youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.11.2021

Těsný výsledek ve skóre téměř přiblížil mladé Sršně k medaili

Nejmladší rožnovský kolektiv se musel na turnaji vypořádat s absencí klanu Konvičných. Nemohlo za to nic jiného než všudypřítomná pandemie. Hlavního trenéra Michala Konvičného tak zastoupili Honza Turoň a Zbyněk Malík a kanonýra přípravky, Tomáše Konvičného, pak musel nahradit týmový výkon celého mužstva. Vstup do turnaje měli Sršni výborný, ale laťku v dalších zápasech udržet nedokázali, a tak jim medaile těsně zůstaly zapovězeny.

VS. 3:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. FBC Karviná

První zápas až v deset hodin není zvykem, přesto začátek jako přes kopírák. Jako bychom byli ještě v teple naších postelí a o zápase se nám jen zdálo. Nejmladší Sršni brzy prohrávali a i když předváděná hra se postupně zlepšovala na skóre to vidět nebylo. V druhé půli již měli otěže zápasu v rukou Rožnováci. A začalo se to projevovat i na skóre, postupně se trefili Turoň, Kesler a Rozsypal. A to stačilo, byla z toho první výhra.

Proti Kopřivnici sehráli Sršni utkání, ve kterém se jim branku nakonec vstřelit nepodařilo

VS. 5:0
FBC Vikings Kopřivnice   1. FBK Sršni Rožnov p/R

K druhému zápasu jsme nastoupili proti velmi silné Kopřivnici, při neúčasti silných ostravských celků, asi nejsilnějšího soupeře na tomto turnaji. Bohužel dobrá nálada nás brzy opustila. Soupeř nám nedovolili zhola nic. A tím je míněno i to, že nás nenechal pomalu ani rozehrát. Skóre pomalu ale jistě narostlo až na pět obdržených branek bez jediné vstřelené na naší straně. Na minulém turnaji jsme proti Kopřivnici sehráli daleko vyrovnanější utkání. Ale ta nula na našem kontě vážně mrzí.

VS. 5:5
FBC Letka Toman Finance Group   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Jako třetí, nás čekal zápas s Letkou, která nás na minulém turnaji celkem jasně přestřílela i když vývoj zápasu byl vyrovnaný. Vyrovnanost se potvrdila i tentokrát a vyrovnaná nebyla jen hra, ale tentokrát i skóre, které se potupně přelévalo z jedná na druhou stranu. Ve druhé polovině sahali po vítězství Sršni, bohužel se domácí Letce podařilo srovnat na konečnou remízu. Za Rožnov se postupně prosadili Rozsypal, Turoň, Janáč a dvakrát Kesler.

VS. 2:4
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC BOHUMÍN 98

Čtvrtý, poslední zápas byl naplánován proti Bohumínu. Soupeři, který nám měl z posledního turnaje co vracet. Zápas byl herně velmi vyrovnaný, na obou stranách již byla vidět únava z předchozích zápasů. Brankáři na obou stranách se činili, občas zazvonila i tyčka. Za Rožnov se trefil Malík a Doubek, zvláště jeho přímý gól z rozehrávky byl bleskový. Bohužel ani to nakonec nestačilo a Bohumín nás přetlačil o dvě branky.

Zápasy přípravky se hrály v menší tělocvičně ve Štěpánkovicích, ale měly velmi pěknou atmosféru

Hodnocení asistenta trenéra přípravky, Jana Turoně, který tentokrát měl celou výpravu na hlavní povel a zvládl to s velkou bravurou: „Turnaj v dalekých Štěpánkovicích pro tým byl jistě poučný, výsledkově mohl asi dopadnou o pověstný kousíček lépe. Nicméně pokud budeme zdraví a různá omezení nás nechají trénovat a hrát, víme na čem pracovat a zlepšovat se. Další turnaj vyhlížíme již za dva týdny.

Turnaje pro mladé Sršně pokračují i do konce roku v rychlém čtrnáctidenním sledu. Sršníci se tak ještě dvakrát vypraví do haly ve Stonavě, kde turnaj bude nejdříve 4. prosince pořádat Karviná a poté 18. prosince Havířov. Na bližším turnaji první prosincovou sobotu potkají v odvetách hned dva dnešní soupeře, a to Karvinou, kterou těsně porazili a Bohumín, se kterým těsně podlehli. Dále potkají Český Těšín, se kterým už Sršni taktéž bodovali a poprvé v sezóně se střetnou s mladými hráči Krnova. Pokud bude mít trenér k dispozici téměř kompletní kádr, určitě by měli mladí Sršníci být medailovými aspiranty na turnaji.

Sršně v řadách přípravky reprezentovali:

Brankář: #1 Teodor Malík
Hráči: #2 Kristián Malík, #15 Markus Janáč, #20 Michal Mikulanka, #25 Matyáš Doubek, #79 Štěpán Rozsypal, #81 Ondřej Kesler, #85 Jakub Turoň, #90 Filip Šimon
Realizační tým: Zbyněk Malík a Jan Turoň

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista