youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.04.2022

První mečbol Rožnov neproměnil a Havířov vrátil sérii na domácí halu

Pro Sršně včerejší úvodní třetina utkání nebyla dostatečným varováním a stejně vlažně do utkání vstoupili i dnes. Výsledkem byla úvodní část v režii hostů z Havířova, kteří pokračovali v brankách i v části druhé. V polovině zápasu tak Valaši „tekli“ před domácími diváky o čtyři branky. Povedlo se jim však během necelé minuty do zápasu se vrátit třemi brankami, nicméně i před další vstřelené góly ani jednou se jim nepodařilo průběžné skóre s Havířovem srovnat. Ten tak snížil v sérii na 1:2 z pohledu soupeře a bude chtít dokonat obrat v sérii v domácím prostředí. Sršni však ví, jak na soupeře vyzrát, a tak do Havířova rozhodně nepojedou s poraženeckou náladou, ale nejlépe hned v sobotu sérii ukončit.

Jednu z branek Rožnova v „comebacku“ do utkání vstřelil i Dominik Eichner. Radost z toho měl velikou.

17. 04. 2022, 17:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

5
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Smékal Ondřej, Chmelař Vladislav, Friedel David, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Eichner Dominik, Kostelecký Jakub, Kittel Petr, Polášek Marek, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Viktořík Josef, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
7
Sestava Torpedo Havířov:
Kolář Michal(G), Zapletálek Martin(G), Sasyn Jakub, Kraus Richard, Vlach Tomáš, Holeš Jakub, Šochman Erik, Křístek Dominik, Kubiczek Denis, Vilím Jakub, Kučera Ondřej, Škůrek Vojtěch, Šulc Martin, Kloza Marián, Peřka Kamil, Mikulok Jakub, Feber Adam
 

po částech: 0:2, 3:2, 2:3

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
37.Barabáš, 37.Eichner(Barabáš), 38.Kittel(Prašivka), 58.Viktořík(Barabáš), 59.Friedel(Eichner)

branky (asistence) Torpedo Havířov:
12.Křístek(Vlach), 18.Vilím(Kučera), 23.Feber(Kučera), 31.Feber(Šochman), 47.Kloza(Holeš), 53.Vilím, 60.Vilím(Kloza)


rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 289

Report:
Zápas začal podobně jako ten včerejší. Havířov vstoupil do utkání aktivně, možná ještě více než v předchozím utkání a hrál v úvodní části prim. Jen díky výbornému Škrobákovi Sršni dlouho neinkasovali a sami mohli jít do vedení, ale z ojedinělé dobré šance Viktořík zakončoval pouze do tyče. Torpedu se nakonec po záplavě střel podařilo domácího brankáře překonat nenápadnou střelou z úhlu. Na druhé straně se vytáhl i hostující brankář, který zázračně vykryl dorážku Eichnera. V závěru třetiny Rožnov ještě jednou inkasoval, tentokrát v oslabení. Druhá třetina pokračovala v tempu té první a branky dávali opět hosté. V jednatřicáté minutě zápasu svítilo na výsledkové tabuli hrozivé skóre se čtyřbrankovým mankem domácích a s Valachy to vypadalo lze. Chvíli poté si domácí vybojovali přesilovou hru, která nebyla vůbec špatně zahraná, ale ze dvou dobrých střel byla jedna zblokována a druhá skončila na tyči. Přesto tlak během přesilové hry i vypracované šance, to vše domácí vrátilo do hry a pokračovali v tlaku i za vyrovnaného počtu hráčů na hřišti. Výsledkem bylo, když se Smékal dral do zakončení, faul na něj a následné trestné střílení nekompromisně zavěsil Barabáš. Slušná divácká účast cítila šanci, že by se Rožnov mohl i výsledkově vrátit do hry a diváci začali ještě více fandit. Vhazování po vstřelené brance vyhráli hosté a jejich postupný útok byl zakončen střelou. Tu ale brankář Škrobák chytil, rychle rozehrál na střed na Barabáše, který posunul míček na volného Eichnera za obranou hostů, ten si kličkou položil brankáře a zakončil. Další vhazování opět vyhráli hosté, ale pro míček rychle vyrazil domácí Prašivka, získal ho, potáhl pár metrů a předložil Kittelovi, který již neměl problém zakončit do prázdné brány. Sršni za necelou minutu dali tři branky, byli zpět v zápase a diváci v hale byli u vytržení. Do třetí třetiny vstoupili Sršni již lépe a drželi krok se soupeřem, ale vyrovnat se nedařilo. Naopak sami znovu inkasovali popáté a když dostali i šestou branku, tak byli na tříbrankové ztrátě. V té době běžela třiapadesátá minuta. Zanedlouho si Valaši vzali oddechový čas a začali hrát rizikověji, v šesti lidech bez brankáře. Efekt to přineslo dvěma brankami a dvě minuty před koncem to bylo už jen o jeden gól. Brankově nejdříve Barabáš našel na středu volného Viktoříka, který nekompromisní střelou zavěsil, a následně Eichner vzdušnou přihrávkou vyzval Friedla k zakončení do prázdné brány. Kotel domácích na tribuně opět bouřlivě povzbuzoval a cítil, že Valaši mají šanci nejen na zvrat v dnešním utkání, ale také na dotažení celé série k vítězství. A málem opravdu došlo na srovnání, ale Eichner z hranice malého brankoviště netrefil čistě skákající míček a minul tak odkrytou část branky. Poslední naděje na srovnání vzal Sršňům havířovský snajpr Vilím, když z poloviny hřiště trefil prázdnou bránu domácích, zakončil tak svůj hattrick a stanovil na konečné dvoubrankové vítězství pro Havířov.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 
Video online z utkání 

