youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.10.2021

Junioři nenavázali na bodový zisk z ostravské Dubiny

V úvodních dvou kolech Sršni dokázali bodovat proti záloze Vítkovic, když vítězství uzmuli až v závěrečných minutách. Pokud chtěli navázat na výkony z ostravské Dubiny, musel přijít podobný výkon. V prvním utkání proti Třinci Sršni chtěli těžit pouze z brejků a zatažené obrany. Nelze říct, že by Valaši nedokázali plnit pokyny, ale výkon soupeře byl jednoduše lepší a zaslouženě vyhrál. Druhé utkání bylo pravým opakem prvního a de facto herně lepší Rožnované nedokázali do poloviny utkání proměnit své šance a později v utkání platili především za chyby v obraně, které je stály vítězství nad soupeřem, který byl kvalitativně na podobné výši jako oni sami.

Vyhrané body v režii Richarda Plandora, z blízka přihlížejí kapitán Jakub Kornel a Jan Rumplík

VS. 6:1
FBC Intevo Třinec   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:1, 3:0, 0:0)

K utkání Valaši cestovali s dvěma dorostenci a jednou ženou. I s nimi jich bylo poskromnu. Úvod utkání byl ve znamení rožnovské obrany a třinecké touhy vstřelit branku. To se jim dlouho nedařilo, když mladí Sršni obětavě bránili a dokázali také z brejků atakovat svatyni Slezanů. Fáze mezi devátou a jedenáctou minutou však znamenala nejdříve pěknou kombinaci hostů, poté jejich nenápadnou šťastnou střelu a nakonec také individuální chybu rožnovské obrany. Všechny tyto události znamenaly branku v síti navrátilce Skláře a vesměs vystihovaly herní převahu třineckého týmu. Do konce třetiny se však ještě podařilo konečně reagovat úspěšně dotáhnutou brejkovou situací a při korekci skóre na ztrátu dvou branek se šlo na přestávku. Valaši si potřebovali vysvětlit zejména rozehrávku při zisku míčku, která jim vázla v úvodní části. Vstup do druhé třetiny však opět třinečtí hráči brankově vyjádřili a s mankem tří branek se hrálo dál. V této chvíli se lámal chleba v celém utkání, neboť obě strany několik svých příležitostí nevyužily. Zejména Valachy to může mrzet, neboť mohli ještě své soupeře znervóznět a utkání se mohlo zdramatizovat. To se nestalo a když Třinec přidal další dvě branky, do třetí části došlo k brankářské výměně i přeskupení sestavy. Je třeba poznamenat, že trenér v té chvíli určitě nestřídal gólmana pro špatný výkon, naopak ten svůj tým držel bravurně, ale chtěl tím dodat impulz do utkání, stejně jako zmíněné změny v sestavě. Sestavení ofenzívní a defenzívní lajny eliminovalo soupeře a nedovolilo mu v této části skórovat. Bohužel ani ofenzivně složená pětice nevyužili ani jednu ze svých příležitostí a po bezbrankové závěrečné části Sršni padli rozdílem pěti branek, tedy skóre, které již platilo po části druhé.

 

Gólmanská dvojice Martin Sklář a Dominik Vašenda – každý přispěl v zápasech svou měrou

VS. 3:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC ORCA KRNOV (0:0, 1:3, 2:3)

