youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.05.2022

Rozpačitá rozlučka juniorů v domácím prostředí

Prakticky kompletní sestava Sršňů slibovala v domácích zápasech před fanoušky pohledná utkání a tři výhry ve prospěch domácích Sršňů, které jen podtrhnou vedoucí příčku v soutěži útěchy 2. ligy juniorů. Valaši v prvním utkání opravdu splnili očekávání a jednoznačně si poradili s Frýdkem – Místkem. Zlom v utkání se zálohou Vítkovic, které Sršně porazila pak dokonala blamáž proti Horní Suché, která jako outsider zdemolovala Valachy v úvodní části šesti brankami a ti si svůj kalich hořkosti nakonec vypili až do dna se závěrečnou sirénou. 

Jirka Šimek byl v letošní sezóně oporou nejen juniorky, ale také „A“ týmu mužů a na zápasové vytížení si rozhodně nemohl stěžovat

VS. 9:3
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (3:1, 3:0, 3:2)

Od začátku utkání byla vidět herní převaha, kterou s sebou do zápasu přinesli Sršni a hráči Frýdku často byli tréninkovými sparingy. Prvních pět minut zápasu chyběly branky, nicméně vše odšpuntoval Richard Plandor a po něm se trefili ještě Vojta Žanta s Matějem Rebrošem. Za hosty dokázal v úvodní části po první brance Sršňů korigovat Dudek, který využíval zaváhání v obraně Rožnova. Hned v úvodu druhé části Žanta podruhé rozradostnil přítomné diváky, Sršně to však spíše v jejich výkonu uspalo a profesorsky se snažili kontrolovat hru a šetřit síly do dalších dvou utkání. I tak Plandor potvrdil, že nájezdy jsou jeho parádní disciplínou a znovu skóroval, před přestávkou se pak z pozice obránce prosadil i Šimek, vizáží připomínající Filipa Hronka z NHL. V této části soupeři neskórovali a tak vedení o pět branek bylo před poslední třetinou zárukou pohodového dotažení utkání do vítězného konce. Úvod dal Sršňům za pravdu, neboť dorostenec Rumplík potěšil své blízké v hledišti brankou, na kterou mu nahrával další dorostenec Šimša. Ten si na tuto neděli odskočil z fotbalového vytížení a jak je vidět, velmi dobře dokáže kombinovat fotbalové i florbalové vytížení. Do konce zápasu se pak obě strany prosadily ještě dvakrát, nicméně to již nic neměnilo na tom, že Sršni si po první třetině, kde zapnuli na plné obrátky, ve zbylých dvou částech pohodovým výkonem dokráčeli k vítězství.

 

Pro Dana Rumplíka se jednalo o možná poslední zápasy v rožnovském dresu, nebo se ještě objeví v dresu některé z mužských týmů?

VS. 4:8
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice B (1:3, 1:3, 2:2)

Dominantní nástup v prvním utkání se bohužel v tom druhém nekonal ze strany Sršňů a záloha ostravského rytíře Vítka drtila defenzívu Sršňů. Vynikající výkon mladého Hansliána dlouho držel akcie Rožnovanů, zvláště když v oslabení dokázal dlouhým výhozem najít Plandora, který pohodově zakončil, ale obraz hry to nezměnilo a vítkovičtí hráči v posledních třech minutách první části třemi brankami průběh obrátili, zejména kvůli chabé obraně Valachů, která se nechala dvakrát zmást při samostatném úniku Ostravanů, kteří byli v zakončení nekompromisní. V úvodní přestávce měla trenérská dvojice Slovák - Kloss hodně co říct výkonu Sršňů, ten však začal další brankou v síti v úvodu druhé části. Slezanům šlapal jejich výkon jako hodinky a v řadách Sršňů jen pár hráčů sneslo parametry vyrovnaného utkání. Hosté tak v druhé části opět třikrát rozvlnili síť za Hansliánem a odpověď dokázal znovu pouze Plandor. Nejlepší úsek utkání sehráli Sršni v závěrečné části, kde bylo evidentní, že i přes čtyřbrankové manko chtějí ještě utkání zvrátit. Dvakrát to dokázali z hole Rebroše, ale bylo to málo na produktivní trio Vinárek - Gruszka - Karásek v sestavě hostů, které často větralo obranu Valachů. Ti smazali dvě branky Rebroše stejným počtem zásahů, a tak konečné skóre zůstalo se čtyřbrankovým mankem Sršňů. V tabulce sice Ostravané už Sršně dohnat nemohli, ale i tak by bylo příjemnější odcházet z utkání jako vítěz.

 

Určitě nepřehlédnutelným článkem v juniorském týmu byl Jirka Kloss, produktivní bodově i minutově

VS. 4:9
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbK Horní Suchá (2:6, 1:3, 1:0)

Podráždění Sršni z předchozího utkání si chtěli spravit chuť na Horní Suché, ale jejich výkonem se dal přirovnat téměř k tomu nejhoršímu, co v sezóně předvedli. Zejména laxnost v bránění v úvodní části byla v jejich hře patrná a mohla zvednout ze židle nejednoho diváka, který se těšit na brankostroj na straně Valachů. Naopak byl svědky v první třetině šesti branek za zády často bezmocného Hansliana a dvě třetiny kádru Sršňů bylo tak zralých na to poslat jej předčasně do sprch, protože jejich výkonem neodpovídal ani 50% jejich stabilních výkonů. Bylo tak jasné, že čtyřbrankové manko po úvodní části si o přestávce hráči pěkně vyslechnout od trenéra, který se snažil k jejich výkonu být ještě velkorysý. Od druhé třetiny to byl konečně jiný Rožnov, plný odhodlání, napadání, vytváření brankových příležitostí, ale neproměňování šanci upadalo postupně v herní křeč, která při spojení s úbytkem fyzických sil, která pomalu rýsovala na obzoru překvapení v podobě vítězství hostů. Ti dokázali před závěrečnou třetinou získat šestibrankový rozdíl ve vedení a taktickým výkonem i v třetí části dovedli nakonec utkání k překvapivému vítězství o pět branek. Jediným pozitivem nad touto rožnovskou kaňkou za sezónou byla premiérová trefa Katky Zavadilové v dresu juniorů rožnovského týmu, která si tak splnila sen skórovat v této soutěži jakožto holka mezi chlapy. Tímto gratulujeme, ale jinak raději dané utkání hodit za hlavu a už se začít soustředit na letní turnaje, respektive příští sezónu.

 

Z pozice kapitána vedl juniory Jakub Kornel a dovedl tým do klidného středu tabulky. Příští sezónu si to bude moci zopakovat.

O dojmy z utkání se podělil s diváky sekretář rožnovského florbalového klubu, Zbyněk Macura, který viděl první a třetí utkání na vlastní oči: „Je vidět, že ta čára mezi úspěchy a neúspěchy je opravdu tenká v kategoriích mládeže, zejména u těch mladších. U našich juniorů jsem však předpokládal zodpovědný přístup ve všech třech utkáních, ale to se nepovedlo. Vítězství na Frýdkem bylo očekávaná a vyrovnané utkání se zálohou Vítkovic také. Ty byly nakonec lepší, když jim pomohli dva hráči prvoligového „A“ týmu, ale i tak se v tomto utkání dalo bodovat. Škola to byla zejména pro mladého brankáře Hansliána ve svatyni Sršňů, který svou úlohu neměl dvakrát jednoduchou a obrana mu často také zrovna nepomáhala. Naštvaný jsem ale určitě na výkon proti Horní Suché, kdy zápas tým domácích absolutně odflákl a přestože ho chtěl pak zodpovědným výkonem zvrátit, tak už bylo pozdě na nadšeně hrající soupeře. Kluci si tak nedali hezkou tečku za sezónou, nicméně jsou mladí a brzy na tento neúspěch zapomenou, když v kontextu celé sezóny se můžeme bavit o sezóně průměrně úspěšné.

Juniorům v sezóně občas vypomáhal i z dorostu David Šimša, který se ale především soustředí na svoji fotbalovou kariéru

Velmi specifická letos byla sezóna juniorů, která měla různé soupisky pro svou první a pro svou druhou polovinu. V té první kvůli covidu dostali příležitost hrát ještě i ročníky 2002 a jak v tom rožnovském, tak i v zápasech soupeřů to bylo hodně znát. Druhou polovinu pak už hráli vyloženě jen junioři často doplňovaní dorostenci a nejeden tým tak byl na jiném levelu, než tomu bylo v části první. Sršni určitě nebyli favority 2. ligy, když ještě v sezóně předcházející hráli 3. ligu, nicméně kvalitativně kádrem potvrdili, že soutěž jim svědčila. Těžší to už bude v sezóně příští, neboť spousta juniorů konči a z dorostu jich zrovna hodně nepřechází. Tuto skutečnost bude nutné v Rožnově řešit během letní přestávky. 

V závěru sezóny mohl dorostenecké výkony předvést i v juniorce Matěj Rebroš a bude pro tuto kategorii příslíbem

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669674860.3079 sekund.

Pocet dotazu: 4