youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.11.2021

Přesvědčivé vítězství a smolná porážka na kontě mužů „D“

Muži „D“ zajížděli do haly v Bílovci s choutkami na šestibodovou sobotu. To se však nakonec nepodařilo, přestože v úvodním utkání neměli příliš práce s prakticky otupělým výkonem Opavanů. Ti potvrdili, že jsou v soutěži spíše do počtu a Valaši tak mohli slavit velmi přesvědčivé vítězství. Nabuzeni jednoduchým průběhem utkání však posléze proti Třinci rychle narazili a v polovině utkání prohrávali pětibrankovým rozdílem. V té chvíli byli na ručník, ale zbraně nesložili, nicméně do konce utkání dokázali třemi brankami korigovat na konečnou jednobrankovou porážku.

Gólová radost Sršňů se nikdy jen tak neomrzí

VS. 3:9
KTG Bruises Opava   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (0:2, 2:4, 1:3)

Rožnov vstoupil do utkání důrazně a od prvních vteřin určoval tempo zápasu. Odměnou jim byla v úvodu první části využitá přesilová hra Klossem a lehce za polovinou první části navýšení skóre Stypkou. Opavané působily nemastným - neslaným dojmem a když v úvodu druhé části inkasovali další dvě branky, prakticky bylo rozhodnuto o zápase. Nakonec i druhou část Sršni vyhráli o dvě branky a stejně tak se jim to podařilo v třetí části. Celkově Opavě nasázeli devět branek a při třech inkasovaných se jednalo o poměrně snadné vítězství, kterému šli Valaši naproti.

 

Velmi nenápadně do kádru „D“ týmu zapadl Dominik Sadil, který se v úvodních zápasech hlavně oťukával, nicméně v Bílovci byl velkou oporou

VS. 6:5
FBC Intevo Třinec B   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (4:1, 2:2, 0:2)

Druhý dnešní zápas byl souboj poklidného stáří Rožnovanů a dravého mládí z Třince. Věkový průměr obou celků byl značně rozdílný a částečně podle toho vypadal i start do úvodní části, který byl hrůzostrašný z pohledu Sršňů. V závěru páté minuty to bylo o tři branky pro Třinec, kdy soupeřovi snad vyšlo vše, na co sáhl, ale mnohdy to bylo po hrubých chybách Valachů. To bylo pro Sršně i pořádnou fackou na vzpamatování, ale moc to nepomohlo, protože čtvrtou branku vstřelili Slezané ještě do konce první třetiny, aby do poloviny utkání přidali ještě další dvě a při jedné inkasované vedli nad Sršni o pět branek. V té chvíli to vypadalo na ručník do ringu pro Valachy. Nicméně nakonec se ukázalo, že ze strany Třince to byly góly poslední a že nyní bude následovat stíhací jízda Rožnova, který od té chvíle byl rovnocenným soupeřem Třinci. Aktivita přinesla ovoce, kdy dva góly Kotrse korigovaly skóre na hratelný tříbrankový rozdíl do třetí části. Ve třetí třetině Rožnované věděli, že už v ní musí nechat všechno a nemají se nač šetřit, ale i přes bojovný výkon to nestačilo, když Kotrs završil hattrick a branku vstřelil i Najvar, ale k remíze stále jediná branka chyběla a ta nakonec ani nepadla. Třinec tak těsně Valachy přemohl.

 

V prvním domácím zápase proti Bílovci vedoucí branku vstřelil Vladislav Buchal. Od té doby se v sestavě už neukázal, ale tým vyhlíží jeho návrat.

Po zranění se vrátil v sestavě třetí zálohy Rožnova rozehrával Daniel „Leoš“ Prašivka, který musel být v některých momentech hry opatrný na svoje nedávné zranění, nicméně zápasy si užil: „Byl jsem překvapený v prvním utkání, jak od úvodního hvizdu chodil pěkně míček z hole na hůl a plnily se pokyny dané před utkáním. „D“ tým jsem letos navštívil poprvé, ale ten soulad byl velmi příjemný. Celkově z toho bylo v úvodním utkání pohodové vítězství, i když na povrchu v Bílovci by se slušelo hrát spíše hokej, než halové sporty :-P. Ve druhém utkání na nás vlítli mladíci z Třince a my se nestačili divit. Škoda, že nakonec stíhací jízda neskončila alespoň spravedlivou remízou. Díky všem za předvedené výkony, včetně výborného Szczurka v bráně Sršňů, šest bodů nakonec nemáme a je třeba se použit z našich chyb a snad lépe odehrajeme za dva týdny domácí turnaj – nejlépe bez ztráty kytičky.

V útoku se třetí záloha Sršňů může spolehnout na Daniela Kotrse, u kterého nepřekvapí hattrick v zápise o utkání

Jak již bylo řečeno výše, před Rožnovem teď je domácí prostředí, ve kterém se potkají s Fencers Havířov a v první odvetě základní části – druhou zálohou Bílovce, která v úvodním zápase šťastně v posledních vteřinách utkání s Rožnovany zremizovala. Sršni nemůžou pomýšlet v Hornets aréně na nic jiného, než jsou dvě vítězství a šest bodů do tabulky. Pokud by se tak nestalo, pak budou vážně narušeny ambice Sršňů posunout se o ligu výše pro příští sezónu.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista