youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.09.2021

Sršnice byly před domácími zápasy plné odhodlání, ale nakonec z toho je prázdná bodová kasička

Rožtát – tento mix hráček Rožnova a Frenštátu stále žije a i v letošní sezóně připisuje další díl do skládačky. Děvčata pod vedením trenéra Jakuba Vahalíka pilně trénují. Před domácími zápasy ústy trenéra byly nažhaveny do zápasů, ale nakonec se jim vstup do soutěže nezdařil podle očekávání. V úvodním duelu nestačily na zálohu superligové Olomouce. Druhý zápas už byl výsledkově zdařilejší, když zejména Adéla Kubenková zatížila dvěma brankami šumperské skóre, nicméně soupeřky vstřelily o jednu branku více, a tak si Sršnice z tohoto víkendu nepřipisují do tabulky žádný bodový zisk.

VS. 0:4
1. FBK Sršnice Rožnov p/R   FBS Olomouc B (0:1, 0:1, 0:2)

V prvním zápase proti Olomouci chtěly Sršnice udržet tempo, a to se dařilo. První třetinu se povedlo udržet Olomouc dál od branky Rožnovanek, dozadu holky hrály jistě a klidně. Ovšem při takovém tempu se někdy povedou i chyby, někdy menší, někdy větší. A ty Olomouc uměla trestat, bohužel pro Valašky. Fyzické síly ale přesto nechyběly, byla to nepřesnost v koncovce, která zabránila se prosadit. Tady může Sršnice mrzet množství neproměněných šancí.

 

Do Rožnova dorazila také Dája Šnajdarová, která dlouhé roky hájila barvy Sršnic a nyní se po mateřské pauze opět k florbalovému družstvu žen připojila

VS. 2:3
1. FBK Sršnice Rožnov p/R   Asper Šumperk (1:3, 0:0, 1:0)

Druhý zápas čekal Sršnice rok od roku lepší soupeř, Šumperk. Tempo holky opět nasadily dobré, ale po špatném rozboru soupeřek při rychlém protiútoku opět prohrávaly. Povedlo se jen korigovat. Do druhé třetiny se vstoupilo s upravenou sestavou trenérem. Bylo znát, že to byl krok správným směrem. Zbytek zápasu byl až na výjimky v režii Rožnova, ale opět holky trápila koncovka. Buď nevyšla finální přihrávka, nebo nebyly dost přesné ve střelbě. Na tom bude třeba zapracovat. Tady tomu utkání daleko více slušela remíza.

 

Adéle Kubenkové se zejména v druhém utkání gólově dařilo

Novopečený trenér družstva žen, Jakub Vahalík, se vyjádřil v předzápasovém rozhovoru. Nicméně nelenili jsme a po odehraných zápasech jsme se znovu zeptali, jaký dojem má po odehraných úvodních duelech v ligové soutěži: „Oba zápasy hodnotím pozitivně, i když je hodně co zlepšovat. Rozhodně mě holky potěšily co se fyzických sil týče, neztráceli jsme běžecky a ani tempem, v tom jsme oba zápasy předčili soupeřky. Na závěr bych Vás rád pozval 9.10. do Kopřivnice, kde odehrajeme další zápasy, a to v 9:10 proti Hranicím a ve 12:40 proti Frýdku-Místku.

Do branky v obou utkáních zaklekla Viky Štefková a zejména v druhém duelu dlouho dávala Sršnicím naději na zisk bodů

Navazující zápasy čekají ženy již za necelé dva týdny, když pocestují do nedaleké Kopřivnice. Bude zajímavé, jak se popasují s nelíbezným startem do soutěže. Jejich soupeřkami budou hráčky Hranic a Frýdku – Místku. Zejména druhý duel může být velmi pikantní, neboť trenér Sršnic ještě nedávno působil jako lodivod právě ve frýdeckomísteckém klubu.

Asistent trenéra, Vladislav Buchal, a jeho potomek, který byl v hale nejmladším fanouškem Sršnic

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista