youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.04.2022

Sladkou třešničkou na postup byla výhra nad rivalem z Nového Jičína

Už před sezónou se v Rožnově šuškalo, kdo bude favoritem MS přeboru mužů, nicméně soupeři to začali tušit až s odstartováním sezóny a výsledky, které od Warriors Nový Jičín přicházely. Bylo čím dál jasné, že o ligový titul se budou nakonec prát s ostravskými Pivaři a frýdeckými Medvědy. Zejména druhý zmiňovaný soupeř je dokázal hned v úvodním vzájemném střetnutí porazit, ale v dalších měřeních během sezóny už úspěšný nebyl a pro dříve zejména mimosezónní uskupení pro letní turnaje začalo být realitou, že stanovený cíl v představě postupu do vyšší soutěže bude už několik kol před koncem realitou. 

Tým Warriorů celou sezónu jako kapitán provedl vítězně soutěží Jakub Kostelecký, který před sezónou pomalu uvažoval, že se dá na asijské bojové sporty, přesto v něm florbalová krev převážila

VS. 7:3
Warriors Nový Jičín FBK Sršni C   FK Gůfuň Nový Jičín (2:1, 4:1, 1:1)

Do posledního utkání této sezóny nastoupili Warriors v neděli v Čeladné. O tom, kdo se stane letošním vítězem soutěže bylo již rozhodnuto, a tak se očekával klidný průběh zápasu. Soupeřem byl městský rival Gůfuň. A byli to právě oni, kdo se ujal vedení. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Za dvě minuty se prosadil Friedel. Pár sekund po něm vstřelil vedoucí branku Warriors Burýšek. A vedením o jednu branku skončila první třetina. Po pauze přidali Warriors další čtyři branky a ujali se vedení o pět branek. Postupně skórovali Friedel, chvíli po něm Sadil, dále pak Šimek a opět Friedel. Ten zaznamenal v utkání hattrick, a tak jej neminul tučný příspěvek do týmové kasy. V závěru druhé části Gůfuň snížil na rozdíl čtyř branek. Do třetí třetiny nastoupily oba týmy s novými brankáři. Po několika vyloučeních na obou stranách, se podařilo Gůfuni snížit na tříbrankové manko. To bylo ale z jejich strany vše. Na žádný závěrečný tlak se nezmohli. Naopak chybu obránců svým druhým gólem potrestal Sadil. Stanovil tak konečné skóre. Warriors tedy v celé sezóně podlehli soupeři jen dvakrát. Díky tomu si suverénně dokráčeli pro prvenství v lize a postup. Za vítězství získala parta kolem Petra Burýška zasloužený pohár.

 

Zápasy si často hráči v týmu užívali, protože byla radost dávat branky a bavit diváky pohlednými kombinacemi

Pár slov k rožnovsko – novojičínskému projektu, který měl letos svoji premiérovou sezónu, se vyjádřil Zbyněk Macura, sekretář rožnovského klubu, který dohodu se zástupcem Warriorů z Nového Jičína, Petrem Burýškem, dávala dohromady: „Jsem rád, že naše spolupráce během sezóny byla na vysoké úrovni. Myslím, že celkový přínos pro obě uskupení byl značný. Po skončení této sezóny si určitě sedneme a budeme debatovat, jakým způsobem v projektu pokračovat. Je jasné, že jsme nemohli pro úvodní sezóny všechno nastavit bezproblémovým způsobem, a tak právě věci, kde byly během sezóny nejasnosti, budou teď předmětem dalšího jednání, aby obě strany byly spokojené. A to je naším cílem. Klukům z Nového Jičína gratuluji k zisku vítězství v MS přeboru mužů a budeme teď ladit, do jaké soutěže kterou složku rožnovského florbalu (včetně hráčů Warriors) pro příští sezónu zařadíme. Vše budeme řešit po vzájemné dohodě, která bývá i otázkou kompromisů, ale já věřím, že vztahy mezi námi jsou nastaveny tak, že všichni chceme jít ke společnému cíli, a to je rozvoj florbalu v celém regionu Valašska i Novojičínska.

Není to je „šutér“ na hřišti, ale je to také trenér, který umí svůj tým připravit na důležitá utkání, což potvrdil Petr Kittel během sezóny.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1653139051.2361 sekund.

Pocet dotazu: 2