youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.12.2021

Ve šlágru kola Rožnov zaspal úvod a vrací se z Brna s prázdnou

Pokud se Troopers nepovedlo utkání v Rožnově na podzim, pak stejně lze označit vystoupení Sršňů v Brně poslední víkend. Než se Sršni probrali z nedělní odpolední letargie, už po dvou třetinách prohrávali o šest branek. Zvrátit utkání během třetí části se nakonec nepodařilo, i když gólově vyšla Sršňům nejlépe. Výsledkem je čtyřbranková porážka se soupeřem, který jistě míří k vítězství v základní části soutěže. Pro Sršně bude důležité, aby uhájili druhé místo a získali nejen výhodu pro výběr soupeřů pro čtvrtfinále a semifinále, ale také možnost začínat tyto zápasy v domácím prostředí. 

Předzápasové rozhovory se zástupci obou klubů:

05. 12. 2021, 17:00, SH Tuřany

11
Sestava TROOPERS:
Chrást Jan(G), Melichar Michal(G), Horáček Marek, Mlejnek Vít, Kubala Petr, Potáček Vojtěch, Peška Jakub, Daler Jan, Budík Daniel, Večeřa Rudolf, Beránek Ondřej, Kadlec Petr, Knotek Jiří, Voltner Petr, Suchomel Tomáš, Andrle Jakub, Gregor Jakub, Hruška Daniel
 
7
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Friedel David, Hegar Patrik, Krhut Petr, Drápala Daniel, Burýšek Adam, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Šimek Jiří
 

po částech: 4:2, 4:0, 3:5

branky (asistence) TROOPERS:
2.Daler(Mlejnek), 12.Budík(Potáček), 14.Večeřa(Budík), 15.Voltner(Daler), 31.Gregor(Horáček), 32.Peška, 34.Budík, 35.Voltner(Daler), 45.Potáček(Voltner), 50.Horáček(Potáček), 59.Daler(Kadlec)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
19.Barabáš(Krhut), 20.Plandor, 46.Plandor(Smékal), 53.Krhut(Barabáš), 57.Krhut(Friedel), 57.Najvar(Kloss), 59.Krhut(Smékal)


rozhodčí: Prosický Dominik, Vrablík Matěj
vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 51

Report:
Valaši nevstoupili do utkání dobře a hned ve druhé minutě inkasovali branku. Domácí působili jistěji měli více šancí a postupně přidali další tři branky. U všech branek hosty přehráli, buď s jistotou zakončili brejk nebo kombinací přehráli pomalu se pohybující obranu hostů. Gólman Škrobák byl pokaždé téměř bez šance zasáhnout. Rožnov v závěru třetiny snížil, nejdříve z přesilové hry z hole Barabáše a v závěru třetiny Plandor s jistotou proměnil trestné střílení. Do druhé třetiny vstoupili Valaši lépe. Vynutili si další přesilovou hru, ale branku nevstřelili. V následující minutách oba týmy hrozily a jen se čekalo, kdo dříve vstřelí další branku. Byli to domácí. Po důrazu v brankovišti z dorážky zvýšili na tříbrankový rozdíl. Rožnov to zřejmě rozhodilo a v následujících čtyřech minutách obdržel další tři branky. Třetí třetina začínala pro Rožnov s šestibrankovým mankem a všichni čekali, že se bude jen dohrávat. Ale Sršni se nechtěli vzdát a pustili se do vysokého napadání. To hráli přibližně deset minut a i když to osvěžilo jejich hru, tak nebyli příliš gólově úspěšní. Nadřeli se na jednu branku a soupeř do otevřené obrany jednoduše vstřelil branky dvě. Přišel oddechový čas Rožnova a změna na opatrnější obranu. Troopers tento timeout zřejmě uspal a většina jejich hráčů byla asi v hlavě už ve sprše, protože jsme se málem dočkali dramatu. Na to ale bylo málo času. Valaši jen korigovali na konečnou porážku o čtyři branky.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Proměněným trestným střílením se v utkání prezentoval junior Richard Plandor:

Po utkání se k zápasu vyjádřil trenér domácích, Ivo Bartek, který za celé utkání nevstoupil na lavičku Troopers, nicméně s hrou svěřenců pod vedením skutečného hrajícího trenéra Brňanů, Petra Kadlece, byl spokojen: „Zápas rozhodl náš koncentrovaný vstup do utkání a pak výsledek druhé třetiny. Škoda, že jsme ve třetí třetině polevili a soupeř výsledek zkorigoval. Sice nepřijel v nejsilnější sestavě, ale vždy se prezentuje bojovnou hrou a vítězství proto vážíme. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za zápas.

video po utkání Daggy

Malinko zklamaně až skepticky působilo vyjádření hrajícího asistenta trenéra Sršňů, Pavla Barabáše, kterému vadily výpadky týmu v zápase: „Po sérii utkání, které pro nás byly výsledkově přijatelné, i když jsme nehráli dobře, přišel zápas, který nám nastavil zrcadlo. Ve všem jsme byli horší. Pokud chceme tak kvalitního soupeře porazit, musíme hrát minimálně na sto procent. A musíme tak hrát i na tréninku a ostatních zápasech jinak, pokud se potkáme, tak s Troopers zase prohrajeme. Díky soupeři za hru a divákům za kulisu.

V utkání bylo hned několik situací, které si vyžadovaly vysvětlení rozhodčích kapitánům obou týmů – autorem fotografie Lukáš Ponechal

Poslední dvě utkání jsou před Sršni před vánoční přestávkou. Jedno z nich odehrají v domácím prostředí, druhé pak v prostředí venkovním, konkrétně na svitavské Střelnici. Než se však Sršni utkají se svitavskými Hydrami, budou chtít nejdříve doma uspět v derby s Hranicemi, týmem, který jako jeden z mála v domácím prostředí Sršně porazil. Valaši si určitě budou chtít v posledním kalendářním utkání v letošním roce naladit na správnou vánoční atmosféru, aby mohli po utkání příjemně hodnotit dosavadní část sezóny a zároveň odrazili pronásledovatele jejich druhé příčky v tabulce. 

Sršni pod vedením Mirka Kasla zejména po druhé třetině vypadali velmi zklamaně z dosavadního průběhu utkání – autorem fotografie Lukáš Ponechal

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642654380.5196 sekund.

Pocet dotazu: 8