youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.11.2021

Sršni pojedou hájit své postavení v tabulce na střelnici do Hluku

Ani minulý víkend a ani tento se nepředstaví Sršni v domácí Hornets aréně. Postupně je uvidí ostravské a bohumínské publikum a v neděli večer i diváci v Hluku. Právě na Zlínsku to bude souboj o třetí místo v tabulce, které nyní drží Sršni a Hluk na něj ztrácí pět bodů a při zisku by se přiblížil na nebezpečné dva body. V sobotu v Ostravě se premiérově představí mladší žáci, v neděli pak zkusí hrát vyrovnanější zápasy elévové a tabulkově veledůležité zápasy čekají starší žáky.

Během rozběhnuté sezóny do kádru Sršňů přibyl jako korálek i David Friedel, který v obraně zastává post konstruktivního beka

MUŽI A

Netradiční průběh má sezóna pro Sršně, které si za poslední roky nepamatujeme, že by téměř po odehrání poloviny základní části figurovali na medailových pozicích v základní části. Spíše to bývá vždy tuhý boj ve středu tabulky, ale letos je tomu prozatím jinak. Utkání tohoto víkendu však bude jedno z těch nejtěžších, neboť Sršni zajíždějí do Hluku, který je hned o příčku za Valachy. Rožnované ani po tomto utkání o své postavení nepřijdou, mohou ho jen vylepšit, avšak ztráta bodů po posledním vítězném venkovním utkání by mohla narušit dobrou atmosféru, která teď v týmu panuje.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – oba týmy mají prozatím v sezóně více vítězství než porážek, ale Sršni mají k tomu i pozitivní brankový rozdíl, naopak Hluk i přes čtvrtou příčku v tabulce mají více obdržených branek než těch, které vstřelili. A právě obdržené branky je ukazatel, který je prozatím mezi oběma soupeři velmi rozdílný a mohl by být i důležitým statistickým ukazatelem celého utkání. Valaši si také budou muset dát pozor na přesilové hry, více než každou druhou dokáží domácí proměnit, postaví se jim však jedno z nejlepších oslabení v soutěži, ve kterých Rožnované již v sezóně vsítili i tři branky. Celkově utkání nebude mít velkého favorita, na straně Hluku bude domácí prostředí a branková potence, na straně Valachů vítězný duch, kvalitní celoplošná obrana a taktéž dosavadní branková potence.

V domácích utkáních je obrovský spoleh na spolupráci rožnovského florbalového celku a Českého červeného kříže z Valašského Meziříčí. Moc si jako Sršni této spolupráce vážíme, můžeme potvrdit my pořadatelé i spousta profesionálně ošetřených hráčů

Zajímavost – zápasy mezi Hlukem a Rožnovem a zejména ty, které se uskutečnily ve zlínské metropoli, bývaly často velmi vyhrocené. Rozhodčí v těchto zápasech bývají v permanenci velmi často. Bývá to zejména z důvodu bratrů Krchňáčkových, kteří jsou ikonami celku z Hluku. Do Hluku se však nejezdí jen během sezóny, ale také v letních měsících, kdy se zde koná Slovácký pohár. Snad většina starších hráčů pamatuje na již legendární bar Phoenix, do kterého se scházelo po strmých schodech s ostrým zatočením a při vlně euforie starší hráči ví, že se to dá sjet i na „staré Ukrajině“ a to s parkingem přímo u baru.

Textový online z utkání 

Dominik Vašek je spolehlivý jako obránce, nicméně umí také vysunout hru a zaútočit

STARŠÍ ŽÁCI

Sršni potkají dva naprosto rozdílné soupeře. Ten veledůležitý je určitě Třinec, který je tabulkový soused Valachů a v tomto utkání je nezbytné, aby Sršni uspěli. Neúspěch by velmi zamotal situaci v tabulce, neboť Třinec by Rožnovany bodově dorovnal a vytvořil tak na ně tlak do dalších utkání. Naopak úspěch by mohl Valachy povzbudit do druhého utkání, ve kterém bude Havířov horkým favoritem, ale vítězná euforie by mohla vynést Sršně do nebes a v takovém stavu o překvapení nebývá nouze.

FBC Intevo Třinec – Textový online 
1. SFK Havířov – Textový online 

Momentka z průběhu utkání, které se hrálo na výjezdu v Paskově

MLADŠÍ ŽÁCI

Je třeba se modlit, protože máme listopad a mladším žákům se ještě nepodařilo na turnajích nastoupit. Na vině je covidová situace, která plundruje již tak ne příliš široké řady hráčů. Jistě bude velmi komplikovaná situace, pokud nebude možnost, aby nastoupili všichni zástupci z řad mladších žáků. Pokud se podíváme na soupeře, tak v Ostravě – Krásném Poli, budou čekat domácí hráči MVILu, Bohumína, Českého Těšína a nedalekého Frenštátu pod Radhoštěm. Roli budou mít mladí Sršni velmi těžkou, protože jejich soupeři jsou už v sezóně rozehraní. Věřme, že překvapí a zařadí se mezi úspěšné týmy v soutěži.

V kabině elévů je dobrá parta, i když tady to spíše vypadá na hlouček „pařmenů“, teď jen tu pohodu přenést i výsledkově na hřiště

ELÉVOVÉ

Mezi otloukánky lze prozatím zařadit mladé Sršně, neboť jejich kádr je od září prakticky „z gruntu“ nový a v zápasech je to poznat. Na prvním turnaji tak hráči prohráli opravdu velkými rozdíly, ale nakonec to vzali velmi dobře a již na dalším tréninku nastoupili minimálně s nasazením stejným jako před turnajem. Zásluhu na tom má i trenér Plesník, který je velmi dobrým motivátorem. Druhý odehraný turnaj už byl také s přijatelnějšími výsledky a v Bohumíně se čeká další posun v obrazu hry Sršňů. Čekat je budou domácí hráči, Havířované, hráči Bílovce a také hráči ostravské Letky. Reálným cílem je podat v utkáních takové výkony, aby při návratu byla u všech spokojenost.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista