youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.09.2021

Muži budou hájit v Hranicích vedení v tabulce, junioři a starší žáci budou chtít přidat k jednomu vítězství další korálky

Poměrně poklidný víkend čeká Valachy, neboť z jedenácti týmů zasáhnou do soutěží pouze tři a nebude to žádná premiérová účast, ale již další zápase ve škále celé soutěže. Nejvíce bude upřena pozornost na „A“ tým, který v nedalekých Hranicích se bude snažit uhájit první příčku velmi vyrovnané tabulky. Proti budou hráči Hranic, kteří z domácího prostředí ještě nikomu nedarovali ani bod a jak Třebíč, tak Svitavy odjely s prázdnou. Junioři i starší žáci budou chtít přidat k dosavadní jedné porážce a jedné výhře další úspěch a ani jeden tým rozhodně jednoduché mít nebude. 

Gólová radost Sršňů, Josef Viktořík počastoval svým pohledem i fotografku, Veroniku Sklářovou

MUŽI A

Výhra nad silnými Troopers posunula Sršně z třetího na místo první. Pro Sršně to je v základní části a za uplynulé sezóny poměrně netypická situace. Většinou v úvodu nejsou tak dominantní a svoji formu časují až na play off, kde několikrát ukázali svou sílu. Podmínky letošní soutěže je však nutí, aby již od úvodních duelů hráli „jako o život“, protože dvě sezóny po sobě do výsledků vstoupila pandemie koronaviru a pokud v minulých sezónách se čekalo na výsledky vyřazovací části, v sezóně letošní v nejhorším případě postačí odehrát základní část a můžeme znát vítěze ligu a postupujícího do nejvyšší soutěže. Je nepravděpodobné, že by se nějak výrazně něco měnilo do parlamentních voleb, které nás čekají v závěru příštího týdne, nicméně pak se můžou dít věci, o čemž nás „pohlaváři“ již několikrát přesvědčili.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – jak nám ukazuje srovnávací tabulky, Sršni jsou ve většině aspektů lepší, než jejich soupeři z Hranic. Zajímavý střet bude zejména pro přesilové komando Sršňů, které dokáže prozatím využívat téměř každou druhou početní výhodu. Nyní však narazí na oslabení Hranic, které ještě v sezóně za tři odehraná kola nekapitulovalo. Poměrně vyrovnané statistiky jsou také v trestných minutách, naopak podstatné rozdíly najdeme v počtu střel a jejich efektivitě proměňování v branky. Hraničtí hráči vyslali na soupeřovy branky téměř dvojitou porci střel než Sršni, ale pouze každá jejich pátá střela znamená jejich gólovou radost. To Sršni jsou v počtu střel na tom skromněji, nicméně v soutěži celkově vstřelili více branek než domácí a blíží se neuvěřitelné hranici každé druhé gólové střely v utkání. Tento ukazatel je atypický a většinou se podobná efektivita nevidí, nicméně pokud to Sršňům vydrží i v zápase s Hranicemi, můžeme v utkání čekat gólové hody. 

Premiérově v letošní sezóně mezi tři tyče zaklekl Marek Obšivač

Zajímavost – tým Hranic se spoléhá zejména na individuality Jana Kolajty a Marka Hlocha. Oba jsou v TOP 5 kanadského bodování soutěže a budou pro Sršně představovat největší nebezpečí. Pokud však Valaši tyto dva hráče dokážou pokrýt, pak zbytek týmu dosud nedosahuje tak vysoké produktivity. Rožnované mohou v tomto ohledu kontrovat pouze Ondrou Smékalem, který je rovněž mezi nejlepší pěticí. Vrátíme-li se k osobě Jana Kolajty, je právě onou zajímavostí v kádru Hranic, neboť jeho návrat ze superligových hřišť představuje pro Sršně i další soupeře největší nebezpečí a jistě pozvedl akcie domácích v lize o nějaký ten stupínek výše. Ani Sršni však v létě nezaháleli a přivedli do svých řad hned několik hráčů s podobnými zkušenostmi. Prozatím se z nich do ligy zapojil jen Petr Kittel, nebezpečný sniper z předbrankového prostoru, ale stále ještě v záloze jsou David Friedel či Dominik Eichner. Pokud by se i tito hráči zapojili do pravidelného tréninkového procesu a byli k dispozici k zápasům, útočná síla Sršňů by ještě vzrostla. Vše záleží na domluvě trenéra Kasla s těmito individuality, kolik jsou ochotny tréninku věnovat, který je nezbytný pro nominace do zápasových duelů.

Textový online z utkání 

Hlavním vtipálkem v řadách Sršňů je Jakub Jahoda. Na Vítkovicích si udělal srandu s přestupem do Vítkovic, uvidíme, co si připraví na kluky do Horní Suché

JUNIOŘI

Sršni se v lize opět postaví proti jednomu silnému soupeři a následně podle papírových předpokladů proti soupeři z kategorie slabších. Určitě maximální soustředění bude vyžadovat duel s hráči Třince. Ti mají sice na úvod soutěže stejnou bilanci jako Sršni, tedy porážku a vítězství, ale je třeba říci, že pravděpodobně měli těžší soupeře. Nicméně celkově tento duel může být velmi pikantní a bude záležet na Valaších, jak se jim podaří do sestavy vrátit hráče, kteří v úvodním dvojkole absentovali. Ať už to dopadne jakkoliv, lze očekávat vyrovnaný duel, který budou rozhodovat maličkosti. Druhé utkání pak bude proti dosud nevyzpytatelnému Frýdku – Místku. Podle papírových předpokladů by to neměl těžký soupeř, ale do letošní soutěže ještě nezasáhl a uvidíme, s jakou sestavou se vytasí na Sršně. Každopádně, při plné sestavě by se měli pokusit Sršni získat do tabulky plný počet bodů.

FBC Intevo Třinec – Textový online 
FBC ORCA KRNOV – Textový online 

Základním stavebním kamenem družstva starších žáků je pevné trenérské vedení v podání Martina Kozla a Svena Hansliána

STARŠÍ ŽÁCI

Nováčci v lize jsou stále rožnovští starší žáci. A pokud minulý víkend oloupili o body Jablunkov, tak v tomto kole to zkusí zejména proti hráčům z Frýdku – Místku, kteří v dosavadních dvou duelech nebodovali. Těžším oříškem budou v úvodním zápase Český Těšín, který naopak bodoval naplno a jistě se sebevědomím vyrukuje i na Sršně. Bude také záležet na trenérech Hansliánem s Kozlem, jakou taktiku naordinují svým hráčům. Vracet by se Sršni bez bodového zisku neměli, pokud by byl plný, splnili by očekávání mírou vrchovatou, pokud by byly body nakonec tři, pořád bychom nemohli mluvit o nepovedeném dvojzápase.

FBC MR elektro Český Těšín – Textový online 
FbC KOVO KM Frýdek – Místek – Textový online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista