youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.10.2021

Po Hydrách ze Svitav muži v Národní lize přetlačili i jihomoravské Aligátory

Sršni v jistém směru napodobují fotbalovou Plzeň – daří se jim sbírat body a v důležitých zápasech o jedinou branku vítězit. V domácím prostředí ale tak často napínají nervy domácích fandů, kteří je chodí věrně povzbuzovat. Jediný, kdo dostal v domácí Hornets aréně gólový výprask, byl favorit z Troopers, ostatní soupeři zde podlehli velmi těsně. S Aligátory Sršni necelou minutu před koncem vedli o tři branky, ale nakonec se o výsledek strachovali do posledních sekund, když měli v poslední minutě drobný herní výpadek. Zápas nakonec zvládli a znovu se posunuli na čelo tabulky, ovšem Troopers mají o odehraný zápas méně.

Míček po střele Petra Kittela kontroluje spoluhráč Martin Najvar a ten je již těsně za brankovou čárou

16. 10. 2021, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

8
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Drápala Daniel, Kittel Petr, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Barabáš Pavel(C), Smékal Ondřej, Viktořík Josef, Šimek Jiří
 
7
Sestava FAT PIPE Aligators Klobouky:
Nečas David(G), Rychlý Patrik(G), Zouhar Matyáš, Líznar Tomáš, Fila Radim, Konstant Filip, Dlouhý Martin, Hos Tomáš, Šmerák Antonín, Chmela František, Kejík Viktor, Zbořil Pavel(C), Veselý Martin, Lorenc Ondřej, Svoboda Roman, Jedlička Tomáš, Fila Michal, Klimeš Adam
 

po částech: 2:1, 3:3, 3:3

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
7.Kittel(Najvar), 19.Barabáš(Barabáš), 24.Kittel(Chmelař), 27.Kittel(Viktořík), 39.Najvar(Kittel), 52.Pícha(Barabáš), 58.Plandor(Barabáš), 59.Viktořík(Najvar)

branky (asistence) FAT PIPE Aligators Klobouky:
9.Kejík(Zbořil), 22.Klimeš(Dlouhý), 33.Konstant(Fila), 35.Fila(Fila), 46.Fila(Chmela), 60.Dlouhý(Zbořil), 60.Zbořil(Líznar)


rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 4:3; využití: 2:1; diváků: 83

Report:
Oba týmy od začátku vysoko presovaly své soupeře, ale domácí přece jenom byli na hřišti více vidět. To se jim zúročilo v sedmé minutě kdy se poprvé prosadili a otevřeli tak gólové hody. Hned na to však domácí pykali za faul, a hosté z přesilové hry srovnali stav. Domácí byli dál aktivnější nicméně je přibrzdilo další vyloučení rožnovského hráče. Oslabení však Rožnov ustál na výbornou a zanedlouho si znova vzal vedení na svou stranu. Tak i skončila první třetina. Přestože i v úvodu druhého dějství byli domácí aktivnější, museli po pár minutách zkousnout srovnání. Sršni však dnes šli štěstí naproti. Nejprve bleskově odpověděli na hostující branku svou už třetí v pořadí, aby pak v následující přesilovce poprvé odskočili na dvoubrankový rozdíl. Následující pasáž však domácím moc nevyšla a v rozmezí tří minut dvakrát inkasovali a dvoubrankové vedení jim tedy nevydrželo do konce třetiny. Tu nakonec i tak zakončili jednobrankovým vedením dorážkou v brankovišti. Poslední třetina začala srovnáním z holí Aligátorů, ale poté hosté prováhali svou přesilovku. To domácí už u své nepřipustili a naposled si vzali vedení zpět. Hosté svou následující již několikátou přesilovku vůbec nezvládli a dokonce v ní inkasovali. Když necelou minutu a půl před koncem zvyšoval domácí sršni již na vedení o tři branky, vypadalo to na konec. Ale to byla chyba. Aligátoři dvěma rychlými brankami smazali pohodové vedení Rožnova a poslední vteřiny znamenaly infarktový závěr zápasu. Ten domácí tým zvládl lépe a uhájil nejen domácí neporazitelnost, ale také fakt, že ještě nikomu nedaroval ani bod.

podrobnosti z utkání >>>

 

Důležitá přesilovková trefa Patrika Píchy v utkání

Textový online z utkání

Nejlepším hráčem hostí byl zvolen Radim Fila, který se v týmu projevuje v roli lídra nejen na hřišti, ale také mimo něj a názory na tým má velmi dobře srovnané:

Komentář trenéra Aligátorů, Patrika Procházky, který i přes porážku byl s přístupem k utkání se svými svěřenci spokojen: „Dobrý soupeř, věděli jsme, že se odsud body vozí dost obtížně, ale na soupeře jsme si věřili. V dnešním zápase nás nepodržely přesilovky ani oslabení, na těch musíme zapracovat. Přestože jsme dnes podali celkově dobrý výkon, tak i přes porážku, musím dnes kluky pochválit. Jestliže vyladíme nedostatky v bránění, v odvetě i tak kvalitního soupeře porazíme. Děkuji divákům, soupeřům. Cesta je pořád dlouhá, Hou hou Ali.

Neskutečně bohaté brankové období prožívá navrátivší sniper do Sršního úlu, Petr Kittel. V rozhovoru potvrdil, že vlastně střelecký recept nemá, nicméně kdo ho známe, tak víme, že v brankovém prostoru se cítí jako ryba ve vodě:

Domácí asistent trenéra, Pavel Barabáš, byl spokojen nejen s atraktivností utkání, ale především měl radost z toho, že hráči dokáží přenášet tréninkové návyky do zápasu a vidí, že to funguje: „Dnes dobré utkání pro diváky. Řekl bych reklama na florbal. Jsem rád, že kluci věří tomu co se snažíme hrát a dáváme z toho branky. Soupeř hrál dobře, museli jsme ze sebe vydat to nejlepší a většině kluků se to povedlo. Takové zápasy nás posunou dál. Díky soupeři za toto utkání. A taky děkujeme divákům.

Hrdinou utkání s Aligators byl Petr Kittel, který se radoval s týmem z hattricku

Příští týden je před Sršni výjezd a své postavení v tabulce i letos předváděné výkony přijedou hájit na Slezsko, do Opavy, která se vždy prezentovalo důraznou a neústupnou hrou. V minulém kole Opavané zvítězili v Hranicích, kde naopak Sršni zaznamenali zatím svoji letošní jedinou porážku. Bude tak zajímavé, jak se Valaši popasují se soupeřem, který nabyl sebevědomí. Sršni se budou muset lépe popasovat z pozicí lídra, ve které když jeli nedávno právě do Hranic, tak přes dobrou úvodní pasáž nakonec nezvítězili a během utkání uvadali.

Závěrečný Jalovec společně s diváky nemohl po vítězném utkání chybět

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652374.9593 sekund.

Pocet dotazu: 8