youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
01.05.2022

Nadějně dorostenci rozehráli dvojzápas, po kterém nakonec nebodovali

Do Horní Suché odjížděli dorostenci s pocitem z minulého turnaje, kde se konečně dokázali vítězně prosadit proti některému z týmů. A podle toho také vypadal úvod utkání, které proti domácím rozehráli velmi dobře a do poloviny zápasu byli vyrovnaným soupeřem. Druhá polovina utkání a i následný zápas s Jablunkovem byl však ze strany Sršňů nepovedený a nakonec z toho byly dvě zbytečné porážky na závěr sezóny.

Kapitánem dorostenců na posledním dvojzápase v Horní Suché byl Honza „Janek“ Rumplík a podal bojovný výkon

VS. 11:5
FbK Horní Suchá   1. FBK Sršni Rožnov p/R (1:2, 3:3, 7:0)

Utkání dvou rozdílných tváří byl k vidění v Horní Suché, kam zavítali Sršni na svůj poslední dvojzápas v sezóně. A nezačali vůbec špatně, když domácí hráči nažhavení na zápas přehnali svou agresivitu a postupně byli vyloučeni dvakrát na dvě minuty. Necelou minutu tak Sršni mohli s výhodou dvou hráčů v poli, minutu pak s jedním. Nepovedlo se jim však tuto herní pasáž proměnit v první branku utkání. Dokázali však zareagovat brzy po srovnaném počtu hráčů v poli Matějem, kterému asistoval Matouš. Na obou stranách se následně střídaly šance, nicméně byli to zejména domácí, kteří si neuměli poradit s výborně chytajícím Danem v bráně Valachů. Pomohla jim až přesilová hra, kterou dokázali zužitkovat. Sršni však odpověděli necelou minutu před koncem první části a vedli tak po dvou třetinách o jednu branku. Druhá část navázala na tu první a po faulem zmařené příležitosti dostali Sršni možnost trestného střílení. K tomu se postavil starší žák, David Procinger a elegantním zakončením poslal Sršně do dvoubrankového vedení. V úseku přibližně minuty a půl následovaly další tři branky, dvě na straně domácích a jedna na straně Sršňů a vše jen dokreslovalo průběh celého zápasu, kdy se hrál poměrně otevřený útočný florbal nahoru - dolů. V polovině druhé třetiny ale nastala situace, kdy domácí opět faulovali, a to dvakrát za sebou s rozmezím tří minut. Druhou přesilovou hru dokázali Sršni využít, nicméně v té první inkasovali v oslabení a mohlo tomu být i v té druhé, kdyby domácí Šurik proměnil nařízené trestné střílení. V té chvíli se však zaskvěl opět Dan Rissel v bráně, který se nenechal přelstít. Na druhou přestávku se tak šlo za jednobrankového vedení Sršňů, nicméně zřetelná nervozita byla v obou táborech. Domácí zareagovali do závěrečné pasáže střídáním brankářů a jak se později ukázalo, jednalo se o vynikající trenérský tah domácích lodivodů. Vilím v brance Horní Suché doslova zavřel svou svatyni a přiváděl střelce Rožnova k neuvěření. Ti nejdříve nešťastně po teči inkasovali a gól byl označen jako vlastní, aby následně inkasovali z hole šikovného Šurika. Vysvobozením pro ně měla být série tří vyloučení domácích, kteří sice hráli na hraně únosnosti, ale měli to být právě Sršni, kdo je za to měl trestat. Bohužel se tak nestalo a co více, ve dvou z těch tří přesilových her Sršni honící se za vyrovnání či korigováním průběžného stavu zapomínali na zadní vrátka. K tomu domácí přidali ještě několik branek do otevřené obrany při závěrečném tlaku Valachů a nakonec z toho byla pro Sršně bolestivá porážka rozdílem třídy, přestože po druhé části o jednu branku nad svým soupeřem vedli.

 

Rychlostně je Vojta Závorka vybaven velmi dobře, teď bude muset ještě více zapracovat na technice, aby se prosazoval více i v juniorském kádru

VS. 6:2
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:0, 1:1, 2:1)

Duel mezi Sršni a Coyoty z Jablunkova byl pro Valachy z kategorie nepovedených. Zejména již od úvodu se zalekli složení soupeřova týmu, kteří během sezóny jezdili na turnaje s úplně jinou sestavou, než která se přestavila tentokrát v Horní Suché. Urostlí hráči se proti Valachům prosazovali zejména ve fyzických soubojích a ti měli během utkání poměrně málo ze hry. V úvodní části tak inkasovali po dvou nedorozuměních a jedné krásné kombinaci hostujícího týmu tři branky a vrátili se k pošramocené psychice, kterou si odnesli z úvodního duelu, respektive jeho závěrečné části. Mohli však zareagovat před první přestávkou, ovšem Honza Rumplík nedokázal úspěšně realizovat nařízené trestné střílení. Co se nepovedlo jemu, to zařídil Šimon na začátku druhé třetiny úspěšně sehraným volným úderem. A za chvíli mohlo být ještě veseleji, ovšem ani Ota Dressler nedokázal proměnit již druhé nařízené trestné střílení v utkání. Hosté reagovali oddechovým časem, po kterém se znovu odpoutali na rozdíl tří branek a do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo, a to zejména zásluhou Dana Rissela, který Sršně držel v brance povedenými zákroky. Třetí část byla opět vyvrcholením celého utkání a Sršni mohli začít velmi dobře, ale nedokázali proměnit ani jednu ze dvou nabídnutých přesilových her. A asi se nikdo nebude divit, když hosté v druhém oslabení dokázali skórovat, což byl defnitivní zlom v utkání. V té chvíli rozjeli svou show zejména arbitři, kteří postupně v necelé minutě vyloučili čtyři hráče, po dvou na obou stranách. Výsledkově ještě padly dvě branky, po jedné na každé straně, což ale už neovlivnilo výsledek utkání, ve kterém Coyoti Sršně brankově přehráli.

 

Ani tento dvojzápas si starší žák vypomáhající dorostencům, David Procinger, nenechal ujít a uvedl se krásně provedeným trestným střílením

K zápasům se vyjádřil také trenér Sršňů, Zbyněk Macura, který rozhodně nezářil spokojeností: „Neodjížděli jsme do Horní Suché v nejsilnějším složení, nicméně sestava byla taková, že rozhodně neměla v Horní Suché dvakrát výrazně prohrát. Naopak jsem čekal, že po minulém dvojzápase navážeme na zodpovědné a bojovné výkony a přivezeme si další výhru. V čem jsme ovšem propadli, tak to byly jednoznačně přesilové hry. Kluci se v nich snažili, ale kombinace byly kostrbaté a pomalé a jejich psychiku zadupávala obdržené branky v oslabení obou soupeřů. Tato nepovedená část jde jednoznačně za mnou, protože ji nemáme dobře natrénovanou a kluci si v ní nevěří, jak by měli a nepřehrávají soupeře. Celkově na tom budeme muset hrubě zapracovat hned v úvodu příští sezóny, kdy dorostenci budou mít kvalitativně slušné složení a budeme chtít bojovat hned od začátku o úspěšný výsledek na konci sezóny.

V minulém dvojzápase se prezentoval vynikajícími výkony Tomáš Růčka. V Horní Suché byl pořád platným hráčem, i když to na výhry nestačilo.

Sezóna celkově pro dorostence dopadla neslavně, když opouští 2. ligu dorostenců a od příští sezóny budou hrát MS ligu dorostenců. Je třeba si přiznat, že kádr dorostenců je v Rožnově velmi úzký a kdyby jej hojně nedoplňovali starší žáci, byly často problémy odjet na zápasy v dostatečném složení. Je jasné, že klukům ze starších žáků to velmi pomohlo a dokázali se rovnat dorostencům soupeřů a pro ty, co budou příští sezóny dorostenci to byla výborná průprava, ale pořád je škoda, že se tady jde o soutěž níže. Několik dorostenců nakonec bude přecházet do juniorky, kde se budou snažit v rámci 2. ligy juniorů a právě dorostenci budou těmi, kdo je bude hojně doplňovat. Celkově tak příští sezónu bude čekat dorostence obrovské vytížení, protože většina z nich odehraje nejen svou soutěž v rámci MS ligy dorostu, ale také soutěž juniorskou v rámci 2. ligy.

Další zkušenosti mezi dorostenci sbíral věkem ještě starší žák, Matouš Kozel, který měl v pozici obránce těžkou úlohu především proti urostlým hráčům Jablunkova

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669675180.3641 sekund.

Pocet dotazu: 3