youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
22.11.2021

Dorostenci ani doma nedokázali uspět se sousedem v tabulce

Sršni odjížděli k utkání s Karvinou v roli outsiderů, kteří mohou překvapit. Velmi příjemným překvapením pak bylo vedení Valachů po dvou třetinách utkání. V té závěrečné pak Karviná převážila zápas na svou stranu. Druhý zápas čekal Sršně o den později v domácím prostředí a měl jít být soupeř ze všech v soutěži nejschůdnější. Tady Sršni nezachytili začátek zápasu a přestože dvě třetiny soupeře drželi na dostřel, v té poslední Jablunkov potvrdil, že v zápase byl lepším týmem.

VS. 9:4
1. FBC Karviná   1. FBK Sršni Rožnov p/R (1:3, 2:1, 6:0)

Karviná vstupovala do zápasu s velkým počtem starších hráčů a to je pasovalo do role jasného favorita. Úvod utkání tak ale zdaleka nevypadal a Karvinští se nedokázali dostávat do středu hřiště a zároveň byli nuceni podstupovat těžké souboje u mantinelu. Valachy odměnil za dobrou práci v obraně už ve čtvrté minutě mladý Blinka, který přesně zamířil po nahrávce Kozla. V šesté minutě Karvinští vyrovnali, ale za pouhou minutu si vzali Sršni vedení zpět. Po šílené dalekonosné přihrávce středem hřiště od Kamase si s velkou lehkostí a technickým umem poradil nekompromisně Ondrášek, který byl při chuti a ke konci třetiny přidal svou druhou branku. Herně se ve druhém dějství moc nezměnilo. Nejprve soupeř snížil, ale opět za pouhou minutu svítilo na tabuli dvoubrankové vedení po trochu šťastném projektilu Poruby. Domácí reagovali změnou brankáře, která jak se ukázalo slavila nakonec úspěch. Jelikož Tygři do konce třetiny znovu snížili, chystal se v závěrečné třetině tuhý boj o každý míček. Karviná na nic nečekala a vysoce zvýšila tempo a díky tomu brzy srovnala skóre. Šest minut před koncem přišel zlom, kdy domácí ve své přesilové hře poprvé v utkání překlopili vedení na svou stranu a naráz se dostali do psychické výhody, kterou během pár minut ještě čtyřikrát dokázali využít a tím dosáhli jednoznačného výsledku.

 

Premiérově se představil v brance Sršňů proti Karviná starší žák, Sven Hanslián, a v utkání určitě nezklamal, naopak podal velmi dobrý výkon

VS. 6:2
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:1, 1:1, 2:0)

Brzký začátek utkání nebyl příjemný jak pro domácí Rožnovany, tak zejména pro hosty z Jablunkova, kteří za sebou měli dlouhou cestu. Paradoxně jim ale asi prospěla, neboť od začátku zápasu působili velmi svěže a po dvou minutách vedli o dvě branky. Valaši byli mírně zaražení, zejména nováčci ze stran starších žáků v obraně působili velmi nejistě. V polovině úvodní části Jablunkov potrestal nedůraz v obraně domácích, ale Šimša neváhal s rozehráním volného úderu na straně soupeře a korigoval vedení Kojotů z Jablunkova zpět na dvoubrankový rozdíl. Ve druhé části se Sršni nadechli k výkonu, který měl být symbolem zvratu v utkání. A povedlo se jim nejdříve snížit na rozdíl jediné trefy, když zaúřadovala kompletně složená útočná trojice starších žáků Blinka - Procinger - Vašek, kdy poslední jmenovaný byl autorem snižující trefy. Čekal se další nápor Sršňů, ale přišla velmi šťastná branka Kojotů a ta znovu mírně srazila psychiku domácích. Ti, přestože hráli se soupeřem vyrovnaně a často mu svým napadáním způsobili problémy při rozehrávce, nedokázali proměnit žádnou ze svých příležitostí do konce druhé části a mohli být rádi, že ani soupeř nedokázal skórovat, když se několikrát zaskvěl Rissel v bráně Rožnova. V poslední části se začaly projevovat fyzické předpoklady hráčů. Soupeř přestože dorazil s menším počtem hráčů, tak všichni byli dorosteneckého věku a to bylo pro vývoj rozhodující. Zkušeně si své vedení pohlídali a z brejků ještě dvakrát Sršně potrestali. Celkově tak domácí prohráli o čtyři branky, což není až tak špatný výsledek, ale ani nemohli být spokojeni, protože věděli, že mohli podat jako tým lepší výkon a soupeři utkání více zkomplikovat.

Obě utkání zhodnotil trenér dorostenců, Zbyněk Macura, který si ze sobotního utkání vyslechl závěr zastupujícího trenéra Daniela Slováka a v neděli pak v domácím prostředí vedl Sršně osobně. Celkově vnímá kategorii dorostenců jako tu, na kterou současná pandemie asi z hlediska utkání dolehla zatím nejvíce, respektive každou absenci hráče je velmi cítit: „V sobotním utkání byla rozhodující třetí třetina, kdy soupeř zvedl aktivitu a předváděl kvalitní výkon. Příjemným překvapením byl výkon Honzy Ondráška či staršího žáka Svena Hansliána v bráně. V ranním nedělním utkání pak byl rozhodující úvod utkání, který Valaši nezachytili a poté jen v utkání dotahovali, ale soupeř byl relativně stále na koni. Je to škoda. Podat v nedělním utkání sobotní výkon, měl by Jablunkov větší problémy a mohl odjíždět bez bodu. Pokud se na to mám dívat z širšího pohledu, pak tuto soutěž hrajeme ve větším počtu starších žáků než dorostenců. Máme v dorostu velmi úzký kádr a k tomu největší opory absentují z různých důvodů, přitom každý z nich by mohl prospěšně ovlivnit výsledek utkání. Za výkony starších žáků jsem rád, překonávají se a velmi bych jim přál, aby se jim podařilo v některém zápase za dorost i zvítězit. Je to i o troše štěstí. Nicméně na začátku sezóny to bylo tristní, teď alespoň v zápasech jsou už konsolidovanější, dovolíme si více k soupeři a hráči znají své role. Pokud získané zkušenosti nezúročíme v letošní sezóně, tak v těch následujících určitě.

Dorostenecký kádr v hojném počtu doplňují starší žáci, rozdíl ve fyzických parametrech hráčů je často rozhodující pro výsledek utkání

Rozehraná základní část dorostenců by se měla dohrát třemi zápasy o víkendu 18. – 19. prosince. Sršni by měli nejdříve v sobotu večer v domácím prostředí poměřit síly v odloženém utkání se slezskou Letkou a posléze v Bolaticích s Kopřivnicí a Třincem. Nejtěžším soupeřem bude nejspíše hned ten sobotní v domácím prostředí a pokud by Valaši bodovali, bylo by to příjemným překvapením. Naopak větší šance jsou spíše upřeny k neděli, ale i v těchto utkání budou soupeři Rožnovanů favoritem. Po dohrání základní části pak dojde k rozdělení na vrchní polovinu hrající o vítěze soutěže a dolní polovinu, která bude hrát o jediného sestupujícího. 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista