youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
15.11.2021

Konečně!!! Po dvou neuskutečněných turnajích i mladší žáci poprvé zasáhli do sezóny

Trénovat více než dva měsíce a neodehrát jediné soutěžní utkání, to není nic jednoduchého pro nikoho. Nebylo ale zbytí a mladší žáci toto martýrium museli absolvovat. Po dvou vynechaných turnajích, kdy kádr skolily nemoci a karantény, se vypravili do nové haly v Krásném poli u Ostravy. Až na třetí pokus se tak konečně dočkali svého prvního letošního turnaje, ale ani tak nebyli kompletní, když nakonec chyběl hlavní trenér Dalibor Plesník, který se sám ocitl v karanténě. Zastoupení nalezl v duo tatínko-trenérů, Radovanu Karafiátovi a Liboru Kopečkovi. Vystoupením na turnaji hrdě reprezentovali rožnovské Sršně a zážitek i zároveň křest ohněm to byl pro tři úplné nováčky letošní sezóny v kádru.

Pozdrav vůči soupeři po skončení utkání

VS. 0:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC TJ Sokol Frenštát p.R.

Trenéři zvolili taktiku nechat hrát zkušenější borce a podle potřeby střídat v poli jednotlivé hráče. Obraz hry odpovídal prvnímu turnaji, kdy ostřílenější hráči dopláceli na nerozehranost a nervozitu a nováčkové se jen divili, co že se to na hřišti děje. Minely a obrovské chyby v obraně soupeř trestal. Jen díky Jardovi v bráně nebylo skóre hrozivější.

VS. 7:2
FBC Bartosini Český Těšín Bílí   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Ve druhém zápase pokračovalo trápení Sršňů. Brankář opět zachraňoval, ale ani druhý chycený z celkem tří nařízených samostatných nájezdů nemírnil narůstající skóre soupeře. První turnajovou branku Sršňů i celé sezóny zaznamenal po nádherné přihrávce z křídla od Honzy Kopečka střelec Sebastian Štrbík. Později ještě proměnil nařízené trestné střílení Honza Kopeček, ale to bylo ze strany Rožnova vše.

Jak po vítězném, tak po prohraném utkání je čest soupeři podat ruku za férový zápas

VS. 5:6
1.MVIL Ostrava   1. FBK Sršni Rožnov p/R

V šatně před třetím zápasem proběhla bojová, motivační porada. Hráči byli v tomto zápase rozhodnuti domácí Ostravu porazit. Sršni se na soupeře vrhli a hned z první akce dal gól Honza Kopeček, hned po něm další Sebi Štrbík a už nám to tam padalo. Brzy byli mladíš Sršni v tříbrankovém vedení, ale poté se začalo skóre ztenčovat, přestože se zapsal mezi střelce i nováček Jakub Viták a svým prvním gólem v sezóně také Naty Karafiát. Bylo z toho drama. Tým se však vyhecoval k obrovskému nasazení a za oběti hlasivek obou zastupujících trenérů vydřel zasloužené vítězství. Radost byla obrovská.

VS. 0:4
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC BOHUMÍN 98

Do posledního zápasu si mladí Sršni přinesli bojového ducha z předešlého vítězství. Nejsilnější celek a pozdější vítěz turnaje Bohumín se dlouho nemohl prosadit a díky bojovnosti v poli a obratnosti Jardy v brance, vsítil první gól až téměř v závěru první poloviny. Ubývaly však síly rožnovským oporám, množily se drobná zranění od míčků a tvrdé hry soupeře, kdy například s nováčkem Davidem Onderkou doslova zbourali mantinely. V silách Sršňů nebylo vývoj zápasu zvrátit. Přesto si borci zaslouží uznání za bojovnost.

Hlouček Sršňů po vítězném utkání

Všechna utkání a celkově turnaj si dovolil zhodnotit asistent trenéra, Libor Kopeček, který výsledek turnaje považoval za odpovídající současným možnostem týmu: „První turnaj odpovídal současným možnostem rožnovského týmu. Bojovnost nestačí na lepší výsledky. V individuálních dovednostech Sršni zaostávají za ostatními. Vzhledem k úzkému kádru, kdy na tréninku se málokdy sejde alespoň pětice hráčů je nemožné nacvičovat nějakou souhru. Tomu pak odpovídá předvedená hra v ostrých zápasech. Většině hráčů nelze upřít bojovnost, která často musí nahrazovat nedostatečnou taktickou vyzrálost. Věřme, že jim bojovnost vydrží a přidají i něco florbalového navíc.

Mladé Sršně teď čeká poměrně dlouhá turnajová pauza, a to až do poloviny ledna roku 2022. Na turnaji v Bolaticích potkají ostravský JIH, Ještěry z Paskova, Spartakovce z Bílovce a slezskou Letku. Kredit, který si vytvořili odehraným turnajem, kde se žádnou ze soupeřů výrazně nepropadli budou muset potvrdit právě s výše jmenovanými týmy. Snad se do té doby podaří vše vyladit do takové míry, že dokáží vylepšit bramborovou pozici alespoň na nějaký ten medailový kov. Budeme jim v tom držet palce!

Sestava mladých Sršňů

Sršně v řadách mladších žáků reprezentovali:

Brankáři: #94 Jaroslav Sklenář
Hráči: #12 Matěj Porubský, #14 Naty Karafiát, #45 Patrik Baránek, #47 Jan Kopeček, #57 Sebastian Štrbík, #63 Jakub Viták, #73 David Onderka, #97 Martin Wolf
Realizační tým: Libor Kopeček a Radovan Karafiát

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista