youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.11.2021

Sršnice budou chtít na bíloveckou blamáž raději zapomenout

S očekáváním oddělení se od poslední příčky odjížděly Sršnice do Bílovce, kde se jim minule nedařilo. A i tentokrát se vrátily s nadílkou. Bohužel opět odjela sestava pouze se sedmi hráčkami do pole a v této chvíli to bude otázka spíše na trenéra a hráčky v týmy, zda opravdu jen pandemie je faktorem, který takto osekává soupisku Sršnic. Jednoznačně jim to v utkáních neprospívá a v Bílovci to bylo spíše jen trápení a soužení, než florbal, který by holky bavil. V prvním utkání se sice postavily také jen sedmi hráčkám v poli v dresu zálohy FBC Ostrava, ale dvě bývalé reprezentantky v jejich kádru si s týmem Rožnovanek nadělaly trhací papír a prakticky každé jejich střídání končilo brankou v síti Majerčíkové. Konečných třináct branek je tragickou vizitkou obrany. Přesto holky mohly do dalšího utkání hodit vše za hlavu, neboť právě s Bílovcem se potřebovaly porovnat a porazit jej, aby se vzdálily poslednímu místu. Ani to se jim přes heroický výkon ale nepovedlo a domácí Bílovec s přehledem Sršnice porazil a odsoudil je k poklesu na nelichotivý chvost tabulky.

Ve víkendových zápasech jako kapitánka vedla Sršnice Dáša Šnajdarová, která florbal bere jako doplnění osobních i pracovních povinností

VS. 13:3
FBC ČPP OSTRAVA B   1. FBK Sršnice Rožnov p/R (2:1, 5:1, 6:1)

Skóre v utkání otevřely Sršnice, ale bohužel tak zahájily i brankové hody soupeřek. Střel a šancí bylo dostatek na obou stranách, bohužel proměňovat se je dařilo jen Ostravankám. Sršnice tak v každé třetině přidaly do zápisu pouze jeden gól a ukončily zápas s nelichotivým brankovým výpraskem.

 

Střelecky v zápasech drží Sršnice zejména Karin Kozová, objektivem Veroniky Sklářové

VS. 5:0
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Sršnice Rožnov p/R (1:0, 3:0, 1:0)

Zápas s Bílovcem byl hrou opět vyrovnaný. Bohužel Sršnice hrály už z posledních sil a především v přesilovkách byla znát nesehranost a také nezkušenost jednotlivých hráček v osekané sestavě. A tak nejen čtyři minuty v oslabení, ale především šest minut přesilové hry, paradoxně Sršnice oslabily. Utěšením celkové pětigólové porážky tak mohla být jen gólová akce dvě minuty před koncem, kdy brankářka Bílovce chytila míček až za brankovou čarou, kterou však sudí “viděl“ jinak a branku neuznal.

 

Důležitým stavebním kamenem obrany Rožnova je i Jana Koňaříková, často i zastupující vedoucí týmu

Trenér Sršnic, Jakub Vahalík, neviděl i přes dvě porážky všechno na utkání špatně a naopak dokázal i vyzdvihnout výkon jednotlivkyň: „Nutno říct, že výsledky, ačkoli vypadají krutě a jasně, zcela neodpovídají průběhu zápasů a hernímu výkonu Sršnic. Všechny holky hrály na maximum, chodily do soubojů, poctivě bránily, přihrávaly si a k vidění byly i pěkné útočné kombinace. Škoda jen těch mnoha neproměněných šanci. Proto bych chtěla pochválit každou hráčku na soupisce a ještě bych navíc vyzdvihl výkony brankářky Jany Majerčíkové, která ukázala skvělé zákroky, obránkyně Jany Koňaříkové, která výborně blokovala a Karin Kozové, která byla na hřišti doslova pořád a taky všude, kde bylo potřeba.

Mladou Sršnicí v kolektivu je také Kateřina Zavadilová, která letos nastoupili i za juniory Rožnova v rámci 2. ligy juniorů

Základní část Sršnicím bude finišovat za tři týdny. A nebude to pro ně jednoduché vystoupení, neboť nastoupí proti druhému a třetímu týmu tabulky, respektive proti ženám Vikings Kopřivnice a PEMA Opava. Oba týmy byly v minulých sezónách rovnocenými soupeřkami Sršnic a nejednou je Rožnovanky porazily. Na druhou stranu letos je vystoupení Valašek prozatím zklamáním a do poslední dvou zápasů základní části budou muset vyrazit s maximálně kvalitním obsazením a pokusit se překvapit proti tabulkovým favoritkám z Opavy či Kopřivnice. Oba týmy soupeřek jsou letos poměrně v dobrém rozpoložení, nebo to tedy pro holky jednoduchá situace, ale pokud zaváhaly nyní v Bílovci, bude třeba tentokrát překvapit v Olomouci, kde poslední dva zápasy základní části Sršnice odehrají.

Od první dvojzápasu v domácí Hornets aréně Adéla Kubenková malinko slevila ze své střelecké potence, i tak se v týmu řadí mezi hráčky, na kterou gólově ostatní spoléhají

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642654240.4361 sekund.

Pocet dotazu: 3