youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.11.2021

… tak víš kam jeď? Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš…

Hned tři složky se představí o víkendu v domácím prostředí, a to během jediného dne. Vše započnou v neděli brzy ráno svou dohrávkou dorostenci, a to ve velmi důležitém souboji s Jablunkovem, na ně naváže druhá záloha mužů, která již vyhlíží utkání o čelo tabulky s mlsnými medvědy od Frýdku – Místku a také derby s novojičínským Gůfuněm a vše zakončí třetí záloha mužů, která se pokusí vylepšit tabulkové postavení proti Havířovu a Bílovci. Na venkovních hřištích se utkají nejmenší z přípravky a také muži elitního týmu, kteří vyrazí k nejdelšímu výjezdu základní části, až do dalekého Pelhřimova.

Poměrně lehce zapadl do letošního kádru Sršňů odchovanec novojičínského florbalu, Martin Najvar

MUŽI A

Muži si minulý víkend prožili velmi krušné chvíle při svém venkovním utkání v Hluku. Po dramatickém průběhu dokázali zvítězit o tři branky, ale obvyklé bouřlivé prostředí tentokrát v hale přerostlo nejen hráčům, ale i hráčům přes hlavu a zejména domácí diváci na Slovácku nechodili pro peprnější výrazy daleko. Často tak uráželi hráče Rožnova a zároveň lili nezdravé sebevědomí domácím svěřencům do takové míry, že i oni často osobními injektivy častovali Rožnovany. Ani Valaši si nechtěli nechat takové jednání líbit, a tak utkání nebylo jednoduché pro rozhodčí řídit, zvláště když to bylo před zraky i delegáta utkání. Sršni na zápas cestovali na dvě útočné pětice a před zápasem v Pelhřimově vypadá situace s hráčskou účastí ještě dramatičtěji. Budeme tak všichni zvědavi, co vymyslí trenér Kasl se sestavou, kterou nakonec pošle do utkání a zda nakonec nezasáhne do zápasu i sám jako hráč, což už se v minulosti i stalo.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – domácí hráči Pelhřimova ještě nedávno působili v první lize, a to dokonce v několika sezónách společně s Rožnovany, ale vydrželi v ní malinko déle než Valaši, nicméně brzy je doplnili v Národní lize. Jejich sezóna je prozatím vyrovnaná jak na výhry a prohry, tak i prakticky na skóre. Oběma týmů se v sezóně podařilo proměnit stejný počet přesilových her, ale soupeři Rožnova mají vyšší procento jejich využívání, neboť na stejný počet branek potřebovali méně příležitostí. Sršni se mohou pyšnit procentem ubráněných oslabení, kterém více než dvojnásobně svého soupeře dokážou zastínit. Bohužel jej také zastiňují množstvím vyloučených, kdy zejména poslední dvě odehraná utkání kolonku trestů na straně Sršňů výrazně zvedla. Rozhodujícími faktory v utkání by tak mohly být jednak přesilové hry Sršňů a nízké procento ubráněných oslabení na straně Pelhřimova, ale také hra v rovnovážném počtu hráčů na ploše a výrazně vyšší procentuální úspěšnost střelby Sršňů.

Při ztrátě na polovině hřiště bývají rychlé návraty do obrany nejvíce náročné

Zajímavost – Pelhřimov je posledním účastníkem, se kterým se Rožnov ještě v letošní základní části Národní ligy nepotkal. Není to sice velkou zajímavostí, ale obecně Valaši moc na hráče Pelhřimova hrát neumějí, zejména pokud se hraje na soupeřově hřišti. Určitě nelze ani přehlédnout fakt, že na lavičce rožnovského soupeře úřaduje Jan Koten, jede z vlivných zaměstnanců Českého florbalu, který má na starosti rozvoj oddílů zapojených do dotačního programu, a který také vtiskl tvář urputného bránění celku Pelhřimova, často až na hranici nepříjemné osobní obrany.

Textový online z utkání 

Lavička mužů „C“ v barvách Warriors během utkání v minulém kole

MUŽI C

Novojičínští válečníci v barvách rožnovských Sršňů pod rouškou druhé sršní zálohy jsou již netrpěliví v očekávání dvou ze tří nejprestižnějších soupeřů v lize. Toho třetího, zálohu Kopřivnice, potkali již v prvním kole a na její půdě zvítězili. Tentokrát budou bojovat na domácí palubovce v Rožnově pod Radhoštěm, kde v Hornets aréně budou své největší rivaly ohledně postupu – mlsné Medvědy od Frýdku – Místku. Ti mají za sebou prozatím dvouleté působení v soutěžích a vždy zatím dokázali svou soutěž vyhrát a postoupit o ligu výše. Letos poprvé by jim mohli Warrioři tento počin překazit. Souboj o první příčku v Moravskoslezském přeboru jistě přiláká nejednoho diváka, vždy se bude jednat o jeden z vrcholů celé základní části. Druhý soupeř bude pro novojičínské velké derby, neboť potkají svého městského rivala, Gůfuň, a tak se asi znovu nemusíme obávat poklidného prostředí v hale – spíše naopak – bude to střet dvou novojičínských táborů na jedné tribuně a dramatický duel v rámci derby.

FBC Honey Badgers F-M – Textový online 
FK Gůfuň Nový Jičín – Textový online 

Kapitánem třetí zálohy mužů je v letošní sezóně Lukáš Konečný

MUŽI D

Stejně jako muži „C“, i muži „D“ odehrají další zápasy v domovské Hornets aréně. V lize poznají svého posledního soupeře, se kterým se již nesetkali, a to havířovské Fencers. Zatím se jim v lize příliš nedaří, když zaznamenali pět porážek a jedno vítězství, Sršni tak v tomto utkání budou potvrzovat roli papírového favorita. Ve druhém utkání se poprvé Valaši potkají v první ligové odvetě, a to proti druhé záloze Bílovce. Rožnované nemají na tento tým dobré vzpomínky, neboť v závěru utkání vedli o jednu branku, ale nakonec v posledních vteřinách hráči Bílovce šťastně srovnali. V tabulce jsou těsně o bod před Sršni, a tak Valaši nemůžou v domácím prostředí myslet na nic jiného, než jsou dvě vítězství a šest bodů do tabulky. Pokud by se tak nestalo, pak budou vážně narušeny ambice Sršňů posunout se o ligu výše pro příští sezónu.

Fencers Havířov – Textový online 
FBC Spartak Bílovec C – Textový online 

Hra v kategorii dorostu a níže bývá často nahoru a dolů

DOROSTENCI

Dva týdny dorostenci odpočívali a nyní se vracejí opět k zápasů druhé ligy. Původně se chystali na celky Karviné a Letky, ale nejdříve jim přibyl soused v tabulce Jablunkov a měli tak absolvovat tři utkání během dvou dnů, ale ani to nakonec není realitou, neboť tým Letky se dostal do karantény a Sršni tedy odehrají dvě utkání, jedno v sobotu ve venkovním prostředí v hale Bystřice na Olší a druhé v domácím prostředí v brzkých ranních nedělních hodinách a to proti svému sousedovi v tabulce, celku Jablunkova. Zejména druhé utkání bude klíčové pro jejich celkové postavení v tabulce před rozdělením na nadstavby, tedy skupinu o titul a skupinu o udržení. A dá se říct, že pokud by se sezóna nedohrála, tak teoreticky by mohlo rozhodovat postavení týmů po základní části, a tam by vítězství nad Jablunkovem mohlo být rozhodující pro uchování druhé ligy i pro příští sezónu.

1. FBC Karviná – Textový online 
FbC Coyotes Jablunkov – Textový online 

Rožnovský brankář se při této akci soupeře velmi zapotil, aby zabránil útočníkům ve skórování

PŘÍPRAVKA

Velká trenérská premiéra čeká zástupce Michala Konvičného, hlavního trenéra přípravky, tuto sobotu, neboť Michal je v izolaci, a tak bude záležet na jeho asistentech a klucích, jak se s celým turnajem popasují. Přes Sršni budou odvety za poslední porážky od Vikingů z Kopřivnice a slezské Letky. Naopak poprvé v letošní sezóně změří své síly s Karvinou a uvidíme, zda více než jednu branku jako minule při vítězství Sršňů přinese odveta s Bohumínem. Cílem je určitě znovu útočit na medailové pozice, ale především Vikingů, Karviné a Letky budou velkou výzvou.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista