youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.10.2021

„B“ tým získal cenné tři body do tabulky

Mužská záloha se vítězstvím proti Frýdku – Místku odpoutala ode dna tabulky a může se malinko oddechnout. Ale opravdu jen malinko, neboť prohra v druhém utkání proti Jeseníku znovu zvedá výstražný prst a Sršni budou muset zabrat, pokud nebudou chtít mít starosti se záchranou v soutěži.

V útočném pásmu rozehrává akci Sršňů Michal Konvičný

VS. 1:5
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (0:3, 0:0, 1:2)

Prvním soupeřem Rožnova byl Frýdek-Místek, který z Národní ligy postupně padal až do ligy Regionální, kde se mu zatím taktéž nedaří. Papírově měli navrch tedy Sršni. Tyto předpoklady se potvrdily hned v první třetině, kdy se postupně trefili Řezníček, Knebl a Drápala. Rožnov měl zápas plně pod kontrolou a soupeř se do brankových zakončení dostával jen sporadicky. Ve druhé třetině branka nepadla, ovšem vyložených tutovek promarnil Rožnov hned několik. Na druhé straně se do několika slibných šancí dostal i Frýdek, ale vše pochytal pozorný Škrobák. Poslední část nepřinesla žádnou změnu, Sršni hráli více na míčku a dokonce přidali i branku po pěkné spolupráci Konvičného se Šichtařem. Soupeř sice čestnou brankou snížil, ale poslední slovo měl opět Rožnov, konkrétně Řezníček, který přidal svou druhou branku v zápase. Důležité tři body tak Rožnov posunuly do středu tabulky.

 

Úvodní buly zálohy Rožnova proti hráčům Frýdku – Místku

VS. 2:7
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   FBK Jeseník (1:1, 1:2, 0:4)

Ve druhém zápase čekal na Rožnov nepříjemný Jeseník, který taktéž nedávno brouzdal divizní vody, i když ne příliš úspěšně. Dosavadní historická bilance s tímto soupeřem je 2-2-2. První třetina byla velkou oťukávačkou a šachovou partií, kdy oba celky dobře bránily, a proto k vidění moc šancí nebylo. Vedení Rožnova sice zajistil Kloss, ale soupeř šťastnou střelou vyrovnal. Druhou třetinu měli mírnou převahu hráči Jeseníku a tu také přetavili ve dva góly, Valaši zareagovali brankou Řezníčka, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení pro Jeseník. Poslední dějství Rožnovu vůbec nevyšlo, místo plánovaného tlaku a vysunuté obrany obdrželi šťastnou branku z nulového úhlu a tímto okamžikem se Sršni kompletně sesypali. V rozmezí devadesáti vteřin nasázel Jeseník čtyři branky, spadlo jim tam úplně vše a bylo po zápase.

 

Tuhý souboj v rohu se soupeřem svádí Pavel „Žiky“ Žitník

Trenér, vedoucí a kapitán zálohy Sršňů, Dalibor Plesník, většinou umí být kritický k výkonu i tréninkovému nasazení svého týmu. Tentokrát však z něj byla cítit spokojenost, když jeho tým dovezl z Českého Těšína alespoň jedno vítězství: „Musím pochválit celý tým za skvělou obrannou práci, návraty z útoku byly hlavně v prvním zápase téměř dokonalé. Ve druhém zřejmě docházely síly a čerstvý Jeseník to zúročil, i když jsme s nimi hráli dlouho vyrovnanou partii. Těším se za čtrnáct dní na další zápasy do Paskova, kde snad opět urveme nějaké cenné body.

Před brankou hostí čeká na přihrávku Daniel Drápala, aby mohl doklepnout do prázdné brány

Pro rožnovskou zálohu bude příští dvojzápas velmi důležitý. V Paskově se příští víkend střetnou se svými sousedy v tabulce a bylo by velmi žádoucí z těchto dvou zápasů brát dvě výhry. Tím by si Sršni mohli vytvořit potřebný „bodový polštář“. Ale ani záloha Krnova, ani 1. SFK Havířov jistě nebudou chtít darovat Valachům jediný kousek palubovky. Sršně tak budou čekat tuhé boje a my můžeme věřit, že se šťastným koncem.

Ve druhém utkání proti Jeseníku nepomohl záloze Sršňů ani oddechový čas, brankový příděl nakonec nezastavil

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista