youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.11.2021

Sršni z Ostravy body nevezou, ale důležité utkání sehrají při dohrávce s Jablunkovem v domácí hale

Příprava dorostenců k důležitému utkání s Jablunkovem vzala za své, když soupeř informoval vedení soutěže o karanténním opatření. Nezbylo tak než utkání odložit s dohodnutým místem sehrání v rožnovského hale, kdy termín se bude upřesňovat podle dostupnosti soupeře po ukončení karantény. V Ostravě tak došlo na měření sil s Krnovem, který prozatím soutěží prochází poměrně lehce a nejinak tomu bylo i se Sršni, kteří poměrně výrazně podlehli.

Sršni v útočném pásmu pobývali, ale nevedlo to k mnoha brankám v síti Orcy

VS. 12:1
FBC ORCA KRNOV   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:1, 4:0, 5:0)

Krnovu se podařil vstup do sezóny náramně a momentálně se nachází na druhé příčce tabulky s jednobodovou ztrátou. Mládí Sršni šli do velké výzvy a divákům v hale se mohlo zdát, že proti sobě nastupují starší žáci proti dorostencům. Příprava k utkání se pojala celkem specificky, ať už se jednalo o rozcvičení, nebo taktické pokyny. Hráči chtěli hrát aktivně, ale zároveň si byli vědomi síly soupeře a tak svou aktivitu směřovali především do svého obranného pásma. Skóre utkání otevřela Orca, po střele z dálky a dobré cloně před gólmanem se prosadila Ostráková. Krnovští hráči většinu času drželi míček, ale díky dobré obraně Valachů se nedostávali do vyložených šancí, i to jim ale stačilo k navýšení brankového rozdílu. Ke konci třetiny se na každé straně hřiště nechal vyloučit jeden hráč. Obavy z hry čtyř proti čtyřem se daly chápat, soupeř disponoval fyzicky i technicky zdatnými protivníky, přesto každý Sršeň v této fázi podal dobrý výkon a za odměnu jim bylo dokonce snížení stavu z hole Ondráška po asistenci Sewioly. Do druhého dějství se dbalo na odstranění chyb v obranném postavení a detaily ve hře jednotlivců, přesto soupeř odskakoval a často tomu bylo po individuálních chybách, se kterými se ale počítalo a jejich příčinou je spíše věk. Čím toho kluci odehrají více, tím budou herní situace řešit lépe. V poslední třetině se moc na hře nezměnilo. Soupeř si vytvářel brankové příležitosti, ale stejně jako po celé utkání se Rožnov neměl za co stydět. Kluci se snažili a každý měl spoustu dobrých okamžiků ve hře. Konečný výsledek může vypadat příliš krutě, ale kluci si odnesli uznání soupeře, trenérů, diváků a také rozhodčích.

 

Vzrůstem nenápadný, ale herním stylem nepřehlédnutelný je Tomáš Kučera na pozicích křídel v útoku

I přes vysokou porážku viděl asistent trenéra Sršňů, Daniel Slovák, průběh utkání pozitivně: „Proti Krnovu jsme byli jasní outsideři, přesto to kluci pojali velmi zodpovědně a také realisticky. Dokázali hrát proti staršímu soupeři aktivně a hrozili z protiútoků. Hra na míčku je věc, na které se musí hodně zapracovat, aby do budoucna kluci nedisponovali jen protiútoky, přesto mě překvapili i tím, jak z nich dokázali být nebezpeční. Díky výkonu všech se tato prohra může brát jako malá výhra. Pokud kluci budou pokračovat tímto směrem, tak věřím že herně své soupeře dokáží dohnat. Děkuji zúčastněným.

O přestávce Sršni pod taktovkou Daniela Slováka poslouchali pokyny do další třetiny

Valaši budou mít dva týdny na přípravu k dalšímu dvojzápasu, ve kterém je budou čekat celky Karviné a Letky. Oba soupeři budou z kategorie mírně těžších, se kterými by mohli Valaši při dobré konstelaci překvapit, ale favorit bude v obou případech na straně soupeře. Zejména Letka z pěti utkání hned ve třech zvítězila, to Karviná má bilanci vyrovnanější, když po sedmi utkání má dvě výhry, dvě prohry a hned tři remízy. Pro Sršně bude důležité, jak se jim podaří zmobilizovat zejména hráčské řady, aby soupisku na zápase netvořila více než polovina starších žáků. To vše se ukáže na hale v Bystřici nad Olší, kde se dvojzápas třetí listopadovou sobotu odehraje.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista