youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.11.2021

Sršni byli na bodech padesát devět minut z šedesáti, nakonec se vracejí s prázdnou

Drama gradující v samotném utkání s Pelhřimovem se tentokrát odehrávalo již během týdne. Dlouho nebylo jisté, zda nakonec Sršni na utkání vůbec vyrazí, když přicházely od některých hráčů velmi překvapivé, ale i malinko záhadné omluvenky. Kdo by si myslel, že Valachy skupinově drtí covid, tak by se mýlil. Více Sršně zdrtila vlastní zodpovědnost a snad to bude pro některé poučení, aby si uvědomili, zda opravdu chtějí za Rožnov florbal hrát a je na ně spolehnutí. Je až neuvěřitelné, že přesto mají Sršni takovou fazónu a i ve velmi oslabené sestavě jsou schopni bodovat na hřišti soupeře. Tentokrát to těsně nevyšlo a možná je to i zdravá facka pro celý tým, aby již příští utkání na Vysočině v Třebíči absolvoval v celé šíři sestavy.

Předzápasový rituál a poslední pokyny do utkání od kapitána a asistenta trenéra týmu, Pavla Barabáše

20. 11. 2021, 19:00, SH ZŠ Osvobození Pelhřimov

5
Sestava Spartak Pelhřimov:
Domkář Libor(G), Kalina Dan, Kocián Tomáš, Švrkala Marek, Škoda Maxmilián, Papež Vít, Knězů Jan, Zrzavý Lukáš, Vlach Viktor, Mozr Vojtěch, Martínek Vojtěch, Fučík Václav, Hendrych Milan, Smejkal Kryštof, Šulc Michal, Mynařík Patrik, Kutílek Matěj
 
4
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Sklář Martin(G), Friedel David, Knebl Tomáš, Kasl Miroslav, Krhut Petr, Drápala Daniel, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel
 

po částech: 0:1, 0:0, 5:3

branky (asistence) Spartak Pelhřimov:
43.Fučík(Škoda), 46.Fučík(Kalina), 49.Škoda, 53.Fučík(Smejkal), 60.Kocián(Fučík)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
20.Krhut(Barabáš), 44.Kloss, 45.Plandor(Prašivka), 46.Najvar(Krhut)


rozhodčí: Brejcha Jan, Husák Lukáš
vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 129

Report:
Rožnov jel na svůj nejdelší výjezd jen v jedenácti hráčích. A tím jedenáctým byl převlečený trenér Kasl, který byl připraven zaskočit v případě, kdyby došlo k nějakému zranění nebo podobnému případu. Nakonec do hry nezasáhl. Dvě třetiny se toho na hřišti moc nestalo. Valaši hráli ze zatažené obrany a soupeř tak střílel jen ze vzdálenosti a pozic odkud si to junior Sklenář ve své premiéře v Národní lize hlídal. Rožnov také moc soupeřovu branku neohrožoval vinou kluzkého povrchu v místní (zřejmě nevytřené) hale, a tak se Sršni nedokázali prosadit v situaci jeden na jednoho. Branku nakonec vstřelili, kdy využili přečíslení tři na dva. Krhut "mazácky" z první vystřelil míček po zemi pod přesouvajícím se brankářem. Po čtyřiceti minutách byl stav fotbalový stav s jednobrankovým vedením pro hosty a vypadalo to, že zápas skončí tímto fotbalovým výsledkem. Ale ve třetí třetina se obraz hry úplně změnil. Pelhřimov se vrhnul do útoku a začal napadat rožnovskou rozehrávku. Nejdříve mu to přineslo ovoce, když srovnal svou první brankou v utkání srovnal hubené skóre. Následně si Valaši vzali vedení zpět krásnou střelou Klose z poloviny hřiště, bohužel mladý Valach svůj dobrý výkon v zápase zkazil následným gestem směrem k divákům, za což si vysloužil dvouminutový a následně také osobní trest. V přesilové hře padlo po jedné brance. Nejdříve Sršni překvapili svým dobrým pohybem soupeře, zabojovali a Plandor vstřelil branku. A domácí odčinili své zaváhání, když svou přesilovou hru proměnili. Následně padla další branka, Rožnované využili okénka v otevřené hře domácích a z brejku zvýšili na dvoubrankové vedení. Vypadalo to, že si hosté výhru pohlídají, ale do konce zápasu zbývalo ještě dost času - přesně třináct minut a Rožnovu rychle začaly docházet síly. V následujících minutách se hrálo výhradně před brankou Sršňů, kteří dobře bránili, ale v útoku již neměli síly něco vytvořit a jejich obrana byla více a více přetížená. Výsledkem byly dvě branky Pelhřimova a vyrovnání skóre. Hra se zklidnila a mířila do prodloužení. Jenže minutu před koncem přišlo přísné vyloučení hostujícího hráče a využití přesilové hry domácími. Posledních pětatřicet sekund hry Valaši zkusili hru bez brankáře, ale neúspěšně. Ztratili tak utkání, ve kterém kromě poslední půl minutky ani jednou neprohrávali.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání 

Pro juniorského brankáře Martina Skláře byl premiérový zápas v Národní lize křestem ohněm

Funkcionář Českého florbalu a zároveň trenér domácího Pelhřimova, Jan Koten, uznal, že tentokrát za vítězstvím jeho týmu stál velký kus štěstí: „Utkání, ve kterém jsme vedli jen pětatřicet sekund a máme tři body domácí diváci asi nepamatují. Dnes nám chyběl lepší pohyb bez míčku a tím více možností na překonání zatažené obrany soupeře. Po stažení sestavy jsme bohužel kupili školácké chyby, které soupeř s klidem proměňoval. Štěstí tentokrát stálo na naší straně. Díky soupeř, díky opět také nejlepším divákům v lize.

Nejlepším hráčem utkání za rožnovský byl zvolen pořadateli Petr Krhut

Poměrně zklamaný byl po utkání asistent trenéra Sršňů, Pavel Barabáš, který žehral především na úzký kádr, který stejně jako minule do Hluku, tak i tentokrát do Pelhřimova odcestoval: „Do Pelhřimova jsme přijeli v improvizované sestavě a málem jsme vytěžili z minima maximum. I když body nebereme, tak myslím, že mladí hráči dnes získali dost zkušeností. Rozhodující v utkání byly síly, druhé v pořadí byla disciplinovanost jednoho hráče (zbytečné vyloučení po vstřelené brance) a třetí povrch, který strašně klouzal, ale to měly obě strany stejné a možná by to pomohlo více domácím. Děkuji soupeři za utkání. Také děkuji divákům za kulisu.

Domácí při vstřelené brance a při námitkách kapitána domácích ohledně chvil předcházejících brankového situaci

Bude zajímavé, jakým způsobem se bude dále celá ligová soutěž odvíjet. Hlavním faktorem od příštího kola bude očkovanost, či ochranná lhůta po prodělaném covidu. Asi každý tým účastnící se ligové soutěže od pondělí začne prověřovat, kdo z hráčů bude moci v lize pokračovat, kdo se odhodlá k očkování a v nejbližší době taktéž pokračování v soutěži a pro koho v nejbližší době účast v lize skončila a před očkováním dá přednost čekání na zlepšení covidová situace a následné rozvolnění opatření. Celkově je nešťastné, kam až společnost dospěla a jakým způsobem je rozdělována a bohužel je třeba si přiznat, že tyto skutečnosti ovlivní i sportovní výkony jednotlivých týmů. V takové situaci, ať už to dopadne jakkoliv, nelze než konstatovat, že takto prohrává každý. 

Domácí hráči si často v utkání pomáhali drobnými fauly, jak v tomto případě na Davida Friedela v dresu Rožnova

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675376256.2453 sekund.

Pocet dotazu: 8