youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.11.2021

Bramborová medaile pro nejmladší Sršně z Kopřivnice

Natěšení Sršni ve velmi slušném počtu odcestovali za kopec do nedaleké Kopřivnice, kde jim měly být na turnaji soupeřem celky Vítkovic, domácích Vikingů, ostravské Letky a taktéž slezského celku – Českého Těšína. S výjimkou vítkovického celku sehráli tři vyrovnaná utkání a nakonec s bilancí jedné výhry a tří porážek skončili těsně pod medailovým piedestalem. Nezopakovali tak stříbro z předchozího turnaje, ale zážitky mají na několik zápasů dopředu.

Vítkovice ve všech utkáních na turnaji dominovaly, kdy skvěle měly zvládnuté především rychlé protiútoky

VS. 3:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice

Úvodu prvního zápasu turnaje se malým Sršňům vůbec nepovedl, asi se na nich podepsalo brzké vstávání. A tak se Kopřivnice brzy ujala vedení o tři branky. Přesto to byla hra velice vyrovnaná a na obou stranách se střídaly hezké akce. Na začátku druhé půle se Rožnovu podařilo zápas zdramatizovat, kdy se po několik zdařilých akcích přiblížili na rozdíl jednoho gólu. V tomto úseku zápasu byli Rožnováci výrazně lepší, bohužel ze sporné situace na půlce hřiště se Kopřivnici podařilo zvýšit na dvoubrankový rozdíl. Pak ve snaze vyrovnat jsme do konce zápasu ještě jednou inkasovali. Nutno říct, že předvedená hra nebyla vůbec špatná.

VS. 2:9
FBC Wafarex Český Těšín   1. FBK Sršni Rožnov p/R

K druhému zápasu nastoupila rožnovská přípravka proti citelně prořídlému Českému Těšínu a převaha jedenácti hráčů v poli na straně Rožnova, proti šesti těšínským byla brzy znát. Navíc se z pověstného řetězu gólově utrhl Jakub Turoň, který během jednoho zápasu stihl úctyhodné čtyři zásahy do soupeřovy sítě. Postupem času tedy narůstal náskok až do konce zápasu. Dalo by se říct, zápas se samými pozitivy, nicméně jedno drobné negativum by se našlo. A to se projevilo hned v následujícím zápase.

Mladí Sršni si po férovém utkání s Vikingy z Kopřivnice po utkání podávají ruce

VS. 0:11
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Lvíčata

Obávaný soupeř z Vítkovic nám velmi rychle srazil přehnané sebevědomí, z předchozího zápasu, na bod nula. Prakticky každé střídání končilo inkasovaným gólem. A jen díky výbornému výkonu a zákrokům rožnovského gólmana, nebyl rozdíl ve skóre ještě hrozivější. Naštěstí v druhé polovině se obraz hry o něco vylepšil a i když jsme Vítkovicím jen stěží sekundovali, nebyla to rozhodně hra jen na jednu branku. Bohužel se nám nepodařilo vsítit ani jeden gól.

VS. 12:7
FBC Letka Toman Finance Group   1. FBK Sršni Rožnov p/R

K poslednímu zápasu měli mladí rožnovští florbalisté naplánovaného opět soupeře z Ostravy. Byla to FBC LETKA, která se po celý turnaj prezentovala velmi kvalitní hrou. Možná to bylo tím, že už se jednalo o čtvrtý zápas nebo i přesto, že jsme měli kompletní tři trojice + dva hráče na střídaní, tak nám začaly docházet síly. Soupeř toho využíval a pomalu a jistě se dostával do trháku. Nicméně opět šlo o velmi pohledné utkání, kde na obou stranách byly k vidění pěkné florbalové kombinace. V druhé polovině, kdy na výsledkové tabuli svítilo nepříznivé skóre se sedmibrankovým mankem ovšem Sršni zaveleli k úžasnému vzedmutí sil, kdy během dvou střídání vstřelili čtyři góly. A rázem se zápas jevil jako hratelný. Asi i přílišná snaha o skórování však vedla k opaku a soupeř nám na konci zápasu zasadil ještě dva zásahy do rožnovské sítě.

V posledním utkání proti Letce se dokázal Rožnov vrátit do již ztraceného zápasu, nicméně k remíze to nedotáhl

Hodnocení trenéra přípravky, Michala Konvičného, který byl potěšen, že se jeho svěřenci prosazují nad očekávání střelecky: „Na druhý turnaj sezóny jsme vyrazili v počtu dvanácti hráčů, což je velkým pozitivem. Až na zápas s Vítkovicemi jsme předvedli velmi pěknou hru a hlavně chuť hrát. Co je také potěšující, že se nám daří skórovat. Je vidět, že se z kluků stává parta, což by mělo být předpokladem k tomu, aby u sportu vydrželi. Další turnaj nás čeká za dva týdny, tak se všichni těšíme.

Již za dva týdny vyrazí změřit síly se svými soupeři nejmladší Valaši znovu. Tentokrát to bude ve Štěpánkovicích a Sršni si vyzkouší dva reparáty s Vikingy z Kopřivnice a s ostravskou Letkou, naopak novými soupeři pro ně budou hráči z Karviné a Bohumína. Uvidíme, jak se Sršni připraví na odvety, když z oběma soupeři na tomto turnaji prohráli a jak překvapí zbylé dva soupeře. Cílem je znovu zaútočit na medailové pozice.

Sestava Sršňů na turnaji byla tentokrát dostatečně početná

Sršně v řadách přípravky reprezentovali:

Brankář: #1 Teodor Malík
Hráči: #2 Kristián Malík, #4 Tomáš Konvičný, #13 Mateo Topič, #15 Samuel Hanslián, #20 Michal Mikulanka, #25 Štěpán Maňák, #55 Martin Děcký, #79 Štěpán Rozsypal, #81 Ondřej Kesler, #85 Jakub Turoň, #90 Filip Šimon
Realizační tým: Zbyněk Malík, Jan Turoň a Michal Konvičný

Trojice Malík – Konvičný – Hanslián řádně soupeřův motala hlavy při útočení

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista