youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.11.2021

V Bohumíně šestice neohrožených držela prapor Rožnova

Uplynulou neděli se konal již třetí turnaj elévů. Do turnaje se nakonec postavila jen šestice neohrožených, které jediné nezastavily řádící chřipková a covidová epidemie, a to vše v kombinaci s velmi časným odjezdem. Trenér Dalibor Plesník bohužel také musel zůstat doma v izolaci, a tak za něj trenérsky vypomohl trenér juniorů, Přema Kloss.

Sršni během hry se zejména v začátcích utkáních i dostávali do zakončení v soupeřově pásmu

VS. 2:8
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC BOHUMÍN 98

V úvodním utkání turnaje panovaly mezi mladými Sršni drobné zmatky. Pořadatelé narychlo řešili, jak se poprat se situací, kdy tým Valachů dorazil s menším počtem hráčů. Nakonec se vše podařilo vyřešit a Sršni nastoupili na jedné polovině a na druhé se hrálo přátelské utkání. Rožnované v první půli rychle prohrávali o pět branek a i přes zlepšený výkon v půli druhé nakonec na body nedosáhli.

VS. 10:1
FBC Letka Toman Finance Group   1. FBK Sršni Rožnov p/R

S jedním z favoritů turnaje se střetli Sršni v druhém utkání a soupeř na hřiště pro Sršňům vybral to nejlepší, co měl v kádru a obrázek hry tomu odpovídal. Valachům se brzy podařil vstřelit čestný úspěch v utkání, nicméně na vyspělejšího soupeře to nestačilo a výsledkem byla druhá porážka na turnaji.

Nadějně rozehrané utkání s Bílovcem nakonec Sršni nezvládli a těsně o dvě branky prohráli

VS. 3:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec

Největší naději na úspěch živili mladí Sršni proti Bílovci, který byl sice početně mnohem více zastoupený, ale nedominoval na hřišti jako předchozí soupeř Valachů. Valaši to vycítili a zvýšenou aktivitou se po první půli dostali do slibného dvoubrankového vedení. Soupeř v úvodu druhé půle dokázal snížit, ale Rožnované pořád drželi velmi slibný náskok. Nakonec však rozhodly fyzické indispozice soupeře, kdy početný kádr unavené Sršně postupně dostával pod tlak, který vyústil i v branky v síti. Konečná dvougólová porážka byla nešťastná zejména z toho důvodu, že si Sršni uvědomovali, že být ve větším počtu hráčů, mohli být na konci šťastnější oni.

VS. 11:0
1. SFK Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Poslední utkání na turnaji proti druhému z favoritů byl sice v začátku vyrovnaný, ale později to byla opět spíše hra na jednu bránu. Mladí Sršni fyzicky vyšťavení z předchozích tří utkání nebyli schopni poctivě bránit a odolávat útočným nájezdům soupeře a zejména v druhé půli to bylo spíše otázkou skóre, kde se zastaví po konečném hvizdu. Nakonec z toho byla porážka s velkým rozdílem, přesto Rožnované byli spokojení, jak nakonec v tak zdravotně omezeném počtu hráčů zvládli. 

Ve svatyni Sršňů se vystřídali oba brankáři, Matěj Duřpek i Jarda Sklenář a oba své týmy podrželi

Hlavní trenér rožnovských nadějí, Dalibor Plesník, situaci nemá jednoduchou, nicméně neustále přemýšlí, jak hru elévů zvednout: „Je jasně vidět, že nováčci, kteří začali s florbalem teprve letos, se prozatím velmi těžce rovnají zkušenějším protihráčům. Nelze jim však upřít, že svůj deficit se prozatím snaží dohnat alespoň pílí a zápalem do hry. Celkově budeme muset u nejmladších kategorií změnit koncept tréninků, abychom byli do budoucna více konkurenceschopní.

Ještě jednou se v letošním kalendářním roce elévové poměří na turnaji se svými souputníky, a to konkrétně ve Stonavě v polovině prosince letošního roku. Narazí na kvalitní soupeře a zisk jakéhokoliv bodu by pro ně byl úspěchem, neboť MVIL, FBC Ostrava, Havířov ani Třinec určitě nejsou týmy druhého sledu. Pro mladé Sršně bude tak nejdůležitější, aby jejich kádr byl nezatížen nemocemi, epidemiemi a jinými strastmi a aby mohl odcestovat na turnaj v plné síle.

Nebylo jednoduché fyzicky ustát v omezeném počtu hráčů celé utkání v tempu, které by umožnilo vyrovnanou hru

Sršně v řadách elévů reprezentovali:

Brankář: #1 Matěj Duřpek
Hráči: #33 Filip Mana, #83 Ondřej Kesler, #88 Benjamin Sochacki, #89 Martin Suchánek, #94 Jaroslav Sklenář
Realizační tým: Přemysl Kloss

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista