youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.12.2021

První mužská záloha potvrdila svůj postup do nadstavby o vítěze nejvyšší regionální soutěže

První záloha Rožnova nemělo vůbec nic jisté před svými posledními dvěma zápasy v základní části. Jistotu postupu by jim daly dvě výhry, nakonec slavili výhru nad zálohou Hranic, nicméně ani jejich přímí konkurenti o postup do lepší části nadstavbové soutěže nebyli zdaleka tak úspěšní, jak se čekalo, proto porážka od Ještěrů z Paskova Sršně mrzet nemusí. Nyní je před Rožnovany dlouhá pauza do druhé poloviny ledna 2022, neboť soupeři ještě budou dohrávat zápasy základní části, které již nic na postupu Rožnova nemohou změnit a vlastní nadstavbová část začne až v kalendářním roce 2022.

Výborné čtení hry Michalem Konvičným v obraně Rožnova

VS. 5:1
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   FBC Hranice B (3:0, 0:1, 2:0)

První zápas proti Hranicím, které se zatím bez výhry trápí na dně tabulky, měl mít jasný průběh, ale opak byl pravdou. Začátek první třetiny byl více než vyrovnaný, Rožnov se během prvních pěti minut dokonce nedostal ani k jedinému zakončení. Z této lapálie vysvobodila Rožnov až nabídnutá přesilovka, kterou využil Pícha střelou z vrcholu přesilovkového postavení. Na rozdíl dvou branek navýšil rychlonohý Plandor po samostatném úniku a témuž hráči se podařil ještě husarský kousek ve vlastním oslabení, kdy opět ukázal soupeřům záda a v plné rychlosti skóroval. V začátku druhé části ještě čekal Rožnov dohrát zbytek oslabení, ale bohužel svou obrannou tvrz neudržel a pokazil si tak své dosavadní stoprocentní zvládání hry v početní nevýhodě. Kromě peprného slovního komentáře Šichtaře směrem k rozhodčím, za které si na dvanáct minut odpočinul, se v druhé části nic zásadního nestalo, další dvě oslabení Rožnov ustál i díky skvělým zákrokům ve velké formě chytajícího juniora Skláře. V posledním dějství dodal klid na hokejky Valachů Kloss, který zužitkoval milimetrový pas za obranu od Plesníka a posledním záznamem v zápise byla opět využitá přesilová hra po kombinaci Žitníka s Konvičným do prázdné branky.

 

V souboji Pavel Žitník a René Mikel. Zajímavostí je, že jeden nosí dres Rožnova dnes a druhý ho nosil v minulosti.

VS. 7:2
PASKOV SAURIANS   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (3:0, 3:1, 1:1)

Ve druhém zápase čekal na Rožnov zatím neporažený a tudíž favorizovaný Paskov. Hned po úvodním buly Paskov na Sršně vlítnul jako smyslů zbavený a vysoké napadání spolu se zdvojováním dělal Rožnovu obrovské problémy a to nejen v kombinaci dopředu, ale také v samotné rozehrávce. Paskov byl jasně lepším týmem a třetinu zaslouženě vyhrál třemi vstřelenými brankami. Jiskřičku naděje vykřesal Žitník, který z půlky propálil všechna bránící těla i s obrovským brankářem soupeře. Šanci na dotažení měli Valaši ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ale bohužel se skórovat nepodařilo. A tak přišel trest v podobě dvou rychlých branek a odskočení na čtyřbrankové manko z pohledu Rožnova. V samotném závěru druhé části přidal šestou branku Paskov při hře čtyř na čtyři a bylo téměř rozhodnuto. Poslední část po jedné vstřelené brance na obou stranách, za Rožnov opět v oslabení pláchl Plandor a dokončil si tak svůj sobotní hattrick. Za zmínku určitě stojí i neskutečný zákrok Skláře, který tygřím skokem zabránil již jistému gólu do odkryté brány a bude jistě adeptem na zákrok sezóny. Celkový obraz hry byl jednoznačně pro Paskov, ten ligu válcuje ve všech směrech a zdá se, že v postupu do divize mu už nikdo nezabrání, otázkou je, zda vyšší soutěž přijmou jako výzvu.

 

Jedním z hráčů, který se po delší době podíval na hřiště, byl Petr Červený

Hrající trenér a vedoucí první zálohy mužů, Dalibor Plesník, poděkoval hráčům za odehranou základní část sezóny a postup do nadstavbové části hrající o vítěze soutěže: „Děkuji všem hráčům, kteří mohli na zápasy dorazit, předvedená hra bylo o něco slabší než posledně, ale na tři body, které nám zajistily nadstavbovou část sezóny v horní polovině tabulky, to stačilo. Proti Paskovu jsme hráli druhé, ne-li třetí housle, zaostávali jsme jak fyzicky, rychlostně, tak důrazem. Vypadá to, že s tímto soupeřem ještě v letošní sezóně změříme síly dvakrát, tedy cíl je jasný…

Normálně bez dresu jako trenér „A“ týmu, v „B“ týmu naopak jako řadový hráč, pověstný svým natahování hráčů a vytvářením pozic pro své spoluhráče, to je náš Miroslav Kasl st.

Prozatím není vůbec jasné, kde a s kým budou hrát Sršni své úvodní zápasy nadstavbové části, do které půjdou buďto z páté nebo z šesté pozice. Jisté je naopak to, že se začne o víkendu 23. – 24. ledna 2022. Sršni mají postupem do nadstavby s lepšími celky základní části částečně splněno pro tuto sezónu a většina utkání, které je nyní čekají, budou zápasy se soupeři, kteří je v základní části porazili. Rožnované tak budou moci překvapit, ale zároveň půjdou do zápasů s čistou hlavou, neboť nemají vůbec co ztratit. Naopak jejich soupeři budou muset potvrzovat role favoritů, a tyto role jsou většinou ošidné.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652882.0144 sekund.

Pocet dotazu: 3