youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.10.2021

Elévové a starší žáci budou cestovat, naopak junioři a Muži „A“ nastoupí v domácím prostředí

Dva týmy se představí doma, dva naopak vycestují – takové je menu tohoto víkendu. Svou premiéru si o víkendu zažijí elévové, kteří vycestují na svůj první turnaj do Ostravy. Od začátku sezóny se připravují pod vedením Dalibora Plesníka, hrajícího prezidenta klubu, tak uvidíme, jaké budou sklízet ovoce na svém prvním turnaji. I starší žáci se představí venku, tentokrát jim bude za soupeře lídr tabulky – FBC Ostrava – to určitě nebudou mít lehké, ale překvapit můžou vždy. V sobotní podvečer si diváci budou moci vychutnat domácí souboj Mužů „A“, tentokrát proti jihomoravským Aligators, kteří v minulém kole přejeli Hranice, které dosud jako jediné porazily Rožnovany. Je tedy zřejmé, že do Rožnova zavítá kvalitní soupeř a bude se na co dívat. V neděli pak doma budou mít své dva zápasy junioři a ti zkusí napravit úvod sezóny, který jim zatím příliš nevyšel, ale teď to vypadá, že kádr by mohli mít kompletnější a pro soupeře by tak mohli být nebezpeční.

Mezi nejlepší hráče minulého utkání patřil i Petr Krhut, který si k vyhlašování přibral svého syna Viktora

MUŽI A

Elitní složka klubu – muži „A“ – napravila své zaváhání z utkání proti Hranicím na Moravě, i když nebyl to úplně přesvědčivý výkon a jednobrankové vítězství nad Svitavami se nerodilo zrovna lehce. Ale kluci to týmovým výkonem zvládli a svého dlouholetého rivala zdolali. Posunulo je to opět v tabulce těsně pod vrchol a uvidíme, jak se jim zdaří „repete“ potvrzení role favorita. Tentokrát to budou mít malinko lehčí, neboť budou hrát v domácím prostředí, ale je třeba mít také na zřeteli, že když tabulku vedli, tak v Hranicích byli soupeřem domácím pouze první dvě třetiny, což si doma určitě dovolit nebudou moci. 

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – postavení v tabulce dává najevo, že Sršni budou proti Aligátorům favority utkání. Nicméně tento fakt je hodně matoucí, neboť Jihomoravanům se nepovedl začátek soutěže, v posledních zápasech ale naopak působí velmi dobře a do Rožnova jedou v dobrém rozpoložení, když zdolali v domácím prostředí poměrně jasně Hranice. Dobře se drží zejména ve využívání přesilových her, kde se naopak Sršni mírně pohoršili, přestože v přesilovkách vstřelili již šest branek, soupeři jen dvě. I oslabení vyznívá ve prospěch rožnovského soupeře, nicméně co je důležité, tak to je hra ve stejném počtu hráčů na hřišti a tam jsou Sršni daleko před svým soupeřem. Celkové skóre mají kladné, soupeř záporné, z hlediska efektivity každá jejich čtvrtá střela končí v brance, soupeřovi stěží každá šestá.

Poměrně stálicí obranných řad Rožnova nejen juniorského týmu, ale i „A“ týmu je Jirka Šimek

Zajímavost – Aligátoři nejsou klub jednoho města, ale mohli by se nazvat sdružením několika vesnic. Dohromady však mají základnu, kterou by jim mohl závidět kde jaký jiný klub. Nese to však sebou i veliké nároky na cestování, zajištění tréninkových prostor atd. Poměrně zajímavé bude také setkání obou sniperů v týmech – na domácí straně Viktoříka – na soupeřově Líznara. V minulých sezónách se předháněli v tabulce nejlepších střelců, letos oba mírně za svými výkony zaostávají, mohlo by tak být příjemnou vzpruhou pro jedno z mužstev, kdyby se některý z nich v daném utkání výrazně probudil. 

Textový online z utkání 

Poslední dva zápasy juniorům nevyšly, teď v domácím prostředí věří, že to bude lepší

JUNIOŘI

Sršně čeká v domácím prostředí turnaj pravdy, kde budou muset dokázat, že nepatří na chvost tabulky. Úloha to  nebude jednoduchá, neboť jedním ze soupeřů bude lídr tabulky ze Slezska – 1. MVIL Ostrava. Pokud Sršni z odehraných čtyř zápasů prozatím jen jednou zvítězili, tak bilance Ostravanů je přesně opačná. Jedna těsná porážka a zejména poslední vítězství o čtrnáct branek nutí Sršně zpozornět. V kádru domácích to bude především o minimálních absencích v sestavě. Ani na jedno ze dvou výjezdů kompletní nebyli, což substituovali dorostenci či juniorkami, ale to by se nemělo stávat pravidlem. Druhým soupeřem budou hráči Frýdku – Místku. Ti mají za sebou pouze dvě odehraná utkání a s bilancí jedné výhry a jedné porážky se drží v tabulce na úrovni Sršňů. V tomto utkání bude pro Sršně pravděpodobně větší šance na získání bodů a měli by jí využít, aby se posunuli blíže klidnému středu tabulky. 

FbC KOVO KM Frýdek – Místek – Textový online 
1.MVIL Ostrava – Textový online

Kluci ze starších žáků mají zajímavý pokřik i pozdrav

STARŠÍ ŽÁCI

Opravdu nelehký úkol stojí před staršími žáky, kteří za víkend odehrají jediné utkání, ovšem soupeřem jim bude jeden z týmů, které jsou prozatím v tabulce mezi těmi, které již dvakrát zvítězily. Slavný klub se slavným jménem – FBC Ostrava – určitě ze čtyř zápasů chtěl více, než dvě porážky. Je třeba však poznamenat, že porážky zaznamenal s týmy, které jsou považovány za spolufavority ligy, naopak bezpečně porazil týmy, které výkonnosti lídrů tabulky nedosahují. Rožnov prozatím na úvod soutěže porazil Jablunkov, nicméně další tři porážky ho jako nováčka soutěže řadí do druhé poloviny tabulky. Se Slezany tak nebudou favority, naopak spíše soupeř by měl splnit svou roli, nicméně jak už říkal trenér starších žáků, Martin Kozel, pokud se podaří eliminovat rezervy v rychlosti a důrazu a přidají i více techniky, tak porazit se dá i soupeř, který před utkáním byl považován za favorita.

Elévové zahájí sezónu jako jedni z posledních, po nich ještě zbývají mladší žáci a přípravka

ELÉVOVÉ

Premiéra v sezóně je před týmem elévů, který od letošní sezóny je v gesci prezidenta klubu, Dalibora Plesníka. Vzhledem k tomu, že elévové hrají systémem dvou hřišť, na kterých je vždy minimálně nutno mít brankáře a tři hráče, je tu velký tlak na početný tým hráčů, aby mohli hrát najednou nejen na obou hřištích, ale také zda pravidelně střídat hráče. Typickým ukazatelem je branková nepřehlednost během jednotlivých polovin utkání, neboť není lehké sledovat vývoj skóre na obou hřištích najednou. Pro kategorii elévů to je ale spíše přínosným prvkem, neboť během zápasu mladí hráči tolik nelpí na výsledku, ale dozví se ho v polovině a případně na konci utkání. Sršni se na turnaji v Ostravě potkají s Vikingy z Kopřivnice, domácími hráči FBC Ostrava,  soupeři z Krnova a Opavy. Úvodní turnaj ukáže více, jak jsou mladí Sršni připraveni do sezóny po covidové pauze, když se objeví na hřišti v rámci ligových utkáních téměř po roce a půl.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista