youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.04.2022

Po sedmi zápasovém bodovém půstu zakončila mužská záloha sezónu vítězstvím nad Českým Těšínem

Sršni v utkání s Českým Těšínem z pětačtyřiceti minut vedli necelé dvě. I to jim však stačilo na těsné vítězství, kterým zakončili sezónu. Ta se pro ně rozhodovala už při zakončení základní části, když se dokázala vtěsnat mezi vedoucí šestku a zahrát si tak nadstavbu o vítěze. Ani v těchto zápasech se neztratili, vedli si se soupeři většinou lépe, než v předchozích zápase v rámci základní části. Často na zápasy kvůli vyřazovacím bojům v mužském „A“ týmu jezdili i v osekané sestavě, ale dokázali se zocelit a udeřit v pravý čas. 

Sršni si po zápasech udělali výlet na Hážovické Díly a brali to po skupinkách

VS. 5:6
FBC VÁLEC Český Těšín   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (2:0, 1:3, 2:3)

Český Těšín dorazil do Paskova v okleštěné sestavě a když ani Sršni nebyli úplně kompletní, tak šlo hlavně o to se nezranit a kvalitně si zahrát. Tomu odpovídala i herní agresivita, kdy se celý zápas obešel bez větších faulů. První třetinu ovládl Těšín, i když ze hry měl více Rožnov. Nicméně ztráty míčků se proti Těšínu nevyplácí, jsou známi svými smrtícími brejky a dva z nich se jim podařilo v první části využít. Rožnov se ale oklepal z nepříznivého stavu a během čtyř minut druhé části otočil vývoj skóre. Dvakrát zaúřadovalo útočné komando Konvičný - Šichtař, třetí branku přidal navrátilec Blizňák, když si z obrany sběhl před bránu pro nahrávku od Štampoského. V samotném závěru srovnal skóre nezastavitelný Putniorz, kterému lze míček sebrat opravdu jen za cenu faulu. Nutno podotknout, že Rožnov ve druhé třetině spálil minimálně sedm tutových šancí, ale to už je u týmu z Valašska takový evergreen. Poslední část byla slušná přetahovaná, nejdřív strhl Těšín opět vedení na svou stranu, na to reagoval svým uzavřeným hattrickem Konvičný, asistenci připsal dvorní nahrávač Šichtař, ale Těšínu stačilo jen půl minuty na to, aby opět vedl. Po divoké přestřelce zajistil remízový stav Šichtař, který dostal naservírováno do prázdné branky od Plesníka. Zlomový moment ale nastal těsně před koncem, kdy byla Rožnovu nabídnuta druhá přesilová hra za stejný přestupek z řady hloupých (nedovolená vzdálenost). Rožnov se svou úžasnou úspěšností využití přesilovek téměř čtyřicet procent potvrdil kvalitu první elitní formace a zaslouženě se tak mohl radovat ze zdárně ukončené sezóny.

 

Hlavní kápo rožnovského „B“ týmu, Dalibor Plesník, pojal závěrečné hodnocení spíše jako poděkování za celou sezónu a vizionářsky se podíval i do sezóny příští: „Díky všem, co odjezdili turnaje, i když některé z nich byly řekněme za trest. Základna je velmi úzká a skládání týmu na zápasy je čím dál komplikovanější. Věřím, že příští sezónu to bude o něco lepší. Máme v béčku již roky dobrou partu a je vidět, že na věku opravdu nezáleží. Vždyť průměr první útočné formace je přes sedmatřicet let a nasbírali za sezónu téměř osmdesát kanadských bodů. Snad se ve stejné, ba ještě lepší, formě sejdeme zase příští sezónu.

V jedné ze skupinek se také objevil kapitán a vedoucí týmu, Dalibor Plesník, který ztěžka oddechoval zmožen únavou

Z výsledkového hlediska tato sezóna v podání mužského „B“ týmu byla spíše průměrná. Chlapi už měli v této soutěži i sezóny lepší, ale často to bylo za cenu „odpadlíků“ z „A“ týmu, kteří nechtěli věnovat tolik času zejména výjezdům v rámci 1. ligy. Sezóna však mohla dopadnout i mnohem hůře, pokud by se v závěru základní části nepodařilo uhájit postavení v první šestce. Boje o sestup jsou vždy nevyzpytatelné, psychicky náročné, zvláště pokud by to mělo být kádrově v omezeném počtu hráčů. Mužský „B“ tým se určitě přihlásí i do sezóny příští a bude tak rozdávat radost často už manželkám a přítelkyním, které jsou po vlastních dětech jejich nejvěrnějšími fanoušky.

V hospodě na Dílech čekala Sršně zasloužená odměna nejen za dnešní zápas, ale také za celou sezónu

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669674987.8594 sekund.

Pocet dotazu: 2