youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.04.2022

Druhé utkání a druhé vítězství s rozhodnutím ve druhé třetině

Havířovské Torpedo vstoupilo do druhého barážového utkání určitě lépe než tomu bylo v utkání prvním hraném ve Slezsku. Za dvoubrankového vedení v úvodní části herní projev soupeře převyšoval ten od Sršňů. Valaši však dokázali brankově výborně zvládnout druhou třetinu a jak se ukázalo v části třetí, byl to rozhodující faktor celého utkání, protože hosté již tuto brankovou ztrátu do závěrečného hvizdu nedotáhli.

Mezi finále Národní ligy a baráží o ligu první stihl dovolenou v Alpách Tomáš Knebl, který vynechal první utkání v Havířově, ovšem na domácí palubovce opět šel příkladem v obraně Sršňů

16. 04. 2022, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

6
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Smékal Ondřej, Chmelař Vladislav, Friedel David, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Eichner Dominik, Kostelecký Jakub, Kittel Petr, Polášek Marek, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Viktořík Josef, Najvar Martin, Šimek Jiří
 
4
Sestava Torpedo Havířov:
Kolář Michal(G), Zapletálek Martin(G), Sasyn Jakub, Kraus Richard(C), Vlach Tomáš, Holeš Jakub, Šochman Erik, Křístek Dominik, Kubiczek Denis, Vilím Jakub, Kučera Ondřej, Škůrek Vojtěch, Šulc Martin, Kloza Marián, Peřka Kamil, Mikulok Jakub, Feber Adam
 

po částech: 1:2, 4:0, 1:2

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
17.Najvar(Hegar), 24.Viktořík(Friedel), 26.Barabáš(Friedel), 36.Štůsek(Smékal), 38.Viktořík(Barabáš), 51.Barabáš(Viktořík)

branky (asistence) Torpedo Havířov:
9.Mikulok(Sasyn), 13.Vilím(Kloza), 45.Vilím(Kučera), 58.Šulc(Holeš)


rozhodčí: Vašíček Ondřej, Vybíhal Radek
vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 286

Report:
V prvním utkání jsme viděli taktickou bitvu s fotbalovým výsledkem. S nadsázkou můžeme říct nudný florbal, ale v dnešním utkání bylo již od prvních minut jasné, že to bude jinak. Havířov vstoupil do utkání aktivně a diktoval vysoké tempo zápasu. Vytvářel si své možnosti k zakončení s větší jistotou než Rožnov, který také ohrožoval branku soupeře, ale spíše sporadicky. Domácí ale byli v obraně dobře organizování, blokovali spoustu pokusů a když něco prošlo, tak brankář Škrobák s tím neměl problém. A tak přes spoustu šancí skončila první třetina pouze jednobrankovým vedením hostů. Torpedo šlo do dvoubrankového vedení, když první branku vstřelili z dorážky a tu druhou po trestu hodném propadu domácích, kdy přečíslení tři na jednoho bez problému zakončili do prázdné branky. Rožnov snižoval dorážkou z hole Najvara. V závěru třetiny musel ještě Škrobák zlikvidovat únik hostujícího hráče. O převaze hostů mluví i statistika střel, kdy Havířov Rožnov přestřílel, a to se ještě nepočítají zblokované střely, kterých domácí zabránili snad stejný počet jako těch, co na gólmana Škrobáka nakonec prošly. Ve druhém dějství se stav sil na hřišti obrátil. Rožnov přidal a Havířov nejspíše uchlácholen kontrolou hry z předchozí třetiny povolil a najednou tahal za kratší konec. Už po čtyřech minutách byl stav srovnaný, aktivní obránce Friedel se uvolnil, dostal přihrávku, aby ji následně předložil Viktoříkovi před prázdnou bránu. O další dvě minuty později se domácí ujali vedení, když domácí kapitán Barabáš si vzal na polovině hřiště odražený míček, přeběhl na dostřel soupeřovy branky a překvapivě zakončil backhendem přesně k tyči. Další branky padly až v závěru třetiny a opět jen do branky hostů. Nejdříve Knebl z obrany přesnou přihrávkou našel Smékala na soupeřově polovině, ten potáhl rozhlédl se a přihrál volnému Štůskovi, který z první trefil odkrytou branku. Na tříbrankové vedení Rožnova zvyšoval Viktořík také střelou z první do odkryté branky, situaci mu připravili kombinací Eichner s Barabášem. Do třetí třetiny se vrátil aktivní a hodně střílející Havířov, který jsme viděli v první třetině, ale nyní i domácí hráli už lépe a hlavně s větším klidem díky náskoku získaném ve druhé části. Hosté snížili z přesilové hry, ale domácí reagovali pěknou kombinací první formace do prázdné brány, střelcem byl Barabáš. Torpedo se snažilo stupňovat tlak a když už se jim podařilo přehrát obranu Sršňů, tak tu byl dnes senzačně chytající Škrobák, který nejednou předvedl úžasný přesun a chytil střelu mířící do prázdné brány. Hosté zvládli už jen kosmeticky upravit na konečné dvoubrankové vítězství domácích.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 
Video online z utkání 

Hostující trenér Torpeda Havířov, Hynek Plášek, byl zklamaný, že jeho hráči nedokázali udržet nadějně se vyvíjející utkání a nehráli s nasazením, které předvedli až v závěru utkání:

Velmi vyrovnaně a s nadhledem po utkání mluvil trenér domácích Sršňů, Miroslav Kasl, který chválil kluky za zlepšenou hru a vynikající obranné bloky:

Hru havířovského Torpeda se snažil tvořit Kamil Peřka nejen v rovnovážném počtu hráčů na hřišti, ale i během přesilových her:

Těžké bylo rozhodování při vyhlašování nejlepšího hráče domácích, neboť hned několik borců aspirovalo na tuto cenu, nakonec byl zvolen Pavel Barabáš, který byl motorem akcí první útočné řady Sršňů:

Možnosti, které se rýsují k nedělnímu utkání jsou různé. Asi tou nejpříhodnější je samozřejmě vítězství Sršňů znamenající stvrzení jejich práva na prvoligovou příští sezónu. Valašský klub by musel zvážit všechny faktory, které se s tím pojí. Vstupních informací by měl dostatek, protože hned polovinu sezón za posledních deset let v 1. lize strávil. Druhou možností je pak vítězství Havířova. To by znamenalo pro hosty nejen naději a odvrácení prvního „mečbolu“ Sršňů, ale také přesun zbytku série zpět do slezského regionu na Městskou sportovní halu v Havířově. Početná fanouškovská základna soupeře, která dorazila do Rožnova a fandila při druhém utkání, by jistě byla u vytržení, že své hráče bude moci znovu přivítat doma a pomoci tak čelit druhému zápasovému „mečbolu“ Rožnovanů a vynutit si tím případně i páté rozhodující utkání. Sršni jsou však hladoví po úspěchu už od prohrané finálové série s Troopers. Jistě do třetího utkání vrhnout všechny své síly a budou chtít ukončit sezónu v neděli nejen sobě, ale také soupeři. 

Velmi zodpovědně svůj tým připravil na oba zápasy trenér Valachů, Miroslav Kasl, který by byl rád, aby se v neděli série v Rožnově ukončila

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1653136615.2816 sekund.

Pocet dotazu: 8