youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.04.2022

O bronzový flek si to Sršni s Anakondami rozdají v přímém souboji za dva týdny

Muži z třetí zálohy doplnění o juniory odcestovali do Třince, kde se měli utkat s hráči místního Inteva a také s Opavany. S oběma soupeři už v sezóně hráli. Opavu pokaždé porazili, naopak s Třincem ani jednou neuspěli. A stejně to dopadlo i tentokrát. Opava bude muset ještě přidat, aby stačila na poslední kategorii mužů v Rožnově, naopak na vítězství nad zálohou Třince si budou muset ještě Sršni počkat, a je otázkou, zda do příští sezóny, neboť záloha Třince stále může útočit na postup do vyšší soutěže.

Jako správný kapitán se v zápasech projevil Lukáš Konečný, který proti Opavě dvakrát skóroval po asistencích svých spoluhráčů

VS. 3:6
KTG Bruises Opava   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (0:1, 1:3, 2:2)

V pozici favorita do utkání vstupovali Sršni a dění na hřišti tomu i odpovídalo, neboť Opava se spíše soustředila na bránění, kdežto Valaši prakticky od úvodních minut tvořili hru a starali se o vzruch před brankářem soupeře. V polovině první třetiny hosté Sršňům nabídli přesilovou hru, ti ji však nevyužili, přesto na pauzu odcházeli s jednobrankovým náskokem, když těsně před přestávkou skóroval kapitán Konečný. Po pauze druhou branku přidala posila z "B" týmu, Daniel Šichtař, kterého uvolnil partner z obranné dvojice, Radek Štekl. Hosté se museli při narůstajícím tlaku Rožnova uchylovat k faulům, ale přesilová hra Sršňů byla jalová. Třetí branku tak přidal opět při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti junior Richard Plandor a utkání spělo k definitivnímu rozhodnutí. Z tohoto stavu ale naděje Opavy zvedl nejdříve Sršeň Konečný, který pustil soupeře do přesilové hry za sekání a David Langer poděkoval po pár vteřinách korigující brankou ve skóre. V poslední minutě druhé třetiny si ale opět vzali slovo hosté z Valašska, kteří druhou brankou Richarda Plandora v utkání vrátili Sršňům tříbrankový náskok. Hosté se ale ani tentokrát nevzdali. Druhou pauzu využili ke změně taktiky a aktivitou na úvod třetí části Sršně i překvapili. Vytěžili z toho dvě branky a z pohodového vítězství začínalo být drama, neboť Sršni vedli o jedinou branku. V té chvíli se však projevil jako správný kapitán Lukáš Konečný, který vrátil Rožnovanům klidnější náskok a výsledek pečetil junior Žanta, který dokonal rožnovský závazek a stejně jako v první a druhé třetině, i v té třetí Valaši skórovali v poslední minutě. Sršni tak v utkání pozici favorita potvrdili a už se začínali soustředit na souboj se zálohou Třince.

 

S Láďou Buchalem není letos spjat pouze „D“ tým mužů, ale také vedení tréninkových jednotek žen

VS. 5:2
FBC Intevo Třinec B   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (1:0, 0:0, 4:2)

Mnohem opatrnější a taktičtější utkání bylo před Sršni, kteří se zálohou Třince letos ještě nebodovali, nicméně byli odhodlaní to změnit. Soupeř potřeboval taktéž bodovat při honbě za vítězstvím v lize. Oba týmy si však zároveň uvědomovaly sílu svého soupeře a nechtěly ho pustit do snadného vedení. Poměrně nudná úvodní třetina tak byla okořeněna jedinou vstřelenou brankou, a to z hokejky třineckého Marthause. Pro hosty to znamenalo drobné stažení v jejich aktivitě a stejný obrázek hry pak praktikovali i v části prostřední. V ní nemáme jedinou poznámku v zápisu o utkání, neboť nikdo nebyl vyloučen a nikdo nebyl ani šťastným střelcem. Hrací čas okolo oběda vypadal, že není vhodný pro střílení gólů. Sršni tak dohráli druhou část s celkovým fotbalovým jednobrankovým mankem a pro třetí část si připravili zvýšenou aktivitu ve hře. A podařilo se jim soupeře překvapit a zaskočit, když během čtyř minut dvěma brankami otočili skóre. Dvakrát byl šťastným střelcem Richard Plandor a dvakrát mu nahrával Jirka Kloss. Spolupráce těchto dvou juniorů se zkušenostmi z "A" týmu mužů pomohla Sršňům k průběžnému vedení v utkání. Soupeř však dokázal brzy reagovat. Nejdříve v probíhající páté minutě Kajfoszem a po vyrovnaných třech dalších minutách utkání přineslo tříbrankovou gólovou smršť Slezanů, kterou Třinečtí definitivně strhli vedení i vítězství v utkání na svou stranu. Posunuli se tím tak na první místo v tabulce, kde mají jednobodový náskok na druhou Porubu, ta však má zápas k dobru.

 

Zápasové situace v utkání bývají složité, což někteří hráči zvládají lépe a někteří se s tím musí popasovat složitěji

S jednodenním odstupem obě utkání zhodnotil na tréninku lídr a zastupující vedoucí týmu Mužů „D“, Radek Štekl, který je stabilním obráncem Rožnovanů: 

V sobotu 23. dubna odcestují Sršni na ostravskou Dopravku a hned v úvodu se utkají s týmem Tigers Poruba, který po většinu ročníku dominoval celé soutěži. Není tomu však nyní před závěrečným kolem, protože v této chvíli ztrácí na zálohu Třince jeden bod. Tygři však mají výhodu jednoho neodehraného utkání a je to právě zápas s Rožnovem, který pokud zvládnou vítězně, je může vrátit na vedoucí příčku tabulky. Rožnované po tomto těžkém utkání pak budou čekat Anakondy a toto utkání bude přímým soubojem o třetí místo v tabulce. Sršni ho musí zvládnout alespoň remízově, neboť Anakondy mají v posledním utkání proti sobě favorizovanou Porubu, naopak Sršně bude čekat Havířov, který v sezóně převážně ztrácí než získává body. Celkově se v Ostravě bude odehrávat velmi zajímavé rozuzlení celé soutěže a Rožnov v tomto dramatu bude hrát významnou roli.

Asi služebně nejstarším hráčem „D“ týmu mužů je Radek Štekl, který má ve sportu více koníčků, především turistiku

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1653136654.389 sekund.

Pocet dotazu: 3