youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.04.2022

Pokud Sršni potvrdí výsledek z Havířova, do slezské metropole už nebudou muset

Po víkendu, kdy hrály jen tři kategorie celkem, tu máme víkend, kdy bude hrát kategorie jediná. I to je předzvěstí, že už tu máme závěr sezóny a začínáme se všichni orientovat směrem k letním mimosezónním turnajům. A tradičně se s tímto pojí i Hornet’s cup, který bude v seniorské kategorii letos opět třetí červencový víkend, konkrétně 22. – 24. července. Už teď se může každý tým registrovat na známém odkazu. Na to však nesmí prozatím myslet hráči „A“ týmu, neboť ti mají před sebou jediný cíl, a to uspět v baráži proti Torpedu Havířov a vybojovat pro Rožnov opět druhou nejvyšší soutěže – 1. ligu.

Před sezónou přišel do Rožnova i Martin Najvar, který v prvních kolech Poháru ČF získával první zkušenosti, které rozšířil během základní části Národní ligy a ve vyřazovacích bojích jej již platným hráčem soupisky Sršňů

MUŽI A

Ne, sezóna ještě není ztracená. Pokud přes začátkem barážové série mohli Sršni po 1. lize pošilhávat, tak po prvním vítězném zápase už můžou pořádně pokukovat. Domácí Torpedo Havířov zaskočili precizní obranou a velmi dobře se do zápasu vyspal i Jirka Škrobák, který poprvé kapituloval až necelé čtyři minuty před konce třetí třetiny, ale to už Sršni měli na kontě tři vstřelené branky. V domácím prostředí Sršňů se dá očekávat znovu utkání, které asi bude bohaté na branky, neboť tomu nahrává parketový povrch, který oproti pomalé gumě v Havířově je ideální pro rychlé kombinace. Pravda, parkety už sice za sebou mají nějaký ten pátek, ale na druhou stranu jsou pořád jednou z nejlepších voleb pro florbal vůbec. 

Statistické srovnání soupeřů – vyřazovací fáze v Národní lize a 1. lize

Statistické srovnání soupeřů – baráž o 1. ligu

Statistické okénko – před prvním barážovým utkáním jsme si srovnali oba týmy statistikami ze základní části, aktuálnější jsou však data z vyřazovacích bojů a prvního barážového utkání. Celkově se dá říct, že v nich vycházejí v průměru lépe Sršni, ale je třeba brát v potaz, že proti nim stáli ve čtvrtfinále i semifinále jednodušší soupeři, než byla Jaroměř jakožto soupeř Torpeda. Havířovští mají zajímavý fakt, a to přes vítězství v sérii proti Jaroměři 4:2 na zápasy, tak celkové zápasového skóre bylo z jejich pohledu záporné. To Rožnované mají zápasové skóre výrazně pozitivní. V celkových ukazatelích pak jsou oba týmy na tom podobně, ať už se týká využívání přesilových her, bránění oslabení či střelecké úspěšnosti. Je zřejmé, že na sebe narazily týmy nejen se stejnými klubovými barvami, tedy žlutou a černou, ale také s podobným stylem hry a uvidíme, komu bude svědčit více soupeřům styl a který tým se potká aktuálně s lepší formou.  

Valaši budou v Hornets aréně opět spoléhat na početný dav diváků, kterým budou chtít nabídnout vítězného utkání

Vzájemná zápasová bilance

Sezóna 2021/2022 1:0 (3:1)
Sezóna 2019/2020 0:2 (5:6, 3:10)
Sezóna 2016/2017 1:1 (10:9sn, 3:8)

Je více těch, kteří by neměli, stejně jako hráči, vynechat jediné utkání Sršňů. Pokud se zaměříme na domácí palubovku, tak se rozhodně jedná o zástupce Českého červeného kříže a jejich stanice z Valašské Meziříčí. Jejich vedoucí, Michaela Liebelová, se sporty u florbalu začínala a dnes už také dohlíží na bezpečnost na hokeji, či jako při natáčení rozhovoru na soutěžních tancích v Zubří. Je však jasné, že o víkendu Míšu uvidíme opět na florbalových zápasech v Rožnově:

Zajímavost – obě strany v úvodním utkání některé trumfy nevytáhly úplně z rukávu. Na straně Sršňů tak diváci nemohl obdivovat kombinační hru Petra Krhuta či jistotu v obraně Patrika Píchy, na straně Havířova pak absentoval Matěj Černý, duše a srdce zároveň letního florbalového uskupení Mokrý Banditi. Zůstává zatím pod rouškou tajemství, zda v druhém a třetím barážovém utkání některého z výše zmíněných borců uvidíme, co je však to je jisté, že v utkáních budou opět jiskřivá atmosféra vytvořená nejen hrou na hřišti, ale také někdy až fanatickými diváky ze srdce Valašska. Slezským divákům hráči zazpívali vítězný Jalovec a věru, ti jej opravdu slyšet nechtěli, neboť raději by se radovali s domácími borci, nicméně pokud Jalovec zazní dvakrát v Hornets aréně, tak to bude razítkem na prvoligovou příslušnost. 

Torpedo Havířov – 2. utkání baráže – textový online a video online 
Torpedo Havířov – 3. utkání baráže – textový online a video online 

Klíčovou postavou prvního barážového utkání byl Jirka Škrobák v brance Sršňů, který s pomocí obrany inkasoval za šedesát minut jedinou branku

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1653135621.2214 sekund.

Pocet dotazu: 1