youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.10.2021

Soupeři Valachy přebojovali zejména šíří kádru

Pokud starší žáci začali soutěž úvodním vítězstvím nad Jablunkovem, pak od té doby třikrát prohráli. A zejména porážka s Frýdkem – Místkem je pro ně z kategorie nešťastných, protože v tomto utkání nebyli horším týmem na hřišti. Vrátíme-li se k utkání s Českým Těšínem, tak zde byla nejdůležitější úvodní část, ve které efektivní Těšín pěti brankami dal ráz celému zápasu a v zásadě i výsledku utkání.

V týmu starších žáků dobré výkony předvádí Matěj Rozkošný

VS. 0:7
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC MR elektro Český Těšín (0:5, 0:2, 0:0)

Průběh utkání ovlivnila již situace den před samotným zápasem, kdy v páteční podvečer někteří ze zkušených hráčů oznámili trenérovi, že nebudou moci jet na turnaj. Do turnaje tak vstoupilo sedm hráčů zkušenějších a tři naprostí nováčci, kteří s námi trénují necelý měsíc. Bylo nutné tak vytvořit dvě rozdílné lajny, které dostaly odlišné úkoly. Ta zkušenější lajna měla za úkol být výrazně aktivní s cílem kombinačně útočit, zatímco druhá měla zejména aktivně bránit. Proti nám nastoupil soupeř s osmnácti hráči v poli a tradičními taktikou. Bojovná nálada v týmu rychle opadala, protože jsme velmi rychle dostali zcela laciné góly. Zatímco druhá lajna překonávala očekávání a neinkasovala ani gól, první v rámci zápalu boje, a často nadbytečné kličkované v obraně s cílem útočit, propadala a bohužel soupeř velmi efektivně trestal jakékoliv zaškobrtnutí. Ve druhé třetině jsme hru výrazně zjednodušili a zaměřili se více na obranu. Výsledkem byla řada rychlých protiútoků a pouze dva inkasované góly. Poslední třetina byla paradoxně nejlepší. Hráli jsme dlouho ve dvojnásobném oslabení a přesto jsme dokázali ohrožovat branku soupeře. Kluci se snažili a začali hrát jako tým. Bohužel vynikající soupeřův brankář zastavil veškeré pokusy o jeho překonání.

 

Momentka z utkání starších žáků při jejich vystoupení v Českém Těšíně

VS. 4:1
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Sršni Rožnov p/R (1:0, 2:1, 1:0)

Před tímto zápasem jsme si připomínali poslední třetinu minulého zápasu a snažili se na ni navázat. První vteřiny (až minuta) vypadaly nadějně, ale pak jsme obdrželi laciný gól. Kluci to zcela nezabalili a třetinu dohráli vyrovnaně s občasnými šancemi na obou stranách. Do druhé třetiny jsme nastoupili hodně aktivně, jednoduchá kombinace, aktivní napadání a častá střelba dělala soupeři problémy. Tento tlak jsme dokázali využít a Kryštof vstřelil vyrovnávací branku. Bohužel z následujícího útoku, který byl spíše jen takovým vyběhnutím, jsme dostali druhý gól a ještě než jsme se stihli opětovně nadechnout, tak se nahazovaný míček odrazil od našeho přibíhajícího hráče a bylo z toho dvoubrankové manko. Kluci byli do konce třetiny jako opaření. O pauze se uklidnili, provedla se úprava sestavy a zkusili jsme se do toho ještě jednou pořádně opřít. Bohužel jsme ještě obdrželi jednu branku. Rychle ubývaly síly a střely přes svou razanci neměly přesnost.

 

Novicem pro letošní sezónu v kádru Sršňů je Matyáš Vrečka

Jedním z trenérů starších žáků je Martin Kozel, který vidí rezervy zejména v rychlosti a důrazu: „Je třeba pochválit kluky, kteří hrají florbal opravdu čtyři týdny za bojovnost. Pokud se stejnou vervou budou makat na technice, budou mít z nich soupeři brzy nahnáno. Celkově všem hráčům nelze odepřít bojovnost. Snažili se. Budeme muset pracovat na rychlosti, kombinaci a razanci. Nebude to jednoduché a bude to dřina, ale v tomto věku si to kluci začínají uvědomovat a věřím, že budou makat. Další soupeř je za dva týdny a je to slavné FBC Ostrava a my se pokusíme jim rozhodně pořádně zatopit.

O tom, že někdy bývají souboje v obranném pásmu a zejména velkém brankovišti tvrdé by mohlo spoustu hráčů vyprávět

Nelehký úkol je před staršími žáky za dva týdny, kdy odehrají pouze jedno utkání, za to s mužstvem FBC Ostrava, které dosud nezakusilo pocit porážky. Bude tak na Rožnovanem, jak dlouho dokáží s týmem Ostravanů držet tempo utkání a případně je zaskočit svým výkonem do takové míry, že budou moci pomýšlet na zisk bodů.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista