youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.12.2021

Hornets aréna bude opět praskat pod enklávou domácích utkání

Prvním týmem, který zasáhne do bojů budou elévové, kteří se pokusí ve venkovním prostředí na turnaji urvat své první letošní vítězství. Po nich to už pak bude série domácích duelů, kdy sobotním večerem počínaje zasáhnou do bojů muži „A“, kteří se pokusí vrátit porážku Hranicím z domácího prostředí. V neděli pak na ně naváží v rámci nadstavby MS ligy starší žáci a po nich v rámci první odvetných zápasů junioři. Posledním týmem, který bude bojovat o ligové body bude třetí záloha mužů, která tentokrát vycestuje k Opavě. Všechny týmy mají relativně slušnou šanci o víkendu bodovat, a to včetně elévů, pokud se zadaří trenéru Plesníkovi poskládat s ohledem na pandemii slušnou sestavu.

Rožnované si zakládají na poctivém rozcvičení před zápasy, aby jim pak zbytečně neutekl úvod utkání

MUŽI A

Už jen tři utkání zbývají Sršňům sehrát ve venkovním prostředí, naopak v domácí Hornets aréně to bude hned šest. Výchozí druhá pozice v tabulce a prozatímní domácí bodová stoprocentní úspěšnost naskýtá Rožnovanům poměrně výhodnou pozici, jak druhou příčku v tabulce udržet. A v sobotním utkání budou mít Valaši svému soupeři z Hranic určitě co vracet, protože byl jedním ze čtyř, se kterým Sršni letos nedokázali bodovat. Na půdě v Hranicích dvě třetiny hráli vyrovnaný zápas, ve kterém tahali za delší konec, nicméně ve třetí části prakticky ze hřiště odešli a domácí dokázali výsledek překlopit na svoji stranu. Valaši se určitě budou chtít v posledním kalendářním utkání v letošním roce naladit na správnou vánoční atmosféru, aby mohli po utkání příjemně hodnotit dosavadní část sezóny a zároveň odrazili pronásledovatele jejich druhé příčky v tabulce.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – Hranice se v úvodu soutěže držely poměrně vysoko v tabulce, ale dá se říct, že po úspěšně zvládnutém domácím utkání se Sršni začaly klopýtat a v této chvíli už mají v soutěži více porážek než vítězství. V tomto jsou Sršni diametrálně rozdílní. Dokázali spoustu nedobře se vyvíjecích se zápasů nakonec překlopit v těsná vítězství. Oba týmy mají poměrně vyrovnané úspěšnosti hraných přesilových her i oslabení, nicméně Sršni už dokázali čtyřikrát v početní nevýhodě skórovat, oproti jedinému úspěšnému zásahu Hranic. I v dalších ukazatelích jsou oba týmy poměrně vyrovnané, můžeme tak čekat i na hřišti tuhý boj s nádechem derby a uvidíme, zda Sršni znovu v domácím prostředí potvrdí auru neporazitelnosti, byť jen o jedinou branku.

Od začátku sezóny se Petr Krhut prezentuje výbornými výkony a několikrát již byl vybrán za nejlepšího hráče zápasu na straně Rožnova

Zajímavost – v této rubrice by se dalo psát o spoustě prvků, které oba kluby prolínají. Jedním z nich je poměrně rušný hráčský pohyb mezi oběma kluby, kdy v minulosti z hranického klubu v Rožnově působili takoví hráči, jak Petr Velech, nebo stále současně hrající René Mikel. Dokonce i český reprezentant, v současné době hrající na MS mužů ve Finsku, v mládeži začínal v Hranicích a následně za Rožnov, odkud se vyšvihl až do superligových Vítkovic a následně do současného působiště v nejvyšší švédské soutěži. Opačným směrem se pak vydal například Lukáš Novosad, Lukáš Kratochvíl a v ženské kategorii je oporou hráček Hranic v brance Alena Žočková. Kluby mají propojenost i v manažerských pozicích a to ve velmi dobré spolupráci mezi Jan Bitterem a Zbyňkem Macurou, kdy v současné době pracují na projektu, který by měl oba kluby ještě více sblížit, pokud bude schválen na úrovni Českého florbalu.

Textový online z utkání 
Video online z utkání 
FB událost k utkání

Lídrem sestavy Sršňů je v „D“ týmu Radek Štika, který svým rozpětím paží dal pocítit loket nejednomu soupeři

MUŽI D

Nejdelší cestu za svými soupeři o tomto víkendu urazí muži z třetí zálohy. Jejich soutěž bude pokračovat v Malých Hošticích, kam si Sršni pojedou bezpodmínečně pro dvě vítězství. Jinak ani nemůžou uvažovat proti soupeřům, které mají pod sebou v tabulce. Oba již v sezóně porazili a můžou plně věřit, že se jim to podaří znovu. Ať už tým SK ANAKONDA, nebo opavské Bruises zatím v sezóně nestačí tempu lepších týmů v lize, ale není radno je ani podcenit. Vše bude také záležet na týmu a sestavě, která do Malých Hoštic vyrazí z Rožnova, neboť tentokrát se nebudou moci doplnit z kádru juniorů, který má ve stejný den před sebou domácí zápasy. Přesto v kvalitách „D“ týmu mužů je, aby plně zabodovali a zpříjemnili si tak nedělní den.

SK ANAKONDA – Textový online 
KTG Bruises Opava – Textový online 

Nekompromisně někdy pohlíží na hru svého týmu Jakub Kornel, který jako kapitán je většinou i centrem první formace

JUNIOŘI

Junioři se konečně představí v domácím prostředí a určitě to nebudou jednoduché zápasy, neboť Rožnovu v nich půjde o potvrzení středu tabulky. A bude to určitě důležité, neboť to také budou poslední zápasy, do kterých mohou ještě zasáhnout ročníky 2002, které pro letošní rok dostaly výjimku ve startu. Samozřejmě dané pravidlo bude platit pro všechny týmy, ale ty, které mají užší kádr, stejně jako je Rožnov, to může zasáhnou více i s ohledem na pandemii všude kolem nás. Sršni se nejdříve utkají se svým sousedem v tabulce, zálohou juniorů Vítkovic, tým, který dokázali v sezóně již těsně porazit a stejně tak se podruhé v sezóně utkají s juniory Kopřivnice, kteří soutěží procházejí jako nůž máslem a dosud je žádný z týmů nedokázal porazit. Uvidíme, zda Sršni v domácím prostředí dokážou jako první lídra tabulky zlomit. 

Vzhledem k současné situaci se rožnovskému klubu podařilo ze všech utkání juniorů na palubovce Hornets arény pořídit video stream, proto zájemci nejen z Rožnova, kteří by nezavítali rovnou na halu, ale také z jiných klubu budou mít možnost sledovat daná utkání přes Video online

1. SC TEMPISH Vítkovice B – Textový online 
FBC Vikings Kopřivnice – Textový online 
FB událost k utkání 

Do letošního kádru starších žáků trenéři zapracovali i Adama Kopeckého, který se jim odvděčuje běhavými výkony

STARŠÍ ŽÁCI

Základní část skončila a ještě v prosinci rozehrají starší žáci nadstavbu, pro kterou se týmy rozdělily na skupinu od prvního do pátého místa a druhou skupinu od šestého do desátého místa. První skupina bude hrát o vítěze ligy a tým, který postoupí na celostátní mistrovství ČR, druhá skupina bude hrát o tým, který soutěž pro příští sezónu opustí. Rožnované nemají výchozí pozici jednoduchou, ale zároveň mají vše ve svých rukou a pokud v zápasech prodají vše, co mají natrénované, tak šance na udržení soutěže i pro příští ročník je velká. Povzbudit je v jejich úsilí můžeme všichni již tuto neděli na domácí palubovce, kde se střetnou s týmy Kopřivnice a Frýdku – Místku, kdy v sezóně ani jednoho ze soupeřů neporazili, zároveň však v silách Valachů určitě je s oběma týmy v soutěži uspět.

Vzhledem k současné situaci se rožnovskému klubu podařilo ze všech utkání starších žáků na palubovce Hornets arény pořídit video stream, proto zájemci nejen z Rožnova, kteří by nezavítali rovnou na halu, ale také z jiných klubu budou mít možnost sledovat daná utkání přes Video online

FBC Vikings Kopřivnice – Textový online 
FbC KOVO KM Frýdek-Místek – Textový online 
FB událost k utkání 

V utkáních sice elévové zvítězit nedokázali, nicméně za své výkony se určitě stydět nemusí

ELÉVOVÉ

Ještě jednou se v letošním kalendářním roce elévové poměří na turnaji se svými souputníky, a to konkrétně ve Stonavě tuto sobotu. Narazí na kvalitní soupeře a zisk jakéhokoliv bodu by pro ně byl úspěchem, neboť MVIL, FBC Ostrava, Havířov ani Třinec určitě nejsou týmy druhého sledu. Pro mladé Sršně bude tak nejdůležitější, aby jejich kádr byl nezatížen nemocemi, epidemiemi a jinými strastmi a aby mohl odcestovat na turnaj v plné síle. Pro squadru trenéra Plesníka to bude další porovnání, jak intenzivně hráči na trénincích pracují. Určitě alespoň jedno vítězství by bylo příjemnou vzpruhou před vánočními svátky.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652211.4024 sekund.

Pocet dotazu: 1