pro elévy

Sršni do turnaje dobře vstoupili a věděli, že klíčové pro celkové umístění bude souboj v druhém utkání s Krnovem. Ten nakonec Valachům nevyšel podle představ a v závěrečných zápasech proti Horní Suché i Vítkovicím už nedokázali překvapit a utržili jasné porážky. Rozloučili se tak se sezónou čtvrtým místem. Budou však ještě pokračovat v trénincích, aby nevyšli z florbalové praxe a mohli plynule pak navázat letní přípravou a sezónou následující.

Klidné a konstruktivní vystupování trenéra Plesníka motivuje mladé Sršně k srdnatým výkonům

VS. 1:15
1.MVIL Ostrava   1. FBK Sršni Rožnov p/R

V první zápase elévové přímo deklasovali svého soupeře z Ostravy a v zápase mu nedali žádnou šanci. Čtyři zásahy zaznamenal Teo, hattrickem se zaskvěli Michal, Vojta a Matěj Cáb, po jedné brance pak přidali Štěpán, Marek a Patrik.

VS. 4:17
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC ORCA KRNOV

Druhý zápas byl už o něčem jiném, Orca Krnov byla sice hratelným soupeřem, ale hloupé chyby v rozehrávce stály Rožnov spoustu branek, na které už nedokázal odpovědět. Do střelecké listiny se dvakrát zapsala posila z řad hokejistů Matěj, jednou rozvlnili síťku Ben a Jarda, celkové skóre ale jasně hovoří ve prospěch soupeře.

Není vždy jednoduché se vyrovnat s prohrou, je ale důležité se umět v týmu podržet a v příštím utkání do toho dát opět maximum, aby výhra přišla

VS. 7:26
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Ve třetím utkání čekala na Sršně favorizovaná Horní Suchá a zápas nakonec skončil divokou přestřelkou, bohužel většina branek skončila v síti Rožnova. Konečně skóre dokazuje, že jsou stále velké rozdíly mezi elévy a kde je třeba zapracovat. Rožnovský prapor podrželi gólově Matěj Cáb, který se trefil hned třikrát, 2 branky přidal Michal a po jednom zásahu ještě Ben a Teo.

VS. 21:5
1. SC TEMPISH Vítkovice Draci   1. FBK Sršni Rožnov p/R

V posledním zápase byl favorit více než jasný, suverénní Vítkovice, které si drží bronzovou pozici v celkové tabulce, nedaly Sršňům žádnou šanci a deklasovali je vysoko. Gólově se prosadil dvakrát Michal a po jedné brance přidali Marek, Štěpán a Matěj. Na medailové pozice to tedy v posledním turnaji nevyšlo, ale je vidět, že jsme schopni skórovat i proti těm nejlepším týmům, to se v začátku sezóny nedařilo.

Na buly Marek Štamposký, který byl jednou z posil elévů na posledním turnaji

S vírou udržení kádru do dalších sezón zhodnotil turnaj hlavní trenér elévů a šéftrenér mládeže, Dalibor Plesník, který měl náročný víkend ve spojení trénování elévů a hraní za mužský „B“ tým: „Poslední turnaj sice neskončil „bednou“, ale předvedené výkony nebyly vůbec špatné. Za celou sezónu je vidět velký pokrok, kluci za sebou mají kus dobře odvedené práce a doufám, že u tohoto sportu zůstanou i do dalších let.

Úspěšně v řadách elévů válčí Ondra Kesler, který je ještě věkem hráčem přípravky a i zde je pro Valachy téměř nepostradatelným hráčem

Když se ohlédneme za celou sezónou, tak je třeba říct, že její začátek byl velmi krušný. Kádr elévů se po covidové pauze musel začít tvořit znovu a výsledkově to byly nálože, které na optimismu nepřidávaly. Je třeba však ocenit práci Dalibora, který sice býval v hodnocením poměrně kritický, ale dokázal pílí na tréninku zlepšovat individuální dovednosti hráčů, kteří byli důstojnými partnery pro své soupeře. V závěru sezóny se pak na zápasy a tréninky přidali i někteří z hokejistů a výsledkově najednou začali i elévi porážet své soupeře, čemuž by se v říjnu asi nikdo ani nenadál. Nakonec téměř čtvrtina zápasů v lize skončila výhrou elévů a budeme se těšit na sezónu příští, protože se v jejich jádru začíná tvořit kolektiv, který má vítězného ducha. Taktéž věříme, že úspěšný trenér Plesník zůstane v Rožnově dále trénovat omladinu alespoň v jedné kategorii, protože by byla škoda, kdyby úspěšně započatou trenérskou kariéru přerušil.

Sestava elévů, která reprezentovala Sršně na posledním jejich turnaji v sezóně

Sršně na turnaji v řadách elévů reprezentovali:

Brankáři (dole zleva): #94 Jaroslav Sklenář, #2 Matěj Duřpek
Hráči (nahoře zleva): #55 Matěj Cáb, #82 Kristián Malík, #73 Michal Hrachovec, #50 Patrik Svoboda, #21 Vojtěch Jasný, #58 Marek Štamposký, #89 Martin Suchánek, #56 Ben Sochacki, #44 Ondřej Kesler, #69 Teodor Malík
Hráči (dole zleva): #33 Filip Mana, #70 Matyáš Šarf, #78 Štěpán Frnka
Trenér: Dalibor Plesník
Autor fotografií: Zbyněk Štamposký

Nejotevřenější prostor pro zakládání útoků bývá většinou podél mantinelů, kde se musí skloubit rychlost, šikovnost i fyzická zdatnost v případném souboji o míček

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669670351.0625 sekund.

Pocet dotazu: 5