youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.04.2022

Pětice týmů uzavře svou letošní sezónu v čele s muži bojujícími o 1. ligu v Havířově

Závěr sezóny nezadržitelně klepe na dveře a po víkendu se ke starším žákům s ukončenou sezónou přidá hned pět dalších kategorií. Největší pozornost bude stejně jako už posledních pár víkendů upřena na muže „A“, kteří budou v Havířově bojovat o prvoligovou příslušnost. Decentní zakončení pak čeká první mužskou zálohou jediným utkáním proti Českému Těšínu. Naopak třetí mužská záloha bude mít hned třízápasovou party, a tak její rozlučka bude opravdu ryze sportovní. V domácím prostředí se jako jediné představí ženy, a to nedělním dvojzápasem s Bílovcem a Frýdkem – Místkem. Jediný turnaj, na kterém se pak budou účastnit Sršni z řad mládeže budou elévové na ostravské Dubině. Budou obhajovat bronzové medaile, tak uvidíme, zda to opět cinkne.

V padesáti vteřinách skórovali Sršni třikrát a jejich třetí branku vsítil Petr Kittel, pro kterého žádné utkání není ztracené

MUŽI A

Elitní tým mužů si sezónu protáhl do maximálního počtu týdnů, a pokud by náhodou v sobotu v Havířově neuspěli, tak by se jednalo i o maximální počet dnů. Ano, 24. duben je opravdu nejzazší termín pro ukončení celostátních soutěží. Sršni by jistě rádi sezónu ukončili o den dříve, neboť to by logicky muselo být vítězným utkáním a celkovým úspěchem v prvoligové baráži. Pokud ale v sobotu nevyhrají, pak v neděli se bude hrát rozhodující páté utkání a z něj už vítěz bude brát vše, v tomto případě získá právo hrát v příští sezóně 1. ligu mužů, tedy druhou nejvyšší celostátní soutěž. 

Statistické srovnání soupeřů – vyřazovací fáze v Národní lize a 1. lize

Statistické srovnání soupeřů – baráž o 1. ligu

Statistické okénko – víkendový dvojzápas na půdě Rožnova, kde brali jedno vítězství hostující hráči Torpeda a v jednom případě byli úspěšní domácí Sršni, nepřinesl velké změny v celkových statistikách soupeřů. Sršni za celé playoff dokázali již devětkrát zvítězit při pěti porážkách. Havířovští mají sice o jednu porážku méně, ale za to byli úspěšní jen pětkrát. Celková bilance branek taktéž jasně vyznívá pro Sršně (+12), Havířov je stále v záporném skóre (-4). Když se však podíváme na úspěšnost přesilovek, jedná se o jeden z ukazatelů, kde je naopak dlouhodobě lepší soupeř. Sršni mají malinko smůlu v zakončení v těchto situacích, když i přes spoustu vypracovaných šancí konkrétně proti Havířovu ve třech zápasech při pouze třech přesilových hrách ani jednou neskórovali. Hráči Torpeda to ze stejného počtu příležitostí dokázali dvakrát. Logicky z toho pak vychází i podobný poměr ubráněných oslabení. Co tak Sršně drží nad vodou, tak to je celková střelecká úspěšnost, ve které jsou lepší než Slezané a to jim také vyneslo prozatímní primát vedení v baráži.

Gólovou radost prožíval na hřišti nejen autor branky, Josef Viktořík, ale celý tým a v podobné euforické náladě se čekají výkony Sršňů i v Havířově

Vzájemná zápasová bilance

Sezóna 2021/2022 2:1 (5:7, 6:4, 3:1)
Sezóna 2019/2020 0:2 (5:6, 3:10)
Sezóna 2016/2017 1:1 (10:9sn, 3:8)

Těsně v závěru dokázal svou brankou dát naději Sršňům David Friedl, který je neskutečným motorem zadních řad Rožnova jak při bránění, tak při útočení

Zajímavost – sice se nehraje na kdyby, ale pokud bychom si jen malinko zaspekulovali, tak KDYBY Sršni dokázali mít stejné procento využívání přesilových her jako Havířov, tak dnes se už nehraje a Sršni jsou možná stále ještě v oslavovacím „rauši“. Tak málo a zároveň hodně chybí ještě Valachům k dokonání jejich celosezónního úsilí. Dá se říct, že o víkendu se definitivně rozhodne, zda sezónu považovat za úspěšnou či neúspěšnou. Budou tak o tom rozhodovat i diváci a kotel, který na posledním domácím utkání Rožnovanů byl úžasný, a to nejen zásluhou fanoušků z Rožnova, ale také zásluhou fanouškovského kotle ze spřátelených Hranic na Moravě. Iniciativou jejich hráče, Ondry Dobeše a jeho kamarádství s Jakubem Kosteleckým, který hraje za Valachy, došlo k propojení obou fanouškovských táborů, které vytvořily pro hráče domácího Rožnova úžasnou atmosféru nejen v Havířově, ale také v domácích zápasech v Hornets aréně. Pokud podobná záplava úžasných fanoušků dorazí i do Havířova, můžeme se těšit na skvělou kulisu, která jistě vybičuje hráče na hřišti k excelentním výkonům.

Torpedo Havířov – 4. utkání baráže – textový online a video online 
Torpedo Havířov – případné 5. utkání baráže – textový online a video online 

Obranu Rožnova tvrdí i Tomáš Knebl, který ale v těchto dnech intenzívně pomáhá „A“ týmu mužů za jejich cestou k prvoligovému příslušenství

MUŽI B

Závěrečné utkání pro první zálohu mužů se odehraje v nepopulárním Paskově, kde na zdejší halu snad nejsou zvyklí ani domácí hráči. Dříve hala vyhlášená položenými kostkami, které byly náhodně uvolněné a tudíž hráč si nemohl být jistý, zda mu při šlápnutí na kostku míček nevyskočí deset cm nad podlahu, byla v nedávné době zrekonstruovaná, nicméně povrch je opět velmi komplikovaný. Guma položená v této chvíli na hale při střelbě způsobuje tření, že kvalitně vystřelit je často nadlidský úkon. V „B“ týmu mužů jsou však borci, kteří už zažili leccos a podobná záležitost je jistě nerozhodí. V souboji s Českým Těšínem do zápasu nepůjdou jako favorité, ale budou si chtít zápas i pozápasové chvíle ve velké míře užít. Čekejme tak hru plnou kombinací a zpáteční cestu do Rožnova pro některé s jiskrou v oku.

FBC VÁLEC Český Těšín – Textový online 

Jedním z pilířů rožnovské sestavy v sezóně je Vladislav Buchal a je pravděpodobné, že i sobotní zápasy jej neminou

MUŽI D

Jako druzí o víkendu zasáhnou do bojů o poslední body v tabulce MS třídy mužů z rožnovských týmů muži „D“, kteří odcestují na ostravskou Dopravku a hned v úvodu se utkají s týmem Tigers Poruba, který po většinu ročníku dominoval celé soutěži. Není tomu však nyní před závěrečným kolem, protože v této chvíli ztrácí na zálohu Třince jeden bod. Tygři však mají výhodu jednoho neodehraného utkání a je to právě zápas s Rožnovem, který pokud zvládnou vítězně, je může vrátit na vedoucí příčku tabulky. Rožnované po tomto těžkém utkání pak budou čekat Anakondy a toto utkání bude přímým soubojem o třetí místo v tabulce. Sršni ho musí zvládnout alespoň remízově, neboť Anakondy mají v posledním utkání proti sobě favorizovanou Porubu, naopak Sršně bude čekat Havířov, který v sezóně převážně ztrácí než získává body. Celkově se v Ostravě bude odehrávat velmi zajímavé rozuzlení celé soutěže a Rožnov v tomto dramatu může hrát významnou roli.

FBC TIGERS PORUBA – Textový online 
SK ANAKONDA – Textový online 
Fencers Havířov – Textový online 

ŽENY

Rožnovské ženy po posledním odehraném turnaji klesly zpět na dno tabulky. V neděli v domácím prostředí Hornets arény tak budou mít poslední možnost si trochu napravit reputaci. Sezónu zakončí proti Bílovci a následně Frýdku – Místku. Pořád tak mají šanci dosáhnout alespoň na předposlední místo v tabulce. Jejich tabulkové rivalky ze Šumperka budou mít za soupeře silnou zálohu Olomouce a stejně jako Sršnice Bílovec. S těmito týmy Šumperačky v sezóně převážně nebodovaly, a tak je velká šance, pokud Rožnovačky potvrdí zejména v zápase proti Frýdku dobrou sezónní bilanci s tímto soupeřem, že by se mohly znovu vrátit na tabulkové postavení, která si vybojovaly po zápasech na Čeladné a ztratily v následných zápasech v Bílovci.

FBC Spartak Bílovec – Textový online 
FbC KOVO KM Frýdek-Místek – Textový online 

Přibližně od poloviny února se k týmu připojil i Marek Štamposký, který hraje prioritně hokej a byl pro elévy vítanou posilou

ELÉVOVÉ

Bude zajímavé, jak se Sršňům zadaří na posledním jejich turnaji, kam vyrazí tuto sobotu do Ostravy. Výkonem na posledním turnaji si postavili laťku docela vysoko a nebude pro ně jednoduché se vyrovnat se silným obsazením turnaje v podobě domácích Vítkovic, ostravského MVILu, Krnova a Horní Suché. S Vítkovicemi zatím pokaždé své měření sil nezvládli a výrazně podlehli, naopak tým MVILu dokázali v sezóně porazit. S týmem Horní Suché se pak bude jednat o premiérové utkání a ve výčtu chybějící Krnov dokonce v sezóně už potkali víckrát, ale v utkáních vždy odešli poraženi, i když ty porážky nebyly tak výrazné jako proti Vítkovicím. Klíčový tak bude pro Sršně vstup do turnaje, zvládnout zápas s MVIL Ostrava a porazit tentokrát Krnov. Pak by zápas s Horní Suchou již mohl Sršňům definitivně stvrdit medailový zisk, což se už pak nedá čekat od závěrečného zápasu s Vítkovicemi, které budou v domácím prostředí jistě extra silné s velkou fanouškovskou základnou.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1653132668.3526 sekund.

Pocet dotazu: 1