youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.10.2021

Pětkrát „K“ zařídily první výhru pro tým žen, aneb „Vyhraj! Nebo jdi domů.”

Trenér k dispozici v týmu čtyři Kateřiny a jednu Karin – dohromady tak pět hráček s křestním jménem na písmeno K. Právě tato děvčata zařídila všechny branky týmu, když bodovaly všechny Kateřiny. V úvodním utkání z toho sice byla těsná porážka proti sousedním Hranicím, ale v druhém zápase už to na vítězství stačilo a tři body v tabulce tak znamenají posun z chvostu tabulky výše. Tyto výsledky však bude nutné potvrdit hned v následujícím utkání.

Do zápasu je nutno vyrazit vždy se správným pokřikem

VS. 2:3
1. FBK Sršnice Rožnov p/R   FBC Hranice (1:1, 1:1, 0:1)

První utkáním dne bylo soubojem proti Hranicím, které umí být velmi nebezpečné. Sršnice předvedly výborný vstup do zápasu, kdy soupeři v přesilovce povolily jen jedinou střelu, kterou si spolehlivě našla Viky Štefková. Poté se hra přelévala na obě strany, ale první, kdo našel gólový recept byla Karin Kozová, která po úniku po křídle poslala Rožnovanky do vedení. Ovšem ještě do konce první třetiny stihly Hranice srovnat. Druhá třetina začala lépe pro Hranice, kdy dokázaly o branku odskočit. Na tohle našla odpověď Kačka Eliášová, kdy ve zmatku před brankou zavěsila balónek do protější šibenice. Od té doby byly Sršnice velmi aktivní dopředu, ale branku ve druhé třetině to nepřineslo. Třetí třetinu ale opět začaly lépe hostující hráčky, kdy se opět dostaly do jednogólového vedení. Sršnice se snažily najít odpověď, ale ani v závěru po time-outu se jim nepovedlo hostující brankářku prostřelit.

 

Úvodní buly utkání s Frýdkem – Místkem

VS. 1:3
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Sršnice Rožnov p/R (0:1, 1:1, 0:1)

Druhý zápas byl okořeněný tím, že dvě nové hráčky Rožnova, jmenovitě Leňa Vahalíková a Darča Ivanová vloni nastupovaly za frýdecko-místecké juniorky. Znalost soupeřova kádru se ukázala jako klíčová pro první třetinu, kdy výborně hrající Sršnice nepouštěly elitní frýdecký útok do zakončení. Plody poctivé práce dozadu přišly brzo. Protiútok vedla Karin Kozová a našla na druhé straně osamocenou Kačku Zavadilovou, která měla už snadnou práci. Chvíli poté jsme čelili přesilovce soupeře, která díky soupeřově faulu, pro který si došla Karin Kozová se přesunula do hry čtyř proti čtyřem. Tady byly opět Rožnovačky výrazně lepší. Většinu času se hrálo na straně soupeře a momenty, kdy mohly žlutobílé holky srovnat, hlídala Janča Majerčíková. Druhou třetinu byla opět hra v režii Sršnic. V celém týmu nebyl jediný slabý článek, úplně všecky holky hrály naprosto skvěle. Napadání Frýdku působilo obrovské problémy. Výborně pracující křídlo Kačka Macháčová vybojovala v rohu balón, poslala ho před bránu na Karin Kozovou a ta trefila přesně. Branek mohlo padnout výrazně víc, ale buď zasáhla gólmanka Frýdku, nebo její dobře postavená branková konstrukce. Za půlkou druhé třetiny však Rožnovačky propadly na půlce a holky z města nad řekou Ostravicí šly do přečíslení, které se jim podařilo velmi šťastně proměnit. Po tomto obdrženém gólu ukázaly černožluté holky, že ony přijely vyhrát. Celý tým se semknul a začal ještě víc makat, jak dopředu, tak i dozadu. Tohle tempo si holky přenesly i do třetí třetiny. Janča v bráně tohle celé perfektně podpořila, nedopustila žádnou změnu skóre. Frýdku se nedařilo se u nás usadit na déle než patnáct či dvacet vteřin. Většina třetiny se odehrála v našem útočném pásmu, kdy pokusy o vstřelení další branky byly čím dál častější, ovšem proti stála gólmanka Frýdku, která dnes byla při chuti. Žlutobílí výrazně zahrozili po jejich time-outu, kdy zazvonila tyčka naší brány. Víc jim holky z pod Radhoště nedovolily. Minutu před koncem zkusil jít Frýdek do šesti hráček v poli, ale tohle se jim nevyplatilo. Uběhlo totiž asi deset sekund a míček na půlce vybojovala Kačka Eliášová a našla přesně čepel kapitánky týmu, Kačky Zdarsové, která posadila třešničku na dort dnešnímu týmovému výkonu. Z asi patnácti metrů se nemýlila a potvrdila vítězství. Poslední minutu si holky ještě pohlídaly a zisk prvních bodů do tabulky byl zaslouženě jejich.

 

„Ká-čka“ při jedné ze vstřelených branek svého týmu

Hodnocení vedoucího týmu a trenéra v jedné osobě, Jakuba Vahalíka, bylo zejména vítězstvím v druhém utkání velmi pozitivní: „Celý dnešek tým šlapal dobře. První zápas byl horší z důvodu malé spolupráce obrany a útoku, ale to jsme ve druhém utkání dokázali úplně změnit. Zase, stejně jako minule, mě velmi příjemně překvapuje fyzička celého týmu, kdy jsme běhově nebyli nikde pozdě, ani na konci druhého zápasu. K druhému zápasu – kdo neviděl, tak nebude věřit. Něco famózního, co se hry týče, nebyl žádný slabý článek. Nenechali jsme se nijak rozhodit. Frýdek ztroskotal na faktu, že je tlačily obě pětky úplně stejně a soupeřky nenašly v našich řadách slabinu. Za tento zápas zaslouží holky obrovskou pochvalu! Jejich výkon vám mohu přiblížit tak, že před třetí třetinou jsem neměl de facto co vytknout. Pokyny plněny na maximum. Mám radost, bavilo mě to a jsem na celý tým hrdý!

Na střídačce žen většinou vždy panuje dobrá nálada bez ohledu na výsledek

Sršnice se sice odlepily od konce tabulky, ale podobný výsledek budou muset potvrdit v dalších utkáních. Konkrétně poslední říjnový den vyzvou v Bílovci záložní tým extraligových mistryň z Vítkovic. Ostravanky prozatím ve čtyřech zápasech ani jednou nezaváhaly, budou tak určitě favoritkami v celém utkání, nicméně Sršnice se také nastartovaly na vítěznou notu, a tak můžeme čekat útočné utkání a budeme věřit Rožnovankám, že budou prvním týmem, který Slezanky o body obere.

O přestávce často Kuba Vahalík má co svým svěřenkyním říct

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista