10.10.2021

Hydry v Rožnově bojovaly, ale nakonec i se štěstím zvítězili Sršni

Sršni si můžou oddechnout a zároveň zaznamenat „další zářez na pažbě“. Jejich vítězství nad svitavskými Hydrami se však nerodilo vůbec lehce. Dvě třetiny Valaši průběžně vedli, ale ani jednou soupeře definitivně nezlomili, ač přesilových situací na to měli dost. Ve třetí třetině pak Svitavy předvedly obrat a najednou to byl Rožnov, kdo musel dohánět. S kusem štěstí se to zdařilo a nakonec byl o jednu branku lepší. Mohl být i o dvě, ale gól do prázdné branky z hole Josefa Viktoříka při power play soupeře padl pár setinek po závěrečné siréně.

Benjamínek týmu, Richard Plandor, a jeho sprinterský souboj se soupeřem ze Svitav

09. 10. 2021, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

6
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Hegar Patrik, Krhut Petr, Konvičný Michal, Kostelecký Jakub, Drápala Daniel, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Smékal Ondřej, Viktořík Josef, Šimek Jiří

5
Sestava FbK TJ Svitavy:
Lamař Filip(G), Hynek Tomáš, Čermák David, Prudil Josef(C), Sauer Vít, Mach Ondřej, Kovář Dominik, Čížek David, Kužela Vojtěch, Říha David, Vašák Ladislav, Motl Jakub, Pakosta Ondřej, Pešl František

po částech: 1:1, 3:2, 2:2

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
1.Smékal(Plandor), 21.Viktořík(Barabáš), 25.Hegar(Krhut), 33.Viktořík(Krhut), 55.Krhut(Barabáš), 59.Smékal(Chmelař)

branky (asistence) FbK TJ Svitavy:
17.Hynek, 25.Hynek(Pakosta), 40.Říha(Prudil), 47.Sauer(Čížek), 49.Pakosta(Říha)

rozhodčí: Prosický Dominik, Vrablík Matěj
vyloučení: 5:8; využití: 1:2; diváků: 20

Úvodní buly sice vyhrály Svitavy, ale už na konci první minuty to byl domácí celek, který se ujal vedení. Domácí byli převážně na míčku a snažili se překonat hostující poctivou obranu. První vyloučení hostí ještě změnu skóre nepřineslo, ale při druhém už změna nastala. Nedorozumění mezi obránci využily Svitavy a srovnaly při vlastním oslabení. Tak i skončila první třetina. Druhá třetina opět začala úspěšně pro domácí, kteří se po pár sekundách znovu ujali vedení. Ve dvacáté čtvrté minutě přišel další brejk Svitav a stav se srovnal podruhé. Hned z buly však Rožnov přešel polovinu a dorážkou v brankovišti si vzal vedení zpět. Hra se poněkud přiostřila a následovalo několik vyloučení. Nejprve domácí trestali, ale i jejich vyloučení následně přineslo snížení na 4:3. Na přestávku se šlo za jednobrankového vedení domácích. Třetí třetina začala i napotřetí lépe pro domácí, a to vyloučením hostujícího hráče. Domácí však místo odskočení na dvě branky museli zkousnout hořkost ve vlastní přesilovce. Hostům ze Svitav se podařilo srovnat a začali být lepším celkem. O další dvě minuty později si dokonce převzali vedení. Utkání nepostrádalo emoce a následoval úsek čtyř vyloučení celkem na obou stranách. Gól nepadl a domácí borci tak přečkali oslabení i pět na tři. Do konce utkání zbývalo šest minut a domácí hala opět bouřila radostí. Nejprve se podařilo srovnat a následně, dvě minuty do konce, naposled Rožnov překlopil vedení na svou stranu. I přes koncový tlak soupeře branka nepadla a Rožnov tak nadále uhájil domácí neporazitelnost a stoprocentní bodovou úspěšnost.

Dohrávání soupeřů je často za hranicí povolené hry, naštěstí konstrukce mantinelů je na tyto souboje připravena

Textový online z utkání

Jedním z neznámých hráčů v sestavě Svitav byl Tomáš Hynek, kterému se v zápase herně dařilo a byl příjemným překvapením v řadách Hyder. Jeho věcnému zhodnocení zápasu s nadhledem nelze nic vytknout:

Komentář hrajícího vedoucího v kádru Svitav, Jakuba Motla. Ten viděl hlavního soupeře Hyder ve vlastních řadách: „Dnes jsme byli konečně na dosah bodového zisku. Naše hra není špatná, ale pro nás jsme největším soupeřem my sami v našich hlavách. Začali jsme zápas kvalitní obranou a soupeře jsme nepustili do velkého množství šancí. Bohužel jsme se nechali vyhecovat a vedení lehce ztratili. Děkujeme soupeřům, rozhodčím i divákům a těšíme se na odvetu v předvánočním zápase u nás .

Asi největší očekávání v rámci utkání byl návrat rožnovské florbalové ikony – Petra Krhuta. Na něj si počkali někteří diváci několik měsíců, než se znovu objeví v dresu Sršňů a hned byl vybrán nejlepším hráčem utkání na domácí straně. V utkání svým výkonem nezklamal, což ocenili i bubeníci v diváckých ochozech:

Zajímavý pohled na utkání poskytl i hrající asistent trenéra Kasla, kapitán týmu Pavel Barabáš. Tentokrát byl při komentování utkání rozpačitý, a to zejména z celkového průběhu utkání. Asi jako ostatní hráči bude zvědavý na videorozbor, který mu možná přiblíží, proč se takto utkání vyvíjelo: „Dnes divné utkání, kterému nepomohla spousta podivných vyloučení na obou stranách. Museli jsme hrát do dobře postavené obrany. Myslím si, že se nám to dařilo. Bylo to jen o čase, kdy přidáme další branky. Ale bohužel jsme špatně bránili, a tak byl soupeř stále na bodový dosah. V samotném závěru nám pomohlo štěstí. Děkuji soupeřům za utkání a divákům za podporu.

Během utkání v rozích mantinelů často hráči svádí urputné souboje – tady v podání Jakuba Kosteleckého

Rožnov nyní čeká týdenní tréninková fáze a poté se opět předvedou v domácím prostředí. Přivítají ambiciózní Aligators Klobouky z Jižní Moravy. Rozhodně v zápase nebudou mít jednoduchou úlohu, neboť přestože do sezóně vstoupili Aligátoři nevalně, tak poslední vítězství nad Hranicemi (které v minulém kole pokořily Sršně) dává Valachům varování, že do Rožnova dorazí soupeř, který se dostává do formy a bude chtít navázat na domácí vítězství. Podobně však na to budou nahlížet i Rožnované, a proto můžeme čekat útočné utkání s plno brankami. Budeme držet Sršňům palce, aby jich bylo minimálně o jednu více v brance Jihomoravanů.