youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.11.2021

Béčko dovezlo z Hranic plný počet bodů

Konečně záloha Rožnova zabrala tak, jako v posledních dvou sezónách, kdy sbírala jednu výhru za druhou. To neplatilo letos, když se v některých utkáních trápila a ztratila je. Hlučín svým vystoupením zůstal malinko za očekáváním, naopak od zálohy Olomouce, jejíž „A“ tým vede průběžnou tabulku celostátní Divize, se čekal dobrý výkon a také ho splnili. Sršni však podali výkon ještě lepší, možná nejlepší v sezóně, a nepřipustili po celé utkání, aby se Hanáci dostali do tempa. Obě vítězství jsou velmi cenná a budou důležitá při konečném účtování na konci sezóny.

Rozchytání Kuby Jasného v brance těsně před utkáním zajišťovali především junioři

VS. 3:8
FBC Hlučín   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (2:3, 0:4, 1:1)

Zápas proti Hlučínu začal lépe Rožnov, Plandor se v samostatném úniku nemýlil. Soupeř sice záhy vyrovnal, ale nabídnutou přesilovku zužitkoval střelou z dálky Friedel. Hlučínu se i přes převahu Valachů podařilo opět srovnat, ale před prvním klaksonem ještě vyslal pěknou brankovou střelu rožnovský Řezníček. Druhou třetinu jasně ovládli Sršni, brankové hody zajistilo trio Šichtař-Žitník-Plesník pěknými kombinacemi do prázdné branky a zaveleli tak důrazně k zisku tří bodů. Sedmou branku přidal ještě dalekonosnou střelou z půlky mladší z rodinného klanu Kaslů a na lavičce panovala skvělá atmosféra. Hlučín sice upravil na rozdíl čtyř branek, ale Rožnov poté využil i svou druhou přesilovku z hole Plesníka a ve využívání je více než padesáti procentní úspěšností na druhém místě tabulky mezi týmy. Sršni předvedli pěkný florbal, který musel diváky bavit a zaslouženě vyhráli rozdílem třídy.

 

Po prvním vítězném zápase s Hlučínem se na zálohu Olomouce Sršni drobátko odměnili jedním čepovaným

VS. 4:6
FBS Olomouc B   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (1:3, 2:1, 1:2)

Na druhý zápas proti rezervě Olomouce dorazily posily Konvičný s Barabášem a tým Rožnova se tak pokusil zlomit prokletí druhých zápasů, kdy vesměs odcházel fyzicky. Hned první střídání si udělal radost novopečený tatínek Barabáš P. (tímto gratulujeme) a střelou na bližší tyč rozvlnil poprvé olomouckou síť. Na dvoubrankový rozdíl navýšil Konvičný, kterému stačilo mít čepel na zemi a usměrnit Plesníkovu přihrávku do prázdné branky. Soupeř z ojedinělé akce snížil kontaktním gólem, ale byl to zase Barabáš, který spolu se sirénou opět skrytou střelou na bližší tyč navýšil zpět na rozdíl dvou branek. Ve druhé časti jakoby namlsaný Rožnov přestal hrát a nechal dotáhnout Olomouc na rozdíl jediné branky, jeden zásah sice přidal Plesník při přečíslení dva na jednoho se Šichtařem, ale soupeř dvěma góly z brejků zadělal na drama. Valaši v posledním dějství ustáli oslabení, ve kterém jasně vévodí celé lize ze stoprocentní úspěšností a odměnou jim za to byly dva góly z hokejek mladých Sršňů Plandora s Klossem, kteří se začínají stále více a více prosazovat i v mužské kategorii. Kosmetická úprava Olomouce v samém závěru už nic nezměnila na tom, že Rožnov letos poprvé veze domů plný počet bodů a vyhoupl se na průběžné třetí místo tabulky (ač se dvěma zápasy k dobru).

 

Do druhého utkání šli Sršni posilněni o Pavla Barabáše a Michala Konvičného

Ve velmi dobrém rozpoložení podával svůj dojem z utkání Dalibor Plesník, hrající termín rožnovské zálohy: „Dnes musím opět kluky pochválit, hráli jsme pěkný kombinační florbal, zblokovali spoustu střel a konečně taky nasázeli pěknou porci branek. Šlapalo to jak v obraně, tak v útoku. Vyvarovali jsme se chybných rozehrávek, ztrát na půlce a hned to přineslo své ovoce. Snad to tak půjde v sezóně dál.

Mira Kasl st. přihlíží gólové situaci z utkání

Tak jako je nebo a peklo, tak podobně se budou moci cítit Sršni příště. Bude to dáno soupeři, kteří je čekají úvodní prosincový víkend v nedaleké Čeladné. Nejdříve potkají zálohu Hranic na Moravě, tedy týmu, který prozatím nezískal v soutěži jediný bod a posléze v druhém utkání už na ně budou čekat Ještěři z Paskova, kteří zase naopak ani jediný bod neztratili. Tři body z tohoto výjezdu budou naprostým základem a každý bod navíc z duelu s Paskovem bude mít svou hodnotu. Zároveň těmito dvěma zápasy Sršni dokončí základní část a budou také znát, zda pro nadstavbovou část budou mezi celky v horní polovině, nebo v té dolní.

Sršni vstřelili v obou vítězných utkáních několik pěkných branek

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista