youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.11.2021

Drama na Vysočině tentokrát Sršni otočili ve svůj prospěch

O tom, že na Vysočině se nehraje lehce, se už psalo v předzápasovém preview. Bylo překvapením, že tentokrát to byl spíše florbalové než zápasnické utkání. Domácí se v poslední době zlepšili zejména v útočné fázi a utkání tak bylo ofenzívní z obou stran, vynikali však v něm oba brankáři, kteří za šedesát minut pustili po čtyřech brankách. Zkušenosti Valachů nakonec rozhodly o získání bodu navíc z tohoto utkání a budou tak moci v příštím kole na horkou půdu Troopers, dosavadního lídra soutěže, jet s bodovým polštářem a sebevědomím, neboť zatím jako jediní dokázali Jihomoravany v dosavadním průběhu soutěže porazit.

Výkony mladých juniorů mezi rožnovskými matadory rostou zápas od zápasu

27. 11. 2021, 18:00, SH TJ Spartak Třebíč

4
Sestava Snipers Třebíč:
Abraham Matěj(G), Bazala Jan(G), Černý Jan, Picmaus Milan, Štveráček Lukáš, Dlabač Jaroslav, Jahoda Vojtěch, Benáček Adam, Machálek Michal, Vejmělka Tomáš, Svoboda Alexander, Vochyán Jan, Procházka Jiří, Janata Vojtěch, Žák Martin, Malich Zdeněk, Blaha Jiří
 
5
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Sklář Martin(G), Friedel David, Hegar Patrik, Kasl Miroslav, Krhut Petr, Drápala Daniel, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Smékal Ondřej
 
po prodloužení

po částech: 2:2, 2:1, 0:1, 0:1

branky (asistence) Snipers Třebíč:
15.Malich(Benáček), 19.Dlabač(Vejmělka), 33.Žák(Picmaus), 35.Malich(Svoboda)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
3.Smékal(Plandor), 4.Plandor(Krhut), 28.Plandor(Krhut), 60.Plandor(Barabáš), 65.Barabáš(Plandor)


rozhodčí: Humeňanský Tomáš, Minařík Michal
vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 33

Report:
Hned od začátku utkání bylo k vidění několik brankových příležitostí. Tu první měl již v prvním střídání hostující Plandor, ze tří metrů střílel do prázdné brány, ale míček netrefil čistě a domácí brankář stihl na pomalou střelu reagovat. Následující velké ohrožení před brankou hostí měli domácí, sehráli zřejmě jednu ze svých nacvičených akcí a dvěma rychlými přihrávkami dostali míček na svého spoluhráče před branku hostů. Ten ale místo střely z první volil zpracování a dal tak šanci brankáři reagovat, který jeho šanci zneškodnil. Z následující rozehrávky zaútočili zase valaši a již úspěšně. Plandor se Smékalem jednoduchým uvolněním zaskočili domácí obranu a druhý jmenovaný přesnou ranou z blízky nedal brankáři šanci. Další šance hostů a opět úspěšná, tentokrát Krhut přečetl rozehru domácích posunul míček na Plandora, který na dvakrát překonal brankáře. Končila teprve čtvrtá minuta a už hosté vedli o dvě branky. Bohužel neudrželi dobré tempo a možná se uspokojili dobrým vstupem, protože postupně pustili soupeře do zápasu. Najednou byli druzí u míčku, více faulovali a byli také vylučovaní. Dokonce museli více jak minutu hrát jen ve třech. To zvládli, ale ve čtyřech pak dostali branku. V závěru třetiny přišlo zasloužené srovnání domácích, kteří byli druhou desetiminutovku lepší. Druhá třetina byla vyrovnaná na šance, ale domácí byli produktivnější. První velkou šanci měl hostující Barabáš, který se postavil k trestnému střílení, ale brankáře nepřekonal. I tak šli hosté zpět do vedení, když Krhut obešel domácího obránce a "na zlatém podnose" připravil míček před prázdnou bránu pro Plandora, který měl již lehkou práci a skóroval. Pak se dostali ke slovu domácí, které v první velké šanci vychytal dobře chytající Škrobák v brance Rožnova. A z druhé šance po nedůrazu hostujících obránců již na dorážku nestačil. Hosté mohli znovu jít do vedení, ale Plandor ze střední vzdálenosti střílel vedle branky. Na konci třetiny si vzali slovo opět domácí, na hranici pravidel obrali hostujícího obránce a v situaci dva na jednoho nedali brankáři šanci. Třetí třetina začala opatrně a až v druhé desetiminutovce přicházely první velké šance. Třebíč bránila hubené vedení a Rožnov více a více otvíral hru. V tu chvíli musel Škrobák hned dvakrát likvidovat samostatný únik domácího hráče. Hosté více a více tlačili a v poslední minutě ve hře bez brankáře po křižné přihrávce Plandor již mířil přesně a šlo se do prodloužení. Prodloužení hrané tři na tři se zpočátku hrálo opatrně. První šanci měl Smékal, ale soupeř střelu zblokoval. Druhá šance patřila domácím, ale Škrobák celou akci kontroloval. V další šanci hostů se domácí provinili faulem na dvě minuty a z následné standardní situace Barabáš vystřelil hostům vítězství v prodloužení.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Autorem vítězné branky Sršňů byl kapitán Pavel Barabáše, který si zdá se podobné vyrovnané závěry utkání užívá

Domácí lodivod Třebíče, Michal Kelbler, viděl pozitiva na výkonu svého týmu a zároveň i uznal zkušenosti Valachů: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ale podařilo se nám vyrovnat hru i skóre. Druhá třetina byla z naší strany tou nejlepší v zápase, ale proměňování šancí se opět prokázalo jako naše velké slabina. Třetí část byla ze začátku vyrovnaná, ale ke konci se projevily zkušenosti hostů. V prodloužení jsme bohužel inkasovali, proto jsme prohráli. Díky soupeři za slušný zápas a přejeme šťastnou cestu domů.

Velkou oporou Sršňů v Třebíči byl Jiří Škrobák, který dal šanci Rožnovu v závěru utkání srovnat a v prodloužení i vstřelit vítěznou branku

Tradičním glosátorem výkonu Sršňů po utkání bývá hrající asistent trenéra, Pavel Barabáš, jenž i přes vítězství viděl chyby ve výkonu Rožnovanů, na kterých je třeba pracovat: „Dobré utkání, ve kterém vynikali oba brankáři. Třebíč hraje dobrý ofenzivní florbal a našim cílem bylo ubránit a hrozit z brejků. Obojí vycházelo napůl. Mám výhrady k našemu nasazení v obranné hře, tedy k jejímu vytrvání po celých šedesát minut. Díky brankáři jsme ale byli stále v zápase. Nakonec rozhodly zkušenosti a klidnější hlavy. Dalo by se říci, ze jsme měli štěstí, ale šli jsme tomu naproti. Děkuji soupeři za dobrý a férový zápas a divákům za kulisu.

Gólovým střelcem v utkání byl junior Richard Plandor, u kterého se zdá, že si našel v sestavě Miry Kasla pevné místo

Dnes to bylo přímé utkání o druhé místo a za týden v neděli to bude souboj s lídrem soutěže, brněnskými Troopers. Ti prozatím kráčí soutěží ladně a své soupeře poměrně s přehledem poráží. To se jim nepovedlo pouze v jediném případě, když v Rožnově od Sršňů dostali poměrně naloženo o pět branek. Valaši tak pojedou do Brna v roli zbojníků, kteří již jednou dokázali favorizované Jihomoravany porazit a z dlouhodobého pohledu si věří, že ani z Brna by nemuseli jezdit s prázdnou. Naopak pro domácí hráče jsou Rožnované malou noční můrou, neboť jim už několikrát znemožnili vyhrát celou Národní ligu, kam se touží už několikátou sezónu dostat. Tak uvidíme, jak se domácí i Sršni na dané utkání připraví, kteří hráči budou moci nastoupit do utkání. Jediné je jisté, že postavení v tabulce obou týmů se po tomto utkání nezmění, ale určitě se změní bodové rozdíly.

V utkání opět další brankou navlékl pověstný korálek na gólový náhrdelník Ondra Smékal

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642654276.7263 sekund.

Pocet dotazu: 8