Spokojenější než včera byl po utkání určitě trenér hostujícího Torpeda, Hynek Plášek, který je rád za navrácení série do Havířova a za dnešní podaný výkon svých svěřenců:

I přes dvě předchozí vyhraná utkání a dnešní prohru celkové hodnocení hrajícího asistenta trenéra Sršňů, Pavla Barabáše, vyznělo poměrně nelichotivě, kdy mu dnes a už prakticky od přelomu semifinále a finále Národní ligy chybí hned u několika hráčů výkony, které podávali v základní části:

Velký balvan s úlevou spadl po skončení utkání ze srdce Jakubu Vilímovi i ostatním hráčům Torpeda, kteří v předchozích dvou utkáních nebyli výrazně horší, ale nedokázali se brankově prosadit do takové míry jako dnes:

I v dnešním utkání se dokázal gólově prosadit Josef Viktořík, ovšem jak sám uvedl v rozhovoru, Sršni začali střílet branky příliš pozdě na získání pohody v utkání, kterou měli předchozí dva duely:

Dá se říct, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. Havířov byl sice v úvodním duelu na svém hřišti v celé sérii horším týmem a po právu prohrál, nicméně včera v Rožnově se prezentoval daleko lepším výkonem a Valaši měli i kus štěstí, že druhý zápas také dokázali dovést do zdárného konce. To ale už bohužel nestačilo dnes, a tak Havířov z víkendu dosáhl na to, s čím do Rožnova jel, a to vrátit sérii zpět do své Městské sportovní haly. Aby sérii vyhrál, bude muset dvakrát zvítězit, Sršňům stačí výhra jedna. Samozřejmě ideální by to bylo v sobotu, protože pátý rozhodující zápas by byl jistě nervózní z obou stran. Kvalitu ve svém kádru Valaši na vítězství v této sérii mají, musí se však všichni členové týmu naposledy v sezóně pořádně zmobilizovat, koncentrovat do utkání a podat ten nejlepší výkon, jaký budou moci. Pak mají šanci bez ohledu na kvalitu soupeře v zápase zvítězit a konečně uzavřít už tak nekonečně natahující se sezónu.

Pokud by někdo potřeboval „nakazit“ emocemi, tak se může stavit u Davida Friedla. Ten jich má po vstřelené brance vždy plné hrsti.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista