youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.11.2021

V důležitém souboji s Třincem byl soupeř starších žáků o branku lepší

Před závěrečnými dvěma zápasy v základní části již bylo jasné, že starší žáci po jejím dohrání budou hrát ve skupině o celkové šesté až desáté místo. Bylo však důležité, z jaké pozice do ní půjdou. Velmi by pomohlo, kdyby porazili dosud poslední Třinec, který ještě nebral v zápasech ani jediný bod. To se nakonec nepodařilo, když soupeř byl o branku lepší. A protože nevyšel ani druhý zápas s favoritem z Havířova, Sršni půjdou do nástavbové části z deváté pozice se stejným bodovým ziskem jako poslední Jablunkovem, tedy tým, který jako jediný dokázali v základní části porazit.

Oporou hry Rožnovanů je v brance syn jednoho z trenérů, Sven Hanslián

VS. 5:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Intevo Třinec (1:3, 2:3, 2:0)

Hráči již ze šatny byli motivováni trenéry, aby v zápase nechali všechno. Do utkání vstoupili bojovně a houževnatě a brzy získali jednobrankové vedení. Soupeř však dokázal vyrovnat hru a reagoval dvěma brankami v rychlém sledu, které otočily průběh utkání. Sršni znervózněli z důležitosti utkání a ještě do konce úvodní části inkasovali třetí branku soupeře. Na tu Slezané navázali v třetině druhé, kdy do páté minuty celkem třikrát rozvlnili síť za mnohdy bezmocným Hansliánem v brance a vypadalo to jejich hladké vítězství. Rožnované však nesložili zbraně a paradoxně v nejméně povedené části své hry dokázali malinko korigovat pětibrankové vedení Třince na tři branky do konce druhé části. To bylo pro všechny povzbuzením do závěrečné třetiny. Sršni začali hrát aktivně a napadat rozehrávku soupeře a dařilo se jim vytvářet šance, jen proměňování nebylo podle přestav. Necelé čtyři minuty před koncem dokázali snížit na rozdíl dvou branek a svůj tlak ještě vystupňovali, neboť cítili, že s výsledkem pořád ještě něco mohou udělat. Kontaktní branku však vstřelili necelou půl minutu před koncem a v závěrečných sekundách už nedokázali srovnat, když si soupeř dokázal své jednobrankové vítězství ubránit. Byla to určitě škoda, neboť trvat utkání o nějakou tu minutu déle, s předvedenou hrou zejména od poloviny utkání byla velká šance strhnout vítězství na svoji stranu.

 

Hned několik rychlostních soubojů během utkání musí každý hráč předvést, v tomto případě to je v podání Adama Kopeckého

VS. 16:2
1. SFK Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (4:0, 6:0, 6:2)

Do utkání jsme kluky motivovali, ale ti na hřišti hráli až s přílišným respektem k soupeři, který tak byl u většiny míčků a soubojů dříve a i individuální dovednosti hráčů Havířova byl na vyšší úrovni než u nás, a to v takových zápasech bývá rozhodující. Během první části to kluci určitě nějak nebalili, naopak byla vidět bojovnost na každém z nich, nicméně když začalo být více branek v naší síti, bylo zřejmé, že kluci jsou z vývoje utkání demotivovaní a už tomu nedávají logicky sto procent. Soupeř zejména druhou část odehrál velmi dobře a jejich útočné kombinace byly často pro naši obranu smrtící. I přes vysoký rozdíl ve skóre stále chtěli Rožnované vsítit alespoň nějakou branku, aby korigovali celkový brankový stav. To se jim povedlo až ve třetí části, kdy dvěma brankami za sebou vymazali čisté konto soupeřově gólmanovi, nicméně na zvrat v utkání už bylo pozdě a celkově si Sršni připsali výraznou porážku.

 

Do kádru Sršňů pro letošní sezónu trenéři zabudovávají několik nováčků, mimo jiného i Matyáše Kudrnu

Velmi rozmrzele vypadal po odehraných utkáních jeden z dvojice trenérů starších žáků, Sven Hanslián, kterému hlavně v utkáních chybí nasazení po celou dobu hracího času a často to pak stojí svěřence dobrý výsledek: „Tak samozřejmě mě zejména porážka s Třincem mrzí, protože bylo cítit, že soupeř se dostal až nečekaně do náskoku a začal být velmi nervózní a nám moc nechybělo, abychom nakonec utkání dovedli do vyrovnaného stavu, případně i vyhráli. Klukům však chybí plné nasazení po celé utkání. Mívají velké výkyvy, kdy vždy dobře zvládnou jen určitou pasáž hry. V tomto případě to byl úvod a poté druhá polovina utkání, ale nebyli jsme dostatečně produktivní, abych dokázali v utkání bodovat. Pokud se dívám na utkání s Havířovem, tak od toho jsme dostali „čočku“, ale byly tam i pozitivní momenty, zejména po našem oddechovém čase, kdy když se kluci kousli na hranu svých možností, tak najednou soupeř to neměl tak jednoduché a my mu najednou byli vyrovnaným soupeřem. Nezbývá nám do zbytku sezóny, než hrát takto na samém vrcholu svých možností po co největší část utkání, a to by nám mohlo přinést kýžené body ve zbytku sezóny.

Zejména v utkání s Třincem se napětí u týmu na lavičce dalo krájet

Základní část skončila bude následovat nadstavba, kdy se týmy rozdělily na skupinu od prvního do pátého místa a druhou skupinu od šestého do desátého místa. První skupina bude hrát o vítěze ligy a tým, který postoupí na celostátní mistrovství ČR, druhá skupina bude hrát o tým, který soutěž pro příští sezónu opustí. Rožnované nemají výchozí pozici jednoduchou, ale zároveň mají vše ve svých rukou a pokud v zápasech prodají vše, co mají natrénované, tak šance na udržení soutěže i pro příští ročník je velká. Povzbudit je v jejich úsilí můžeme všichni již 12. prosince na domácí palubovce, kde se střetnou s týmy Kopřivnice a Frýdku – Místku.

Ostravská Dubina je hodnotným florbalovým stánkem, kdy kromě hracího hřiště lze ještě na hale mít zároveň hřiště tréninkové

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista