youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.10.2021

Utkání dvou tváří nakonec v Hranicích skončilo výhrou domácích

Sršni dovršili víkend rožnovských porážek. Po starších žácích a juniorech ani oni nakonec nedokázali ve venkovním prostředí vyzrát na svého soupeře a s Hranicemi padli po tříbrankové porážce. Utkání však k tomu nejdříve vůbec nesměřovalo, nicméně s přibývajícím časem byli domácí stále lepší a lepší a nakonec si pro důležité vítězství dokráčeli.

Do sestavy Sršňů se po dlouhé pauze vrátil Petr Krhut a hned z toho byla úvodní branka utkání

02. 10. 2021, 17:00, SC NAPARIA Hranice na Moravě

7
Sestava FBC Hranice:
Kolajta Ondřej(G), Šlosar René(G), Kušner Michal, Dobeš Ondřej, Štěpán Michal, Hloch Marek, Kratochvíl Lubomír, Chodil Jaromír, Kolajta Jan, Rada Matěj, Vraj Jiří, Orel Jaroslav, Potsch Štěpán, Hořecký Tomáš, Václavík Tomáš, Šenkeřík Jaromír, Král Jaroslav, Grygar Jan
 
4
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Petr, Najvar Martin, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Smékal Ondřej, Viktořík Josef, Šimek Jiří
 

po částech: 1:2, 2:2, 4:0

branky (asistence) FBC Hranice:
18.Grygar(Hloch), 21.Grygar(Kolajta), 28.Grygar(Kolajta), 46.Hloch(Kolajta), 49.Dobeš(Václavík), 53.Orel(Dobeš), 58.Václavík(Dobeš)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
7.Krhut(Barabáš), 8.Pícha(Kittel), 21.Kittel(Štůsek), 32.Kittel(Pícha)


rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 57

Report:
Začátek zápasu patřil domácím, kteří první dvě minuty hráli stále na míčku. Rožnov brzy zvednul aktivitu a hned se tím dostal do zápasu a Hranice nenechával rozehrát. Dostával se k zakončení a v sedmé a osmé minutě vstřelil po brance. Nejdříve Krhut zakončil rychlou rozehrávku standartní situace a poté Pícha prostřelil z obrany vše co mu stálo v cestě. Valaši měli další šance, ale branku nedali. Naopak v závěru třetiny dostali snižující branku, kdy Hranice pěknou kombinací do prázdné brány využily přesilovou hru. Hned v první minutě druhé třetiny se dvakrát měnilo skóre. Domácí využili zaváhání rozehrávajícího obránce hostů, vstřelili branku a vyrovnali. Následně pohotový hostující Kittel po prohraném vhazování rychle reagoval, dostal se první k míčku, pohotově zakončil a vrátil vedení Rožnovu. Další minuty se nesly v podobném duchu jako v první třetině, kdy Sršni získávali svým napadáním míčky, z toho si vytvářeli možnosti k zakončení, ale branky ani v téhle fázi utkání nepřidali. Kolem poloviny utkání se začala hra vyrovnávat, Hranice si začaly taky vytvářet své šance a jednu z nich hráči domácích využili a opět srovnali skóre. Rožnov reagoval využitou přesilovkou, střelu Píchy dorazil do prázdné branky druhou brankou v utkání Kittel. Do konce třetiny se hrál vyrovnaný florbal bez změny stavu, po druhé třetině tak Sršni vedli o jednu trefu. Třetí třetina Rožnovu vůbec nevyšla. Na hřišti byl k nepoznání oproti týmu, který známe. Jeho hře chyběla lehkost, ale hlavně aktivita a hbitost. Působil unaveně, u míčku byl často jako druhý, prohrával souboje a v této třetině inkasoval čtyři branky, když sám žádnou nevstřelil. Tím ztratil celý zápas tříbrankovým rozdílem.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání

Na brankový přísun se mohli Valaši v utkání spolehnout od Petra Kittela

Vyjádření Marka Hlocha, spokojeného hrajícího trenéra domácích Hranic: „Dlouho jsme se dostávali do zápasu, góly jsme dostávali převážně po našich chybách. Od poloviny zápasu jsme přebírali otěže a troufnu si říct, že jsme zaslouženě vyhráli. Cenný skalp, jedeme dál. Hlavně neusnout na vavřínech. Děkujeme fantastickým divákům, hlavně naší mládeži, která s námi prožívá každou chvíli na hřišti.

Povedené utkání z obrany sehrál i Patrik Pícha

Vyjádření asistenta trenéra Rožnova, Pavla Barabáše, který se zejména podivoval nad změnou svého týmů v obou částech utkání: „Škoda, že z toho utkání nebudeme mít video, protože by mě zajímalo, co nám odešlo. První půlku jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale nedávali jsme branky, zde vidím první klíčový moment utkání. Od půlky utkání se začala hra vyrovnávat a ve třetí třetině jsme již byli horším týmem. Myslím si, že to bylo hlavně fyzičkou a tím, že nás bylo málo v tomto fyzicky náročném utkání. Děkuji soupeři za zápas a divákům za dobrou kulisu.

Další z řady nováčkovských utkání sehrál v dresu Sršňů novojičínský Martin Najvar

Nepovedené utkání s Hranicemi Sršni musí hodit za hlavu a v následujících dvou utkáních v domácím prostředí navázat na předchozí bodové zisky. Soupeřem jim budou v sobotu 9. října Svitavy a následující týden v sobotu Aligátoři z Klobouků u Brna. Ani jeden ze soupeřů nezaznamenává povedený vstup do ligy, proto bude důležité, aby Rožnované dokázali být znovu poctiví a obětaví v obraně a efektivní v útoku. To byly atributy, které je zdobily při zisku bodů a velmi pravděpodobně budou i klíčem získat vítězství v obou těchto zápasech.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista