youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.10.2021

Já na bráchu, brácha na mě… Kittelové za „C“ tým řádili

První dva zápasy v lize znamenaly pro Warriory dvě výhry, nicméně hrající trenér Novojičínských, Petr Kittel, s vlastním výkonem spokojený stoprocentně nebyl. Čekal od sebe a své útočné řady více. To se mu splnilo návratem jeho bratra Vladislava, když po několika sezónách obnovili spolupráci a bodová exploze byla na světě. Tříbrankové decentní vítězství nad zálohou Frenštátu bylo jen předzvěstí gólové exploze celého týmu proti Štajgrům z Ostravy. Ti asi ještě teď přemýšlejí, na jakém to gólovém kolotoči vlastně seděli.

Radost v řadách Warriorů po vstřelených brankách

 

VS. 4:1
Warriors Nový Jičín FBK Sršni C   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B (2:0, 1:0, 1:1)

K dalšímu derby chtěli Warrioři přistoupit lépe než do derby s Kopřivnicí. Začátek utkání byl trochu skeptický a byl zbytečně nahoru dolů. To, že tahle hra nám nevyhovuje, se ukázalo hned při prvním vyloučení. Ovšem v oslabení jsme si poradili parádně, když zpoza půlky vystřelil Koloničný a Eichner jeho střelu tečoval za záda frenštátského brankáře. Před koncem druhé třetiny ještě zvyšoval stav na dvoubrankové vedení Friedel. Do druhé třetiny jsme šli úplně v jiném kabátku. Dlouhé držení míčku a soupeř se jen urputně bránil v pěti lidech na velkém brankovišti. Tuhle hráz překonal až minutu a půl před koncem druhé třetiny Petr Kittel. Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako ta druhá. Soupeře jsme téměř k ničemu nepouštěli, pouze chyběly góly. Nakonec to byl opět Petr Kittel, který se radoval z gólu na čtyřbrankové vedení. Čestný gól se Frenštátu podařilo vstřelit z přesilové hry a uzavřít tím gólový účet utkání.

 

O přestávkách je nezbytné reagovat na uplynulou třetinu a poučit se… většinou je to v direkci kouče Kittela

VS. 11:0
Warriors Nový Jičín FBK Sršni C   FBK Štajgřy Ostrava (3:0, 3:0, 5:0)

Do tohoto utkání vstoupili Warrioři velmi poctivě, připraveni na tvrdou hru soupeře a jejich rychlé brejky. Nutno podotknout, že soupeř z Ostravy hrál pouze na devět hráčů v poli, což Válečníkům určitě pomohlo. Celkově při pohledu na výsledek tady není moc co vypisovat. Soupeř stál na polovině hřiště a čekal na kombinaci Warriorů. Ti to opravdu v tomto zápase vzali poctivě a nic nevypustili. Dočkali se konečně i většího gólového obnosu. Skvěle se projevila dvojice bratrů Kittelů, kteří společně zaznamenali hned jedenáct kanadských bodů. Navíc vycházeli i speciální hry, když v přesilovkách jsme vstřelili dvě branky a v oslabeních rovněž po dvou gólech. Perličkou je pak druhá branka utkání, kde podle zápisu byl střelcem Petr Kittel a nahrávajícím taktéž Petr Kittel. Unikátní zápis jsme opravili, když druhým bodujícím hráčem byl bratr Vladislav, nicméně na stránkách Českého florbalu tato unikátnost stále zůstává...

 

Dominik Eichner se svým gestem po vstřelené brance do sítě Frenštátu

S týmem odcestoval na zápasy předseda a spoluzakladatel Warriorů, Petr Burýšek, který i přes dvě výhry našel mouchy ve výkonu svých svěřenců: „Dalších šest bodů do tabulky je fajn. Ovšem první utkání moc spokojeni být nemůžeme. I když jsme zvítězili, tak soupeř dobře bránil a my jsme nevymysleli nic navíc, jak vstřelit více než pouhé čtyři branky. Kluci sice měli potíže s povrchem, ale to není omluva. Za druhý zápas jsem rád. Konečně se ukázala kvalita týmu. Musím všechny pochválit i za přístup k tomuto zápasu, že jsme po celou dobu nic nevypustili. Pokud takhle budeme hrát každé utkání, tak by neměl být v dalších zápasech problém. Symbióza mezi bratry Kittely se ukázala v obou zápasech jako klíčová. Třeba to Vláďu přesvědčí k dřívějšímu návratu mezi mantinely, než původně plánoval, uvidíme.

Brankářem „na záskok“ se stal v tomto dvojzápase Michal Szczurek… ovšem jediná inkasovaná branka za dva zápasy… to bude zamyšlení pro trenéra

Warrioři Nový Jičín pod hlavičkou „C“ týmu mužů Rožnova prozatím stále vítězí. První dvojzápas byl ještě takový rozjezdový, ale ten druhý už ukázal sílu Novojičínských. Za necelé dva týdny budou mít před zápas dvojzápas s maximální rozdílností. Nejdříve nastoupí proti ostravským Pivingům, kteří dosud taktéž pouze vítězili, poté se střetnou se zálohou Horní Suché, která si prozatím nešáhla ani na jediný bodík. Soupeři tedy jako den a noc, tak doufejme, že Warrioři taktéž nebudou mít výkony jako den a noc, ale naopak budou sázet jednu branku za druhou a bavit se florbalem jako dosud.

Dalo by se říct, že tu Daniel Kotrs sedí jako hromádka neštěstí… no není tomu tak, jen on už je prostě takový 😉

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista