youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.12.2021

Sršni jedou do Brna stáhnout náskok Troopers v tabulce, zbylé čtyři týmy vyjíždějí taktéž k soupeřům

Domácí Hornets aréna bude prázdná celý víkend, neboť ke svým zápasům vyrazí všech pět týmů na hřiště svých soků. Nejprestižnější souboj svedou muži elitního rožnovského týmu Mužů, kteří se pokusí v Brně potvrdit, že letošní vítězství nad Troopers nebylo ojedinělé, ale naopak jsou pro soupeře černou můrou. V rámci nejvyšší regionální ligy se pak představí Muži „B“, kteří si minule z Hranic odvezli nejen pár branek ve své síti. Pohodový dvojzápas byl měl čekal lídry MS přeboru mužů, Warriors Nový Jičín alias rožnovské Muže „C“. Jediné utkání za víkend pak čeká dorostence, kteří se představí proti favoritovi z Českého Těšína a zkusí překvapit. Všechny zápasy budou komplikované vzhledem k pandemii koronaviru, ale s tím už je zkušenost z posledního víkendu a snad zůstane platit, že nejmenších Sršňů se tato skutečnost nedotkne.

Prozatím druhým v celkové tabulce střelců Národní ligy východ je z rožnovského celku Ondřej Smékal. Profituje především ze spolupráce s Richardem Plandorem… uvidíme, zda i tentokrát se prosadí v Brně

MUŽI A

Nejbližší soupeř Sršňů, brněnští Troopers, respektive tým dříve extraligových či prvoligových hráčů z brněnských týmů Bulldogs, Hattricku či Gullivers apod., kteří si svou kariéru dohrávají pro radost v Národní lize, prozatím letošnímu ročníku ligu opět vévodí. Ztratili dosud pouze čtyři body, z toho hned tři v Rožnově, kde prohráli ve třetím kole o pět branek. Celkově s Rožnovem nemají kladnou bilanci, dosud se oba týmy střetly desetkrát a z toho hned šestkrát vyhráli Sršni. V nejbližším utkání tak lze čekat maximální koncentrovanost zejména domácí Orlů z týmu Troopers, kteří si rádi ze svých soupeřů dělají srandu, ať už na hřišti, tak například na sociálních sítích. I pro Sršně to bude zápas, kterým můžou smazat dosavadní sedmibodové manko, a ve kterém jejich koncentrace bude jistě maximální. Je jen otázkou, kdo bude moci skutečně v utkání nastoupit vzhledem k současnému pandemickému stavu, respektive zda se k hráčům, kteří cestovali do Třebíče v minulém kole přidá další z čerstvě očkovaných hráčů.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – už na první pohled je jasné, že Troopers ve většině ukazatelů jsou na tom lépe než Rožnov. Pro vyrovnané zápasy bývají často rozhodující přesilové hry a téměř padesáti procentní úspěšnost Brňanů budí velký respekt. Vyvážit to nedokáže ani ukazatel, který mluví o síle Sršňů v oslabení, ve kterých dokázali v dosavadní sezóně vstřelit již čtyři branky. Také v přesilovkách vstřelili více branek než Brňané, ti však hráli proti svým soupeřům o více než polovinu méně přesilových her než Rožnované. Obecně je to velmi zajímavý ukazatel, když se dozvíme, že Sršni hráli v sezóně již pětatřicet přesilovek, Troopers pouze šestnáct. Z toho vyplývá, že zápasy s Troopers často dokáží Brňané rychle rozhodnout a zápasy často jen dohrávají a není tam už takové nasazení ze strany prohrávajících a nedochází tak k faulování Brňanů. Naopak Sršni většinu svých utkání hráli vyrovnaně do samého konce a v takových chvílích o zákroky na hraně pravidel nebývá nouze. Můžeme se těšit, jak to dopadne v tomto utkání a zda Sršni dokáží sedmibodový náskok domácích Troopers po tomto kole alespoň částečně umazat.

Dalším z absentérů v rožnovské sestavě je i David Friedel, který nastoupil už v minulém kole v Třebíči a jistě vycestuje s Rožnovem i do Brna

Zajímavost – pokud je mezi týmy v lize někdo, koho Troopers nemusí, pak jsou to Rožnované. Již dvakrát jim znemožnili vytoužený postup do první ligy, a to zejména v semifinále v sezóně 2018/2019, kde Troopers jako velcí favorité po odehrané základní části stejně tak vstoupili i do playoff, ale Valaši je vyřadili 3:1 na zápasy a Jihomoravané to nenesli zrovna dobře. Sršňům to poté vrátili v sezóně následující alespoň přes sociální sítě, když rožnovský celek postoupil hranou první ligu týmu FBC Letka, a to především z ekonomických důvodů, Troopers necitlivě šířili sociálními sítěmi nekalé informace, které poškozovaly jméno Rožnova. Od té doby již hodně času uplynulo a v Rožnově se vše už hodilo za hlavu, tak snad je tomu i tak v Brně a místní hráči se budou soustředit na hru místo influenceringu.

Textový online z utkání 

Po vítězných zápasech v Hranicích by se rádi Sršni podobně gólově radovali v sobotu v nedaleké Čeladné

MUŽI B

První záloha Sršňů si z minulého výjezdu v Hranicích přivezla plný počet bodů a pár starostí navíc. Nicméně se zdá, že ty nejhorší chvíle už mají za sebou a znovu tak budou moci stát v plné síle svým soupeřům. A čekají je opravdu dva maximálně rozdílní rivalové. Nejdříve konkurenční záloha Hranic na Moravě, která v soutěži dosud posbírala jen šest jasných porážek a poté Ještěři z Paskova, kteří naopak jsou v získávání bodů prozatím stoprocentní. Naštěstí výjezd pro Rožnovany není daleký, zavítají do nedaleké Čeladné. Tři body z tohoto výjezdu budou naprostým základem a každý bod navíc z duelu s Paskovem bude mít svou hodnotu. Zároveň těmito dvěma zápasy Sršni dokončí základní část, ale ještě v té chvíli nebudou znát, zda pro nadstavbovou část budou mezi celky v horní polovině, nebo v té dolní. Tabulka je v tomto ohledu velmi vyrovnaná, proto by bylo nejlépe se z Čeladné vrátit s body šesti a v posledním kole, ve kterém mají právě Rožnované volný los, bez nervů si počkat na soupeře pro nadstavbovou část.

FBC Hranice B – Textový online 
PASKOV SAURIANS – Textový online 

Na palubovku se pomalu po zranění vrací „otec zakladatel“ celku Warriorů, Petr Burýšek, který prozatím působil pouze na letních turnajích a od letošní sezóny poprvé v rámci spolupráce s Rožnovany působí v celosezónní ligové soutěži

MUŽI C

No bylo to o emocích, nahoru i dolů. Nebo spíše lépe řečeno nejdříve dolů a pak nahoru. Dlouho se Warrioři v barvách mužů „C“ připravovali na utkání s Honey Badgers, celku, který si vytipovali jako největšího konkurenta v lize a v samotném utkání byl nakonec tak zakřiknutí, že Medvědům poměrně jednoznačně podlehli. Věděli, že tímto utkáním možná ztratili úspěch v celé sezóně, kde cílem je jednoznačný postup o ligu výše. Ale ani Medvědi se neradovali dlouho. Zaslepeni vítězstvím nad Válečníky a možná i chybějícím štěstím zaváhali hned v následujícím utkání a podlehli druhé záloze Petrovic. Válečníci tak dostali novou krev do žil a po vítězství na rivalem z Nového Jičína, místními Gůfuň, se znovu vrátili do čela tabulky a opět mají vše ve svých rukou. Čekají je nyní poslední dva soupeři, a to Kojoti z Jablunkova a následně první záloha Bílovce. Oba jsou spíše v dolní polovině tabulky, a tak se očekává jednoznačné vítězství Warriors, nicméně po zkušenostech Medvědů určitě nesmí podcenit ani jednoho ze soupeřů. Uvidíme, v jaké sestavě na hale v Paskově nastoupí, tj. do jaké míry ovlivní pandemie soupisky všech týmů.

FbC Coyotes Jablunkov – Textový online 
FBC Spartak Bílovec B – Textový online 

Větší část utkání dorostenců se odvíjí především v jejich obranném pásmu, ve druhé nejvyšší soutěži bývají soupeři nemilosrdní, nicméně Rožnov sází na ostré kontry a uvidíme, zda mu v některém ze zápasů ligy přinesou své ovoce

DOROSTENCI

Prozatím jednou ze dvou kategorií, kde Sršni nezaznamenali v letošní sezóně vítězství, jsou dorostenci. Jejich poslední dva zápasy vždy dvě třetiny vypadaly velmi nadějně, ale taktéž v obou zápasech se v závěrečné části projevila síla soupeře, který rozhodl ve svůj prospěch. Škoda bylo zejména domácího utkání s Jablunkovem, se kterým měli Sršni určitě ambici se poměřovat. Nebyli ani v malé počtu co se týká sestavy, ale většinu jejich hráčů tvořili nejšikovnější starší žáci, neboť velké množství dorostenců bohužel mělo  velké problémy zdravotní či jiného rázu. Situace pro tým Rožnovanů v soutěži je nyní už velmi komplikovaná, přesto není beznadějná. Základem je hlavně, aby k těmto utkáním mohli odcestovat ti nejšikovnější z řad dorostenců a doplnil je výběr starších žáků. Nejbližším soupeřem jim bude v Třinci celek Českého Těšína, který si vede poměrně dobře a je v horní polovině tabulky. Dorostenci tak budou cestovat k tomuto utkání s čistou hlavou, že můžou svého soupeře překvapit, kdy role favorita není na nich, ale na jejich soupeřích z Českého Těšína.

FBC GYMNÁZIUM Český Těšín – Textový online 

K týmu nejmladších Sršňů se po koronavirové pouze opět vrací hlavní trenér, Michal Konvičný, a je to právě včas, když v sobotu budou hrát svůj turnaj ve Stonavě

PŘÍPRAVKA

Na začátku sezóny dostávají vždy kategorie Přípravky a Elévů delší čas na tréninkové sehrání a zasahují do turnajových bojů později, nicméně pak jdou většinou turnaje v rychlém sledu co dva týdny. A nejinak tomu je i před koncem kalendářního roku, kdy se Rožnované představí na dalším z turnajů, tentokrát pořádaném v jim dobře známé hale ve Stonavě. V rámci čtyř zápasů by měli narazit na dva známé z posledního turnaje, Karvinou, kterou dokázali těsně porazit a Bohumín, se kterým naopak těsně padli. Prvotně pak narazí na nejmladší hráče Krnova a posledním soupeřem jim bude Český Těšín, který již taktéž dokázali v sezóně porazit. Pokud bude mít trenér k dispozici téměř kompletní kádr, určitě by měli mladí Sršníci být medailovými aspiranty na turnaji.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642657710.9177 sekund.

Pocet dotazu: 1