youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.09.2021

Velmi dobrá atmosféra jiskřila z celého „D“ týmu Sršňů v domácích zápasech

Rožnov před sezónou prošel v mužské kategorii transformací a výsledkem byl opětovný vznik „D“ týmu mužů. Soutěž by měla sloužit především hráčům vyšších záložních týmů mužů a také hlavně juniorům, kteří by měli získávat své zkušenosti v kategorii dospělých. Řada mladých Sršňů se tak objevila v domácích zápasech, kterými startovala tato soutěž. Prvním soupeřem Rožnova byla druhá záloha Bílovce, druhým pak tým z jižního cípu Ostravy. Valaši neprohráli, plný bodový zisk si však nepřipsali. Celkově se však obě utkání nesla ve velmi dobré atmosféře a bylo vidět, že všichni zúčastnění si tyto zápasy užívají mírou vrchovatou.

Lukáš Konečný v dresu Sršňů měl i výraznou diváckou podporu nejen od své manželky, ale svých kamarádů, kteří fandili celému týmu… Děkujeme!!!

VS. 1:1
FBC Spartak Bílovec C   1. FBK Sršni Rožnov p/R D (0:0, 0:0, 1:1)

Rozpačitý vstup a nevýrazná úvodní část - to vše byly charakteristické znaky pro tento duel v Hornets aréně. Sršni během první třetiny nedokázali zužitkovat ani výhodu přesilové hry, a tak se na první pauzu šlo za vyrovnaného bezbrankového stavu. Kdo čekal v druhé části, že se tempo hry výrazně zvedne, byl mírně zklamán, oba celky dále dokazovaly, že pro mnohé hráče v jejich řadách se jedná o úvodní zápasy v sezóně, někdy i po dvou letech hráčského půstu. Oba celky během druhé periody dostaly možnost výhody jednoho muž v poli navíc a oba celky touto výhodou pohrdly. Bílovec v závěru měl drobně více ze hry, ale Jasný v brance Valachů dokazoval svou neprůstřelnost. Třetí část byla odlišná od těch dvou předchozích. Nasazení u obou celků se zvýšilo a zejména Sršni si vypracovali hned několik brankových příležitostí, bohužel efektivita v zakončení byla dlouho na bodu nula. Prapor tak musel zvednou kapitán v jejich řadách, Vláďa Buchal, který si úvodní trefu duelu nechal na téměř samotný konec utkání, když dvě minuty před koncem odstartoval jásot v řadách Valachů. A ti chtěli dohrát utkání s tímto fotbalovým jednobrankovým vedením. Bohužel se to ale nezdařilo, když zmatek v jejich řadách potrestal pár sekund před koncem bílovecký Rýpar. Utkání tak nakonec skončilo remízou a dá se říci, že pro oba celky nakonec spravedlivou.

 

Kdo jiný mohl zvednout prapor Rožnova v prvním utkání než Vláďa Buchal, který vedoucí brankou nastartoval Sršně do souboje s Bílovcem

VS. 7:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R D   1.FK Ostrava JIH (1:2, 4:0, 2:0)

Ve druhém utkání Sršni provedli kosmetické změny v sestavě. Vláďa Buchal s Ondrou Řezníčkem museli již spěchat za domácími povinnostmi, naopak sestavu Sršňů rozšířil Zbyněk Macura. Valachů tak bylo přesně deset do pole a soupeřem jim byl neznám tým 1.FK Ostrava JIH. A Sršni začali velmi dobře, když svižně kombinovali a dostávali Ostravany pod tlak. Brzy se také prosadili z hole Kotrse a čekali další gólové příspěvky. Ty však po promarněných šancích nepřišly a trestem jim byly dva góly v síti Jasného. V přestávce tak trenér musel uklidnit hru Sršňů, podpořit jejich nasazení a trend ve hře. Hráči se uklidnili a dále věřili své hře, která začala od druhé třetiny přinášet své ovoce. Čtyřmi brankami, a z toho jednou z přesilové hry, strhli vývoj utkání na svou stranu a soupeře herně na hřišti převyšovali. Zejména junioři v jejich řadách si duel užívali mírou vrchovatou. V poslední třetině ještě Sršni přidali dvě branky, vždy při nestandardním počtu hráčů na hřišti. Nejdříve zužitkovali další přesilovou hru a v úplném závěru dokázali skórovat i při vlastním oslabení. Za dvojzápas v domácí Hornets aréně zanechali pozitivní dojem a uvidíme, jak si tuto náladu přenesou do dalších zápasů za čtyři týdny.

 

Novojičínské útočné komando: Burýšek – Najvar – Jahoda si zejména druhé utkání užívalo, a to i podle výrazu do objektivu fotografky Veroniky Sklářové

Tým třetí zálohy mužů měl původně vést Radek Štekl, zkušený florbalový matador a především několik sezóny věrný Sršeň. Nakonec však z toho sešlo, když Radek usoudil, že nebude moci věnovat svůj volný čas florbalu do takové míry jako v minulých sezónách. V Rožnově tak vedl operativně tým Zbyněk Macura, který si nakonec druhé utkání užil i jako hráč: „Úvodní utkání v sezóně jsem časově nestíhal, neboť jsem se ještě vracel s dorostenci z Horní Suché. A podle výsledku se jednalo o vyrovnané utkání, kdy v závěru třetí třetiny dostal do vedení zasloužilý otec, Vladislav Buchal. Přesto pár sekund před koncem Bílovec ještě srovnal. Druhý zápas s Ostravany z JIHu byl velmi pohodový a u Sršňů na střídačce vládla dobrá atmosféra, když si všichni utkání užívali. Tomu napovídal i výsledek, ale mě těšilo, že všichni projevili zájem znovu do dalších zápasů za „D“ tým zasáhnout a to je pro mě podstatné, že v této kategorii dostanou možnost se rozehrát muži a junioři, kteří ve svých týmech nemají takový „ice time“, ale tady si herní praxi můžou vyzkoušet naplno.

Po téměř dvou letech se do sestavy Valachů vrátil Ondřej Řezníček a byl to návrat povedený, když byl oporou zadních řad v utkání

Je škoda, že „D“ tým nebude hrát dříve než za měsíc. Tentokrát tým pocestuje do Ostravy, kde potká tým SK ANAKONDA a jednoho z favoritů, FBC TIGERS PORUBA. Jistě bude žádoucí, aby na tyto zápasy Sršni odcestovali v plné síle a nedali ani jednomu ze soupeřů nic zadarmo. S největší pravděpodobností v těchto zápasech povede Sršně někdo jiný než Zbyněk Macura, neboť ten bude v domácím prostředí s dorostenci útočit na první ligové body.

Druhé utkání si zahrál i veterán v řadách Sršňů, Zbyněk Macura. Sice se do statistik nezapsal, nicméně do zadních řad vnesl klid na hokejky spoluhráčů.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista