06.11.2021

Smeky oslavil narození nejmladšího Barabáše čtyřmi brankami do sítě MVILu

V nelehké pozici odjížděli Valaši do Ostravy k utkání se Slezany z MVILu, neboť z venkovních zápasů měli dosud jedno vítězství po prodloužení a dvě porážky. A ani poslední domácí vystoupení nebylo to z nejpřesvědčivějších, když se štěstím Sršni porazili doma Vikingy z Kopřivnice, když obraceli průběhu utkání z 0:3 na konečných 5:4. Na co se však Rožnované můžou spolehnout, tak to je soudržný kolektiv, který jim zajistil již nejedno celkové vítězství v Národní lize. V podobném duchu vypadal i výkon na MVILu, jehož výsledkem byl vítězství Sršňů o tři branky.

Kolektiv je to, co drží Sršně nad vodou i někdy přes nepříznivé výsledky

06. 11. 2021, 18:00, Sportovní hala Krásné Pole

4
Sestava 1.MVIL Ostrava:
Ferenčák Vojtěch(G), Kořínek Vojtěch(G), Sokol Matěj, Gaščík Marek, Štirba David, Adámek Martin, Tesárek Adam, Kotzur Daniel, Němec Patrik, Lacina Jan, Hlavatý Velen, Mechel Jakub, Valigůra Radim, Krčmář Filip, Valigůra Vojtěch

7
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Barabáš Stanislav, Friedel David, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Drápala Daniel, Kittel Petr, Polášek Marek, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Smékal Ondřej, Šimek Jiří

po částech: 2:1, 1:4, 1:2

branky (asistence) 1.MVIL Ostrava:
8.Tesárek(Gaščík), 9.Valigůra(Štirba), 38.Lacina(Tesárek), 50.Tesárek(Lacina)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
5.Barabáš, 24.Smékal(Polášek), 34.Polášek(Krhut), 34.Štůsek(Plandor), 36.Smékal(Štůsek), 54.Smékal(Friedel), 59.Smékal(Plandor)

rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 55

Hostující Rožnov začal utkání velmi slibně a domácí byli permanentně v obraně. Rozehrávka Valachů nepostrádala aktivitu, trpělivost, ale ani zakončení a znovuzískání míče při jeho ztrátě. Odměnou jim bylo nařízené trestné střílení, které bezpečně proměnil hostující kapitán. Poté se však domácí otřepali, a začali být nebezpečnější dopředu. Nutno podotknout, že jim to Rožnov svým polevením ve vysokém standardu hry povolil. Domácím se podařilo do konce třetiny utkání otočit a po jejím skončení „ne“-svítilo na ukazateli (pozn. redakce: v hale nešla světelná tabule) jednobrankové vedení MVILu. Hosté však přečkali dvě přesilové hry domácích bez dalšího inkasování což jim bylo ku prospěchu v dalším vývoji utkání. Ve druhé části se Valaši vrátili ke své hře a na vývoji utkání to bylo znát. Nejprve se jim velmi brzo po zahájení podařilo srovnat stav, a po několika skvělých zákrocích brankářů na obou stranách si zajistili rozhodující náskok v rozmezí dvou minut. Během této doby se jim podařilo třikrát skórovat a ani následné snížení na rozdíl dvou branek na nich nezanechalo známky nervozity. Druhá třetina vyzněla jednoznačně lépe pro hostující Rožnov, nejen výsledkově. Průběžně šli po druhé třetiny do kabin s dvoubrankovým vedením. Úvod posledního dějství zpočátku nenaznačoval žádné drama. Hosté byli aktivnější v rozehrávce a dobře eliminovali domácí pokusy o útok. Ovšem dvojnásobnou přesilovku MVILu za rožnovské špatné střídání a oplácení domácí bleskově proměnili a snížili na rozdíl jediné branky. Ostravané se začali více tlačit na hostující polovinu, ale zapomněli přitom na zadní vrátka a dva rychlé góly Rožnova v poslední desetiminutovce jim definitivně zlomily vaz. Hosté si tak po dlouhé době připsali plný bodový zisk z venkovního utkání a upevnili tak svou pozici v tabulce.

Textový online z utkání

Více než polovinu branek Valachů, včetně té do prázdné branky při power play domácích, vstřelil mladý sniper, Ondřej Smékal

Hrající, respektive chytající trenér domácích, Vojta Kořínek, byl zklamán nízkou efektivitou přesilových her svého celku: „Dneska jsme utkání odbojovali, soupeř hrál dobré oslabení, my jsme neměli za utkání pořádnou střelu . Těšíme se do Křenovic. Děkuji hráčům a divákům za podporu.

Zápas z rožnovského pohledu okomentovat taktéž hrající, ale asistent trenéra a také den starý novopečený otec, Pavel Barabáš, který se sice mračil nad množstvím vyloučených, ale celkově z něj vyzařovala spokojenost: „Dnes jsme domácí zaskočili. Musím hráče pochválit. Předvedli jsme padesát minut poctivého výkonu a díky tomu jsme zaslouženě vyhráli. Jediné negativum jsou zbytečné vyloučení, které mohly soupeře vrátit do hry. Děkuji soupeři za dobrou hru a divákům za dobrou kulisu.

Spolehlivý výkon v brance Rožnovanů podal Jiří Škrobák, který pomalu při častých absencích Marka Obšivače začíná ťukat na dveře rožnovského ligové jedničky mezi třemi tyčemi

Sršni svůj první krok z pětidenní etapy venkovních utkání zvládli výborně, a to za maximálně možné tři body. Již o týden později je bude čekat tým s malinko odlišným herním stylem, spíše až specifickým. V neděli 14. listopadu se potkají s Hlukem, který většinou v utkáních sází vše na útočné pojetí, a tak jeho výsledky často bývají jako na horské dráze, kdy vysoká vítězství střídají vysoké porážky. Valaši jsou pro tento celek jeden z nejméně příjemných soupeřů, tak budeme věřit, že Sršni v Hluku potvrdí svou pověst tabulkového favorita a dále budou atakovat vrchní příčky třetí nejvyšší celostátní ligy ve florbale.

Stanislav Barabáš ohlásil letos svou poslední sezónu v „A“ týmu mužů… no ohlásil to již po několikáté, tak budeme věřit, že Standa v dresu Sršňů v elitním týmu uvidíme i v sezóně příští