youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.12.2021

Ospalé úvodní tři minuty rozhodly o prohře s Českým Těšínem

Pokud bychom si odmysleli první čtyři minuty utkání, ve kterých Sršni doslova zaspali, tak bychom byli svědky utkání, ve kterém o jediném branku porazili dorostenci Českého Těšína tým Rožnova tvořený z velké části staršími žáky. Bohužel v součtu i s prospalým úvodem z toho byla čtyřbranková porážka, přesto výkon Rožnovanů byl bojovný a v určitých fázích hry byli Českému Těšínu minimálně vyrovnaným soupeřem.

Kapitánem celku dorostenců je jistota v obraně, Daniel Kamas

VS. 7:3
FBC GYMNÁZIUM Český Těšín   1. FBK Sršni Rožnov p/R (4:1, 1:0, 2:2)

Cesta na ranní utkání byla poklidná a Sršni se skutečně probrali až v začátku čtvrté minuty, kdy potřetí lovili míček ze své sítě. Tříbrankové manko v této fázi utkání bylo pro hned několik Sršňů demotivující. Co však bylo důležité, Valaši se celkově nevzdali a dokázali vsítit v polovině první části již osvědčenou spoluprací Poruba - Ondrášek. Pro ostatní Rožnovany to byla vzpruha do dalšího průběhu zápasu. Slezané dokázali ještě do konce třetin znovu o branku navýšit skóre, ale poté byli vyloučeni za blokování hokejky. Sršni však přesilovou hru nevyužili. Po přestávce se hrál poměrně vyrovnaný florbal, nicméně starší žák Sven Hanslián se v brance Sršňů rozhodně nenudil. Několikrát podržel Valachy, kteří nakonec jednou během druhé části inkasovali. Třetí části začala rychlou brankou hráčů Českého Těšína, ale to už se pomalu rozjížděl Kryštof Poruba, který nakonec během druhé části po nahrávkách Kopeckého a brankáře Hansliána dvakrát zatížil konto Slezanů. Ti nakonec také přidali ještě jednu branku, aby stanovili konečný čtyřbrankový rozdíl. Po utkání bylo zřejmé, že nezaspat úvodní nápor Slezanů, mohlo se jednat o vyrovnané utkání až do poslední sekundy, neboť za druhou a třetí třetinu domácí byli lepší pouze o jediný gól.

 

Úsměvy rozdávají Šimon Sewiola a Matouš Kozel, kteří se postarali o branku v síti soupeře

Pár slov k odehranému utkání uvedl trenér dorostenců, Zbyněk Macura, který nemohl s dorostenci cestovat do Třince, ale byl zastoupen hned triem trenérů, Danielem Slovákem, Martinem Kozlem a Svenem Hansliánem: „V kategorii dorostenců není pro nás v letošní sezóně hrát tak vysokou soutěž, jako je 2. liga dorostenců, neboť máme úzký kádr v této kategorii a z něj často i dost absencí. Doplňujeme tak sestavy šikovnými staršími žáky, pro které jsou to cenné zkušenosti, které budou moci prodat ve své soutěži. Těší mě, že jsou schopni hrát v určitých fázích utkání s dvěma či třemi roky staršími hráči vyrovnané utkání. Bohužel většinou utkání nakonec rozhoduje fyzická zdatnost protihráčů, což se projevuje zejména ve třetí třetině. I tak věřím, že se klukům podaří v některém ze zápasů do konce sezóny zvítězit, což by jim zvedlo sebevědomí do dalších zápasů.

V útoku dorostenci spoléhají na staršího žáka Kryštofa Porubu

Našlapaný víkend čeká na dorostence v polovině prosince, kdy 18. – 19. prosince odehrají hned tři utkání ve dvou dnech. Nejdříve v sobotu večer v domácím prostředí přivítají slezskou Letku, která prozatím zaznamenává převážně vítězství a je lídrem tabulky. Bude se tak pro Rožnovany jednat o utkání, ve kterém určitě budou outsiderem, kdy jakýkoliv bodový zisky by byl velkým překvapením. V neděli pak v Bolaticích vyzvou Kopřivnici a Třinec. V obou případech se bude jednat o kvalitní soupeře, u kterých bude malinko větší šance získat nějaký bod z utkání, ovšem  nevýhodou bude fakt, že se nebude hrát v domácím prostředí. 

Zdravotní trable provázely Honzu Rumplíka, nicméně na závěr základní části by snad už měl být k dispozici

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652686.9928 sekund.

Pocet dotazu: 2