youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.10.2021

Áčko doma se Svitavami, další tři týmy ve venkovních prostředích

Z obou víkendových dnů se tentokrát několik týmů Rožnovanů představí pouze v sobotu. Bude se tak jednak o nabitou sobotu, ve které bude mít mládež volno, naopak dospělí dostanou zápřah. Vše začne již dopoledne, kdy na výjezdy vyrazí Ženy, první i druhá záloha mužů. Zejména u mužů bude zajímavé sledovat, jak se s celou situací poperou a rozvrství své síly mezi obě zálohy. A to na nás bude čekat večerní sobotní utkání v domácím prostředí, kam zavítají Hydry ze Svitav.

Mladičký Richard Plandor se plynně zařadil do sestavy Sršňů a odvádí prozatím překvapivě velmi dobré výkony

MUŽI A

Tým Rožnovanů letos od úvodu zachytil tempo soutěže a po úvodních třech kolech dokonce vedl průběžnou tabulku. Velká bodová vyrovnanost ale nakonec při prohře v posledním utkání v nedalekých Hranicích na Moravě znamenala, že nyní se nachází mimo pomyslné medailové pozice. V utkání dobře začali, ale postupně jim „došla šťáva“ a soupeř po zásluze utkání překlopil na domácí stranu. Pro Sršně to je určitě velkým poučením do dalších zápasů, první dva sehrají v domácím prostředí. Tuto sobotu přivítají Hydry ze Svitav, se kterými svedli několik doslova epických bitev a vůbec se Svitavami se pojí hned několik parael. Můžeme si připomenout některé zajímavé okamžiky z utkání, kdy oba týmy působily ještě v první lize.

A právě k tomuto období se i pojí bájný výjezd rožnovských fanoušků do Svitav, kde tehdy nedobytné Svitavy padly pod nájezdem sršních hráčů i diváků, stejně tak můžeme vzpomínat na utkání z domácího prostředí, kde po dvou třetinách Svitavy dominovaly, ale Rožnov sérií šesti branek v závěrečné části, a zejména tou vyrovnávací v podobě Lukáše Bártka a jeho oslavného kolečka na hřišti, podpořil vlnu florbalového nadšení. Oba kluby nyní hrají o ligu níže a zejména Svitavy zaznamenávají ústup ze svých pozic, kdy zejména v mládežnické základně jim chybí složky juniorů a dorostenců. Logicky to pak doléhá i na mužskou složku, která toužebně čeká na omlazení a oživení kabiny.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – na první pohled je vidět, že Svitavy letošní sezónu začaly hrůzostrašně. Jejich série čtyř porážek pro ně nevěstí nic dobrého ani v Hornets aréně, kde Sršni letos neztratili ani jediný bod. Hydry ze Svitav však v Rožnově vždy předvedly velmi dobrý výkon a historicky jsou z těchto zápasů úspěšné, proto může jejich postavení v tabulce mást. Rozhodujícím faktorem tak může být efektivita střelby, která je prozatím drtivě na straně Rožnova a stejně tak je to procento využitých přesilovek. Pokud Valaši udrží tato čísla na současných průměrných hodnotách, budou mít velmi blízko i k vítězství nad Hydrami.

Poslední dva domácí duely se u Ondry Smékala vždy nesly ve znamení nastříleného hattricku. Bude zajímavé, zda i proti Svitavám tento kousek zopakuje

Zajímavost – jak již bylo zmíněno výše, nebylo příliš tak úspěšných fanouškovských výjezdů jako ten, který Sršni vypravili do Svitav. V té době trénoval prvoligové Sršně současný sekretář klubu, Zbyněk Macura, a dodnes ho pojí již dlouholeté přátelství s tehdejším i současným trenérem Svitav, Lubomírem Kocourkem alias „Kočkou“. Po skončení trenérské kariéry Zbyňka Macury byla dokonce v jednu dobu ve vzduchu možná trenérská výpomoc ze strany Lubomíra Kocourka. Nakonec zůstalo u několika videorozborů, když rozhodla zejména dojezdová vzdálenost. 

Textový online z utkání 

Stálicí v „B“ týmu mužů je několikátou sezónu za sebou Jan Blizňák. Ani letos nevynechal úvodní dva duely, je ale otázkou, pro Jimba především „koronavirovou“, zda jej uvidí také hala v Českém Těšíně

MUŽI B

Dvě sezóny za sebou Muži B diktovali tempo celé Regionální lize mužů. Letos to však při absencích několika stálic kádru vypadá spíš na holý boj o střed tabulky, ne-li záchranářské práce. Určitě napravit pachuť z domácích soubojů, ze kterých Sršni vytěžili jediný bod, budou chtít všichni zúčastnění. A jistě to bude hlavně úlohou juniorů, kteří budou muset doplnit kádr zálohy mužů, neboť ve stejný den bude hrát i elitní tým mužů a také druhá záloha, proto vytěžení hráčů Rožnova bude muset být především v jejich příslušných týmech. Tým okolo dlouhodobého lídra „B“ týmu, Dalibora Plesníka, se tak bude snažit přivézt maximální počet bodů se soupeři, kteří se určitě nebudou řadit do ranku těch jednodušších.

FbC KOVO KM Frýdek – Místek – Textový online 
FBK Jeseník – Textový online 

Čtyřbrankový střelec Warriorů z poslední dvojzápasu, Dominik Eichner – osobní rozhovory nedává, jak naznačuje, zájemci prý mají nejlépe volat 😉

MUŽI C

Víkend povinných dvou výher má před sebou rožnovský tým mužů, který je stavěn z Warriorů z Nového Jičína. Pro Valachy bude nezbytné potvrdit dvě úvodní vítězství s týmy, které by neměly být favority na přední umístění. Zejména záloha frenštátského týmu by mohla posloužit k příjemnému rozehrávání a gólové potenci Warriorů. Se Štajgry to jistě bude větší fuška, zejména kvůli pověstnému stylu hry, který mají Ostravané zažitý, kdy za hranici nedovolených zákroků si chodí jako pro dříví do lesa. V tomto duelu bude záležet taktéž hodně na rozhodčích, jak popustí metr posuzování zákroků. Pokud duel udrží v rozumné míře, pak výhodou Valachů by mohly být zejména přesilové hry.

FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm B – Textový online 
FBK Štajgřy Ostrava – Textový online 

Kdo jiný by měl tým zvednout zpět do sedla, než jeho kapitánka, Zuzka Blažková

ŽENY

Soupeře z kategorie hratelných mají před sebou ženy o tomto víkendu. A dojem napravovat musí, neboť v domácím prostředí nedokázaly bodovat ani se zálohou ani s Asperkami ze Šumperku. Ani jejich sobotní soupeřky na tom nejsou valně. Hranice ze dvou zápasů bod jediný, Frýdek pak jedenkrát vyhrál, jedenkrát prohrál. Přesto si asi Sršnice budou více věřit na hráčky Frýdku, jen už z toho důvodu, že ještě nedávno tam působil jejich trenér, Jakub Vahalík, a tak může mít hned několik hráček soupeře dobře načtených. Strkat hlavu do písku by však ženy neměly ani před sousedními Hranicemi, kde jim bude výzvou mezi třemi tyčemi ještě nedávno rožnovská gólmanka, Alča Žočková. Bude celkově zajímavé, jak se situací a dvojzápasech tým žen vypořádá, může to hodně také napovědět do zbytku sezóny.

FBC Hranice – Textový online 
FbC KOVO KM Frýdek – Místek – Textový online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista