youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
28.09.2021

Novojičínští Warrioři pod hlavičkou Sršňů na úvod stoprocentní

„C“ tým mužů letos působí ve spojení s novojičínskými Warriors a je vidět, že tato kombinace nese od úvodu své ovoce. Warrioři stihli před sezónou tradiční Vikings cup a přestože zde výsledkově nepředvedli žádnou díru do světa, tak herně bylo vidět, že určitě budou silným týmem ve své soutěži. A to také potvrdili v úvodním duelu, když dokázali zaskočit na palubovce kopřivnických Vikingů jejich záložní tým. Muži věděli, že to pro ně bude stěžejní duel daného dvoukola, nicméně pravděpodobné uspokojení v jejich řadách způsobilo málem drama v duelu druhém, kdy si druhá záloha Petrovic zodpovědným výkonem v závěru duelu málem došla pro remízu. Warrioři jednobrankové vítězství nakonec uhájili, ale bylo jim zároveň varováním, že v soutěži nesmí nikoho podcenit, pokud se chtějí řadit mezi lídry.

Prestižní utkání mezi domácí zálohou Vikingů a třetí zálohou Sršňů alias Warriorů vyznělo ve prospěch hostů

VS. 1:4
FBC Vikings Kopřivnice B   Warriors Nový Jičín FBK Sršni C (1:1, 0:2, 0:1)

Utkání začalo z obou stran opatrně. Warrioři se takřka celý zápas seznamovali s nepříjemnou kopřivnickou osobní obranou. První se však radoval Nový Jičín, když využil přesilovou hru Najvar. Do konce třetiny se ještě povedlo Kopřivnici stav srovnat. Ve druhé třetině však dominovali hráči Warriors, když se z předbrankového prostoru nejprve prosadil Kittel a následně střelou bezi nohy Vývoda. Ve třetí třetině začal soupeř z Kopřivnice více presovat. Na to byli naštěstí Warrioři dobře připraveni. Soupeře celkově do vyložených šancí nepouštěli a ve třetí třetině další brankou Eichnera uzavřeli konečný výsledek na tříbrankový rozdíl.

 

Warriori po utkání děkovali několika divákům, kteří chtěli vidět jejich vstup do ligových vod

VS. 7:6
Warriors Nový Jičín FBK Sršni C   Z.F.K. Petrovice C (2:1, 5:2, 0:3)

Vstup do zápasu se povedl mnohem více než v prvním utkání. Velký pressing Nového Jičína, hrajícího na tři útoky dělal devíti, později desíti hráčům Petrovic problém. I tak však Warrioři po první třetině vedli pouze o jednu branku. Ve druhém dějstvím Warriors dominovali. Celkem v něm vstřelili pět branek. O hattrick se postarala superligová posila Eichner. Co se zdálo po druhé třetině nemožné, se málem ve třetí stalo. Petrovice nesklopily zbraně a třemi góly se dotáhly na jednobrankové manko vůči Novojičínským. Naštěstí to bylo pozdě a vyrovnat se ani při hře bez brankáře Petrovicím už nepodařilo a tak na konci utkání svítilo na světelné tabuli skóre o jednu branku lepší pro Warriory.

 

Nálada na střídačce Warriorů byla po obě utkání velmi bojovná

Herně sice chce Petr Burýšek v letošní sezóně působit ještě v superligovém FBC Ostrava, pokud mu to aklimatizace po zranění kotníku dovolí a vtěsná se do nabitého kádru Slezanů, nicméně právě za ním jde iniciativa v Novém Jičíně a dlouholetá spolupráce s Rožnovem. Jako vedoucí má na bedrech „C“ tým mužů, alias válečníky z Nového Jičína a dojmy z prvního utkání měl veskrze pozitivní: „I když s největší pravděpodobností budeme papírově do každého zápasu vstupovat jako favorité, tak si musíme z toho zbytečného dramatu ve druhém zápase s Petrovicemi vzít fakt, že soutěž v žádném případě nebude jednoduchá. Každopádně jsem rád, že se nám vstup do sezóny povedl a bereme všechny body. Obzvlášť za podařené derby proti Kopřivnici musím kluky pochválit. Škoda neproměněných šancí, na tomhle musíme na tréninku zapracovat. Další kolo budeme silnější a připravenější.

Čtyřbrankový střelec Warriorů, Dominik Eichner – osobní rozhovory nedává, jak naznačuje, zájemci prý mají nejlépe volat 😉

K dalším dvěma soutěžním duelům se Warrioři postaví již za necelé dva týdny, kdy je bude čekat záloha Frenštátu a pak nebezpeční a často ve hře záludní Štajgři z Ostravy. K těmto duelů muži pocestují do Paskova a uvidíme, zda potvrdí svou stoprocentní úspěšnost v získaných bodech. V Rožnově tomu věříme, sledujme tak společně cestu Warriorů za špičkou sedmé ligy.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista