youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.11.2021

Juniorské vítězství bylo vydřenější, než se čekalo

Z tohoto dvojzápasu se dalo získat více, na druhé straně i ztratit. A k té ztrátě bylo blíže, než k zisku, proto je třeba hodnotit získané tři body se vší pokorou. Horní Suchá v prvním utkání určitě nebyla soupeřem, který už byl poražený v šatně. Naopak se v utkání vybičovala k výkonu, který dlouho znamenal zisk tří bodů a Sršni jen s vypětím všech sil dokázali utkání na posledních chvíli zvrátit ve svůj prospěch. Severomoravská Letka pak byla soupeřem na podobném levelu jako si stojí Rožnované a v zápase rozhodovala zejména v jeho druhé polovině, fyzická kondice a počet hráčů. Oba tyto atributy stály na straně rožnovského soupeře, a to i rozhodlo.

Úvod utkání a první zápasové buly, tedy čas, kdy týmy jsou ještě velmi kamarádské, což často úvodním hvizdem končí

VS. 7:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbK Horní Suchá (0:0, 4:4, 3:2)

Dnešní první zápas na turnaji v Třinci jsme absolvovali proti relativně snáze hratelnému soupeři z Horní Suché. Začali jsme svižně, kombinačně a s chutí. Hráči se dostávali do velmi dobrých střelecký pozic, ale neproměňovali je. Zmarem tak končily jak nájezdy samotných na gólmana, tak dorážky do prázdné brány nebo střely po kombinaci z bezprostřední blízkosti brány. Úvodní část tak nakonec skončila bez branek, což bylo určitě úspěchem Slezanů. Druhá třetina začala velmi podobně jen s tím rozdílem, že jsme dali první gól. Soupeř ale dokázal vytěžit z minima maximum, a to nejen v reakci na náš první gól, ale v podstatě i na každý další, který jsme dali. Ve druhé třetině tak oba celky daly po čtyřech brankách. Ve třetí třetině nám soupeř odskočil o dvě branky a situace začala být kritická vzhledem k ambicím před začátkem zápasu. Naši hráči však nesložili zbraně a zvýšeným úsilím dokázali vstřelit tři branky po sobě a strhnout vítězství na naši stranu. "Povinné" tři body nakonec byly doma.

 

Tentokrát mezi zápasy nebyla dlouhá pauza, a tak ani Adam Burýšek, tedy ne jako v tomto případě, neměl čas relaxovat, ale musel za patnáct minut znovu do zápasu

VS. 3:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Letka Toman Finance Group (2:2, 0:1, 1:2)

Druhý zápas proti Letce byl jiný. Soupeř působil sebevědomě a v počtu tří kompletních lajn na Sršně nastoupil v ostrém tempu. Ti měli po prvním zápase pouze patnácti minutový odpočinek, přesto hráli s otevřeným hledím a dvakrát v utkání vedli o branku. Vyrovnání přišlo vždy střelou z poměrně velké vzdálenosti. Třetina nakonec skončila smírně. Od druhé třetiny se projevila jednak šíře kádru soupeře a na naší straně fyzický útlum hráčů, kteří naskočili do zápasů po nemocích a bez potřebné fyzické kondice získané na trénincích. To byla bohužel realita, která začala překlápět vývoj utkání na stranu soupeře. I tak to nebylo špatné, ve druhé třetině soupeř dokázal vstřelit jedinou branku a dostat se do vedení. Ve třetí části se Sršni chtěli nadechnout k obratu, ale soupeř je rychle zmrazil dvěma vstřelenými brankami, nicméně i tak Valaši bojovali a dokázali už jen korigovat na celkový dvoubrankový rozdíl ve prospěch Ostravanů. Celkově je sice pravda, že Rožnované body v tomto utkání nezískali, ale z projevu utkání lze prohlásit, že udělali pro ně maximum.

 

Velmi dobře v zápasech juniorů reprezentuje Sršně Richard Plandor, který si postupně buduje i pevnou pozici v „A“ týmu mužů

S hráči po absentování opět vyrazil trenér, vedoucí a hrdý otec jednoho z hráčů, Přemysl Kloss, který byl rád za obrat v prvním utkání a bojovnost v utkání druhém: „Hráči zasluhují pochvalu za to, že nesložili zbraně při pro Rožnov špatném vývoji utkání s Horní Suchou. Zůstali v klidu a svou vnitřní vírou a florbalovým umem přetlačili relativní „nepřízeň osudu“. Ve druhém zápase soupeř vsadil na atletické pojetí hry, kdy nás nepřehrávala ani tak florbalovými dovednostmi jako spíše pohybem a nasazením. Tomuto stylu, dle mého názoru, lze čelit buďto dobrou fyzickou kondicí, nebo mít v zápase kupu štěstí. Ani jedno na naší straně nebylo a svému nepomohlo ani nepřehledné řízení rozhodčích, které sice nerozhodlo o výsledku, ale do utkání vnášelo zbytečné emoce.

Na lavičku Sršňů se po pauze vrátil i Přemysl Kloss a s týmem získal jedno vítězství ze dvou zápasů

Junioři se konečně představí v domácím prostředí a určitě to nebudou jednoduché zápasy, neboť Rožnovu v nich půjde o potvrzení středu tabulky. A bude to určitě důležité, neboť to také budou poslední zápasy, do kterých mohou ještě zasáhnout ročníky 2002, které pro letošní rok dostaly výjimku ve startu. Samozřejmě dané pravidlo bude platit pro všechny týmy, ale ty, které mají užší kádr, stejně jako je Rožnov, to může zasáhnou více i s ohledem na pandemii všude kolem nás. Sršni se nejdříve utkají se svým sousedem v tabulce, zálohou juniorů Vítkovic, tým, který dokázali v sezóně již těsně porazit a stejně tak se podruhé v sezóně utkají s juniory Kopřivnice, kteří soutěží procházejí jako nůž máslem a dosud je žádný z týmů nedokázal porazit. Uvidíme, zda Sršni v domácím prostředí dokážou jako první lídra tabulky zlomit.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642657326.2349 sekund.

Pocet dotazu: 3