Úvod utkání byl ve velmi zpomaleném tempu, ani jedné z laviček se nedařilo vyburcovat hráče k dravějšímu výkonu. Sršni do utkání vstoupili prakticky v sestavě, se kterou dohrávali utkání s Třincem, ale pokud člověk čekal více od ofenzivněji stavěné pětky, kýženého efektu se nedočkal. Naopak je třeba zmínit, že asi nejvíce v této části utkání překvapil Jakub Jahoda, který podával na své poměry nadstandardní výkon. Pramálo šancí tato úvodní část nabídla na obou stranách, a tak kralovali brankáři se svými čistými konty. Po prvních minutách druhé části se Sršni konečně osmělili a skákavou střelou Plandora i otevřeli skóre. A prakticky vzápětí dostali příležitost skóre navýšit v přesilové hře. Ale zde započal jeden z prvků, který se pak vinul celým utkání, a to přemíra snahy vedoucí k individuálním chybám v obraně. V oslabení tak Valaši inkasovali vyrovnávací branku z hole Fridla, který i v dalším průběhu utkání zle Rožnovanům zatápěl svým individuálním pojetím hry. Za dvě minuty dokázal znovu skórovat a strhnout vedení na stranu hostů z Lašska a když na něj navázal spoluhráč, Sršni šli na druhou přestávku s dvou gólovým mankem a hlavně s pocitem, že minimálně dvě z těchto branek byly naprosto zbytečné po individuálním nezvládnutí obranných situací. Do třetí části nastoupil Rožnov nabuzen a s vírou, že utkání ještě zvrátí. Ve čtvrté minutě tomu napomohl Kloss snižující brankou a dlouho se pak hrálo bez branek. Sršni tušili, že pokud se jim podaří vyrovnat, tak Frýdek vůbec není silný v kramflecích a mohlo by to znamenat kompletní obrat v utkání, Slezané si byli zase vědomi, že pokud branku přidají, mohli by definitivně zlomit odpor Valachů. Ve dvanácté minutě se to hráčům Frýdku podařilo a zvýšili na dvoubrankový rozdíl, ale odpověděl Burýšek ještě v téže minutě. Na poslední tři minuty se tak čekalo drama, které však utnul nakonec toho odpoledne čtyřbrankový Fridel, který svými dvěma zásahy, ten druhý opět při oslabení, definitivně utkání rozhodl. K utkání nutno dodat, že hráči Frýdku rozhodně byli k poražení, ale Rožnovanům toto utkání nevyšlo podle představ a nedokázali navázat na třetí část proti Třinci, což nakonec vyústilo v jejich porážku.

 

S juniory tentokrát při absenci hlavního trenéra Přemysla Klosse odcestoval sekretář klubu, Zbyněk Macura, který bohužel mladé Sršně k vítězství dovést nedokázal: „Úvodního dvoukola v soutěži a vystoupení Sršňů jsem se neúčastnil, tak nebylo jednoduché navázat. K tomu se přidaly absence zejména nejstarších juniorů, ať už zdravotního či jiného rázu. Přesto si myslím, že úvodní utkání, i přes porážku, Sršni sehráli se silným Třincem dobře. Právě v jeho závěru jsme trošku pozměnili sestavu a protože byla v třetí části úspěšná, rozhodl jsem se v tomto složení pokračovat i s Krnovem. Je otázkou, zda to nakonec bylo dobře, protože Krnov byl určitě soupeř, se kterým se dalo bodovat. Je škoda některých individuálních chyb v obraně, ale na druhou stranu, nikdo učený z nebe nespadl a věřím, že hráči, kterým utkání úplně nevyšlo si zejména své chyby budou jako poučení pamatovat a příště se jich vyvarují. Samozřejmě zkusím předat informace i hlavnímu trenérovi, abychom se mohli na tréninku zaměřit právě na detaily, které zejména druhé utkání rozhodovaly. V neposlední řadě bych rád zmínil i Daniela Slováka, který sice už u Sršňů nepůsobí, neboť se přestěhoval na Havířovsko, ale nejen tento víkend, ale i některé dny v předchozích víkendech za týmy přicestoval a je vidět, že mu záleží na tom, jak se budou týmy ve svých soutěžích prezentovat.

Jakub Kornel v nevyužité šanci Sršňů

Sršni do soutěže za první čtyři kola vstoupili jedním vítězstvím a třemi porážkami. Přestože jsou nováčky soutěže, určitě nechtějí dále pokračovat v duchu porážek. Vše budou moci změnit již za dva týdny, kdy v domácím prostředí potkají Frýdek – Místek a 1. MVIL Ostrava. Zejména druhý soupeř bude z kategorie extrémně těžkých, neboť se jedná o prozatímního lídra tabulky a ve vzájemném zápase s Frýdkem – Místkem vyhrál rekordně o čtrnáct branek. Frýdek si v dalším utkání spravil chuť, když porazil Horní Suchou o sedm branek. Ani jeden ze soupeřů tak nebude z kategorie lehkých, nicméně zejména v úvodním utkání proti Frýdku budou muset Valaši pořádně zabrat a pokusit se v tomto utkání bodovat a vylepšit své postavení v tabulce.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista